Filtrácia

Cena
Značky
Filter

Prírodná kozmetika

Zobrazené produkty: 1-9 z 552 položiek

PRÍRODNÁ KOZMETIKA l ZDRAVÁ KOZMETIKA

Koža je najväčší orgán nášho tela. O to dôležitejšia je adekvátna starostlivosť a výživa pokožky. Aj naša pleť má svoje špecifické potreby a vlastnosti a preto by sme sa o ňu mali starať kvalitnou kozmetikou. Kvalitná kozmetika ju vyživí a  doplní všetky látky, ktoré potrebuje pre zdravý vzhľad. Bežné produkty, alebo inak nazvané komerčné výrobky či komerčná kozmetika, často obsahujú syntetické látky, ktoré môžu telo, pleť a pokožku, ale i vlasy zaťažovať. Medzi inými napríklad ropa, parabény, silikóny, chemické UV-filtre, mikroplasty či syntetické vône. To všetko môže vašu tvár a pokožku tela iritovať, či v nej dokonca vyvolať alergickú reakciu. Je známe, že pokožka dokáže absorbovať až 60% ingrediencií z produktov, ktoré na ňu aplikujeme a z tohto dôvodu dajme zbohom kozmetike, ktorá je vyrobená z ropy a obsahuje veľké množstvo škodlivých látok či syntetických prísad.

Vráťme sa ku koreňom a k prírodnej kozmetike vyrábanej z prírodných rastlinných zložiek so základom z kvalitných rastlinných olejov lisovaných za studena. Prírodná kozmetika zažíva v posledných rokoch veľkú obľubu. Pripojte sa k tomuto trendu aj vy a vyskúšajte skvelé účinky čisto prírodných látok na vlastnej koži. Na rozdiel od klasickej kozmetiky produkty prírodnej kozmetiky nepredstavujú záťaž ani pre životné prostredie. Vďaka absencii syntetických látok, ako sú dráždivé konzervanty, umelé farbivá alebo umelá parfumácia, prírodná kozmetika nezaťažuje organizmus a zároveň šetrí naše životné prostredie.

Prírodná kozmetika nepredstavuje len aktuálny trend, ale predovšetkým nesmierne dôležitý a udržateľný posun. Používanie prírodnej kozmetiky je pre mnohých ľudí samozrejmosťou, nakoľko sa stáva čoraz viac cenovo dostupnou. Prírodná kozmetika predstavuje ideálnu alternatívu pre starostlivosť o pleť. Prírodná kozmetika a BIO kozmetika majú veľmi šetrné prírodné zloženie, ktoré má priaznivé účinky aj na citlivejšiu pokožku či pokožku trpiacu kožnými problémami. Produkty obsahujú predovšetkým rastlinné ingrediencie, ktoré nezaťažujú pokožku. Sú často vhodné aj pre alergikov a malé deti. Citlivá pokožka bábätiek a detská pokožka potrebuje od narodenia len tú najjemnejšiu kozmetiku, ktorá nedráždi ani nezaťažuje. Ideálnym riešením sú detské krémy, mydlá, sprchovacie gély a šampóny s prírodným obsahom.

Prírodná kozmetika Soaphoria je tvorená výhradne z najkvalitnejších prírodných surovín. Jej používanie ocení pokožka každého veku a typu. V širokej ponuke sortimentu Soaphoria nájdete 100% vegetariánske a 99% vegánske kozmetické výrobky, ktoré vlastnoručne vyrábame priamo na Slovensku. Všetky suroviny odoberáme od poctivých dodávateľov, ktorých si sami overujeme a tak máme istotu nielen o ich kvalite, ale aj pôvode a dopade na životné prostredie. Objavte pestrofarebný svet Soaphoria - svet dokonalých vôní prírody a neuveriteľne účinnej kozmetiky!

Vedeli ste, že prírodná a bio kozmetika nemusí byť vždy to isté?

Kvalitná prírodná kozmetika vašej pleti dodá zdravie a vitalitu - to všetko vďaka kvalitným zložkám rastlinného pôvodu. Označenie prírodná kozmetika však môžu niesť aj produkty, ktoré obsahujú už len 1% prírodných zložiek. Práve takéto produkty sú často predstavené pod komerčnými značkami ako “nové, prírodné rady”. BIO kozmetika má prísnejšie kritériá, než prírodná kozmetika. BIO kozmetika je vyrobená z prírodných produktov v BIO kvalite. Podobne ako pri prírodnej kozmetike v jej zložení nenájdete chemické ani syntetické prísady. A podobne ako pri prírodnej kozmetike, aj tu je dôležité, aké % BIO ingrediencií sa vo výrobku nachádza.

Prírodná a BIO kozmetika by mali byť:

-    bez obsahu chemických a syntetických vonných, farbiacich a konzervačných látok

-    kvalitného zloženia, ktoré neobsahuje ani parabény, silikóny a látky na báze minerálnych olejov

-    obohatené prírodnými aktívnymi látkami - prírodnými olejmi, extraktmi, arómami aj vitamínmi a antioxidantmi

-    starostlivo formulované s rešpektom k zdraviu pokožky

Pri výrobe BIO kozmetiky sa využívajú suroviny, ktoré boli vypestované podľa zásad ekologického poľnohospodárstva (bez využitia herbicídov, pesticídov a umelých hnojív). Prírodná kozmetika vo väčšine prípadov neobsahuje lepok, sulfáty, parabény, ropné deriváty, silikónové oleje, syntetické vône, farbivá, konzervanty a iné škodlivé látky. Avšak, skutočne kvalitná 100 % prírodná kozmetika obsahuje len čisto prírodné zložky s veľkým množstvom vitamínov, hydratačných látok a antioxidantov, ktoré podporujú a stimulujú prirodzené funkcie našej pokožky. Pravá 100%  prírodná kozmetika sa teda vyrába výhradne z prírodných zložiek a rozhodne ich obsahuje značné % objemu. Samozrejmosťou by pri akomkoľvek kozmetickom produkte malo byť uvedenie komplexného zloženia na obale. Najjednoduchší spôsob teda, ako zistiť, či sa jedná skutočne o prírodný produkt, je skontrolovať zloženie. Rastlinné a iné prírodné zložky by mali byť uvedené na prvom mieste, až potom nájdete (alebo v ideálnom prípade ani nenájdete) tie syntetické. 

Pri výrobe produktov Soaphoria dávame prednosť BIO ingredienciám. Množstvo z našich Fair Trade surovín má dokonca svetovo uznávaný ekocertifikát ecoCert, Cosmos alebo napríklad Soil Association, ktorý značí o šetrnom spôsobe získavania tej-ktorej suroviny. Taktiež percentuálne využívanie čisto prírodných surovín je u nás podstatne vyššie než pri spomínaných komerčných značkách. Naším prianím je prinášať našim zákazníkom v prvom rade kvalitné produkty prírodnej kozmetiky. Vo výrobe nepoužívame silikóny, sulfáty, ropné deriváty, minerálne oleje, gmo-suroviny, syntetické farbivá, umelé vône ani agresívne čistiace či konzervačné zložky. Všetky naše výrobky sú prevoňané čistou prírodou vo forme organických esenciálnych olejov a ich zmesí, ktoré si vlastnoručne miešame.

Vďaka vysokému dopytu nájdete už dnes mnohé produkty, ktoré sa označujú za prírodné. Nie vždy však toto tvrdenie zodpovedá predstave o kvalitnej prírodnej kozmetike. BIO a prírodnú kozmetiku možno rozoznať na základe uvedeného zloženia a napríklad aj podľa tiež pridelených certifikátov.  Ide napríklad o certifikáty COSMOS, BDIH, ECOCERT, CPK, vegáni, LACON, HCS, FAIRTRADE a pod, ktoré zaručujú prírodné či ekologické zloženie výrobkov. Každý certifikát udelený jedným zo súkromných inštitútov je zárukou splnenia určitých podmienok a štandardov.

Výrobok na to, aby takýto certifikát získal, zväčša musí byť:

-    bez syntetických farbív

-    bez konzervačných látok

-    bez syntetických parfumových zložiek

-    bez obsahu zložiek na báze minerálnych olejov

-    bez silikónov

-    bez parafínu a iných umelých tukov

Aký je rozdiel medzi prírodnou, bio a vegan kozmetikou?

Vegan kozmetika šetrí nielen životy zvierat. Vegan kozmetika je kozmetika, ktorej zložky ani finálna podoba neboli testované na zvieratách a neobsahuje žiadne živočíšne látky. Šetrí krajinu, pôdu a vodu, ktorá by inak bola vystavená stádam zvierat. Vegan znamená byť šetrný k sebe, ostatným, zvieratám, k Zemi. Vegan kozmetika nesmie napr. obsahovať ani včelí vosk a med, čo môže byť sporné, pretože ide o druhotné živočíšne ingrediencie a ich získavanie nijako neškodí pôvodcom-živočíchom.

Čo je vegan certifikát?

Použitím tohto certifikátu sa spoločnosti zaväzujú, že do ich produktov neboli použité žiadne živočíšne zložky, žiadne éčka a že ani počas procesu výroby neboli využité žiadne zvieratá.

Pozor však, milý spotrebiteľ, táto kozmetika, žiaľ, môže obsahovať chémiu a syntetické alebo nebezpečné látky. Nezamieňajme teda prírodnú a bio kozmetiku za vegan a nepovažujme výrobky vegan kozmetiky, hoci i certifikovanej, za produkty automaticky prírodné. Množstvo komerčných kozmetických produktov je vegan a pritom, keď sa pozrieme na zloženie, z prírodných surovín by sme tu sotva čosi našli.

Prírodná kozmetika Soaphoria spĺňa všetky vyššie uvedené štandardy, hoci nedisponuje priamo niektorým z certifikátov uvedených vyššie. Nie je to však preto, že by tento certifikát nedokázala získať, práve naopak, mnohé štandardy, napríklad tie, ktoré určujú percentuálny podiel prírodných zložiek, mnohonásobne prevyšuje v porovnaní s podmienkou pre získanie certifikátu. Navyše, udelenie takéhoto certifikátu je pre značku finančne náročné a často následne vedie aj k zvýšeniu cien výrobkov. Soaphoria volí cestu transparentnej komunikácie a sprístupňuje svojim zákazníkom všetky informácie o produkte. V detailne vypracovaných produktových popisoch môžete nájsť nielen kompletné zloženia, vrátane slovenských názvov jednotlivých zložiek, ale tiež informácie o použitom konzervačnom systéme či prírodnom farbive a mnoho ďalších. Prajeme si, aby naši zákazníci mali vždy prístup k všetkým relevantným informáciám o značke a jednotlivých produktoch, zároveň sa tiež snažíme udržiavať ceny našich výrobkov priaznivé. Aj z tohto dôvodu sme v Soaphorii zatiaľ nepodstúpili kroky vedúce k oficiálnemu získaniu niektorého z medzinárodných certifikátov prírodnej kozmetiky, nakoľko za kvalitou našich produktov si stojíme a neprajeme si navyšovať ich cenu len kvôli potrebe doplnenie loga certifikačnej spoločnosti na ich obaloch.

PRODUKTY PRÍRODNEJ KOZMETIKY

Kvalitné prírodné šampóny, farby na vlasy a ďalšia prírodná vlasová kozmetika pozdvihnú korunu krásy a rozžiaria ju zdravím. Prírodné zubné pasty sa postarajú o váš úsmev. O perfektnú pleť sa postarajú prírodné krémy na tvár a o podčiarknutie vašej krásy prírodný make-up a dekoratívna kozmetika. Existujú úžasné prírodné dezodoranty a prírodné parfémy, ktoré nedráždia dýchacie cesty ani pokožku, ale aj prírodné oleje, ako je arganový alebo kokosový olej, ktoré vás prekvapia  všestrannými účinkami. Prírodná kozmetika myslí na životné prostredie v každom ohľade - aj obaly prírodnej kozmetiky sa väčšinou skladajú z rozložiteľných a recyklovateľných materiálov, napríklad zo skla, recyklovaných pet materiálov, papiera, kartónu, alebo iných biologicky rozložiteľných surovín ako napríklad kompostovateľné obaly z rastlinného materiálu.

Prírodná a BIO telová kozmetika – hlavné typy

BIO a prírodné mydlá na ruky a telo

BIO a prírodné sprchové gély, oleje a peny, mydlá

BIO a prírodné prípravky do kúpeľa, soli do kúpeľa, šumivé bomby do kúpeľa

BIO a prírodné deodoranty a antiperspiranty, parfémy

BIO a prírodné telové krémy, maslá, mlieka a šľahané krémy

BIO a prírodné telové peelingy

Siahnite po zdravom prírodnom mydle alebo sprchovom géli! Sú krásne voňavé a vaše ruky a telo nielen čistí, ale aj ošetruje. Či už tuhé alebo tekuté, určite si nájdete produkt, ktorý vyhovie aj vám, obzvlášť, ak máte suchú pokožku a potrebujete jemnú starostlivosť. Ďalším riešením pre suchú pokožku sú prírodné krémy na telo aj ruky, ktoré chránia pred vysychaním a udržiavajú pokožku hebkú a jemnú. Produkty sú dostupné hneď pre niekoľko typov pokožky, tak, aby si každý prišiel na svoje.

Prírodná a BIO pleťová kozmetika – hlavné typy

BIO a prírodné čistenie pleti, čistiace gély, peny, mlieka

BIO a prírodné pleťové krémy, gély, kúry

BIO a prírodné pleťové oleje a odličovacie oleje

BIO a prírodné očné krémy

BIO a prírodné masky na tvár

BIO a prírodné pleťové séra, elixíry

Pri starostlivosti o pokožku je obzvlášť dôležité vedieť, čím si ju vlastne natierame a umývame. Výber je štedrý - pre citlivú a exponovanú pokožku tváre ponúka prírodná kozmetika produkty, pre jemné čistenie, skrášlenie, výživu i hydratáciu.

Problematická pleť si vyžaduje individuálny prístup. Nečistú pleť viete hĺbkovo vyčistiť bez toho, aby ste ju iritovali alebo vysušovali. Okrem čistenia problematickej pleti by ste nemali zabúdať ju ani poriadne hydratovať.

Aj pre zrelú pleť má prírodná kozmetika to pravé orechové - krémy, ktoré tvár vypnú a majú naviac aj anti-aging efekt. Doprajte svojej zrelej pleti silu prírody!

Prírodná a BIO vlasová kozmetika – hlavné typy

Prírodné a BIO šampóny, tekuté šampóny, tuhé šampóny

Prírodné kondicionéry na vlasy, zábaly, leave-in kondicionéry

Prírodné masky na vlasy, kúry na vlasy

Prírodné farby na vlasy

Henna na vlasy

Hľadáte šampóny bez obsahu silikónu? Prírodné produkty starostlivosti o vlasy neobsahujú silikóny ani parabény a vlasy udržujú krásne čisté a voňavé.

Alternatívu k bežným šampónom v plastových baleniach predstavujú tuhé šampóny a kondicionéry. Na pohľad pôsobia ako mydlo a vďaka svojej tuhej forme sú skvelé aj na cesty. Sú ľahké a netvoria zbytočný odpad. 

Dekoratívna prírodná kozmetika

Prípravky prírodnej dekoratívnej kozmetiky dokážu všetko, čo aj bežný make-up, s tým, že sa zároveň starajú o vás aj o životné prostredie.

Napríklad prírodný makeup dokáže byť pre pokožku tváre vyživujúci, keďže častokrát obsahuje zvláčňujúce oleje a rastlinné suroviny.

Prírodné rúže zvyknú byť obohatené o látky ako vitamín E, kokosové maslo či mandľový alebo jojobový olej.

Vegánske očné tiene bez syntetických konzervačných látok a s prirodzeným farebným pigmentom a aloe vera sú okrem iného obzvlášť jemné k citlivej pokožke viečka, pričom ju nevysušujú.

Podkladová báza z výživných minerálov a extraktov ako broskyňa, arganový olej či bambucké maslo je ku koži na tváre jemná, no zároveň ju spoľahlivo kryje.

Produkty prírodnej dekoratívnej kozmetiky majú taktiež oproti bežnej kozmetike viaceré výhody: sú vegánske a netestované na zvieratách, prešli testami ekologickosti a tým predstavujú udržateľnejšiu voľbu než bežné kozmetické výrobky, od obsahu až po balenie.

Prírodná kozmetika pre mužov

Vášeň pre prírodné produkty a životné prostredie sa netýka len dám, ale aj pánov. Pre tých máme na e-shope ponuku hydratačných krémov, sprchovacích gélov, dezodorantov, ako aj potrieb na holenie, s ktorými môžu rozmaznávať svoju pleť, vlasy aj bradu - ako aj planétu!

Prírodná kozmetika s SPF

Prírodné opaľovacie krémy používajú na ochranu pred slnkom minerály, ktoré na pokožke vytvárajú fyzickú bariéru proti slnečným lúčom a UV žiarenie od nej tak odrážajú (a z menšej časti absorbujú), vďaka čomu pleť zostáva nedotknutá a spoľahlivo chránená.

V porovnaní s nimi sa bežné, alebo aj chemické produkty SPF, so slnkom pasujú tak, že obsahujú aktívne chemické filtre, ktoré UV svetlo absorbujú, ale neodrážajú, čím predchádzajú poškodeniu kože.

Prírodné krémy s SPF vyhovujú najmä citlivej pokožke, pretože sú jemnejšie než chemické opaľovacie krémy. Chráňte sa pred slnkom silou prírody a vyberte si jeden z prírodných opaľovacích krémov.

Sortiment Soaphoria je natoľko bohatý, že veríme, že si na našom eshope vyberie skutočne každý. Množstvo výrobkov je nesmierne univerzálnych a tak vhodných pre celú rodinu, čo opäť dokazuje, že prírodná kozmetika je skvelým riešením šetrným aj k životnému prostrediu. Dizajnové mydielka, šľahané telové krémy či množstvo ďalších špecialitiek, ktoré v bežnej drogérii nenájdete, zas predstavujú tiež ideálne tipy na darčeky pre Vašich najmilších. Vďaka kozmetike Soaphoria sa teda nielen psotaráte o zdravie svojej pokožky, pleti či vlasov, ale aj radosť milovanej osoby.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa