Filtrácia

Cena
Značky
DRUH VOSKU
DOSTUPNOSŤ
TYP KNÔTU
VRATNÝ OBAL
Filter

Vonné sviečky

Zobrazené produkty: 1-9 z 27 položiek

AROMATERAPEUTICKÉ SVIEČKY

Obľúbeným spôsobom na prevoňanie domácnosti sú jednoznačne vonné sviečky. Aromaterapeutické sviečky nielenže nádherne voňajú, no mihotavý plamienok vzbudzuje pokoj a relaxačnú atmosféru. Sviečky sú úžasným doplnkom v miestnosti ale aj skvelým darčekom, ktorým zaručene nikdy nič nepokazíte! Vonné sviečky totiž premenia každé miesto v dokonalú oázu pokoja. Správne zvolené aromatické vône upokojujú myseľ aj telo a pomáhajú s bolesťami hlavy, stresom či zlým spaním. Prírodná vonná sviečka dokáže niekedy divy:
    Krásne prevonia celý byt.
    Upokoja myseľ, uvoľnia svaly a navodia domácu pohodu.
    Správna vôňa dotvorí večernú romantiku.

Hoci sa to možno nezdá, čuch je najsilnejším ľudským zmyslom. Okrem toho, že nám vône dokážu pripomínať miesta, ľudí či chvíle z minulosti, vôňa dokáže ovplyvňovať ľudskú psychiku. Toho môžete využiť aj sami doma, obzvlášť, ak ovládate zásady aromaterapie.

Podľa čoho si vybrať aromaterapeutickú sviečku?

Arómu vonnej sviečky vyberajte podľa typu vône: ovocné, korenisté, kvetinové, orientálne, drevité či svieže a tiež pidľa toho, čo sa osobne vám najviac páči. V rámci aromaterapie máte možností až až. Levanduľa upokojí myseľ, medovka pomôže pri nespavosti a citrusy dodajú energiu. Prírodný drevený knôt zaistí efekt praskajúceho ohňa v krbe. Voňavá sviečka s dreveným knôtom aj vydrží dlhšie horieť a vôňu rýchlejšie uvoľňuje.

·        Doba horenia
Hoci by sme si to možno priali, sviečky nehoria večne. Doba horenia je obmedzená a na etiketách sa udáva v hodinách. Tie najväčšie vonné sviečky zvládnu horieť aj 150 hodín, čo je zhruba 6,5 dňa. Väčšina ale horí približne 32 až 50 hodín. Čajové sviečky zase vydržia maximálne 6 hodín.

·        Veľkosť, hmotnosť, dizajnVeľkosť a hmotnosť idú ruka v ruke. Čím väčšia je sviečka, tým je aj ťažšia. Tie najmohutnejšie môžu dosahovať až 2 kilogramy. Naopak plávajúce alebo čajové sviečky vážia len pár gramov. Vonná sviečka môže v byte vyniknúť aj ako skvelý dekoračný prvok, ak ju zladíte do štýlu interiéru.

·        Aróma
Vyberajte podľa nálady a vlastných preferencií, vonná sviečka vo vašom príbytku má voňať predovšetkým vám!

·        Využitie
Vďaka tomu, že je na súčasnom trhu taká ponuka vonných sviečok všetkých veľkostí a druhov, môžete ich využiť takmer kdekoľvek. Možno si to ani neuvedomujete, ale sviečky používate v závislosti na ročnom období. V zime sa vám hodia na adventný veniec veľké valcové sviečky do svietnikov. Na jeseň ich použijete do vydlabanej tekvice počas Halloweenu alebo ich zapálite na Dušičky ako spomienku na svojich blízkych. Na jar sa perfektne hodia na stôl počas romantickej večere, v lete zase na spríjemnenie atmosféry na terase a odplašenie neželaných komárov. Vedeli ste, že existujú repelentné sviečky? Rozhodne sa ich oplatí vyskúšať.

Prečo môžu byť niektoré vonné sviečky zdraviu škodlivé?

Zapaľujete vonné sviečky často? Veľmi dôležité je ich zloženie. Ak sú vonné sviečky lacné, nekvalitné a už zdiaľky zaváňajú „umelinou?, často obsahujú nielen chemicky bielený parafín, derivát ropy, z ktorého sa pri zapálení uvoľňujú rovnaké karcinogénne sadze, aké nájdete aj v emisiách výfukov áut a navyše ďalšie umelé zlúčeniny, ktoré stoja za samotnou „vôňou“. Lepšie je si priplatiť za jednu naozaj kvalitnú a zdravotne nezávadnú sviečku. Čím sa dá parafínová vonná sviečka nahradiť?

Vonné sviečky z prírodného oleja alebo vosku (konopného, sójového, slnečnicového, olivového, kokosového a pod.) sú najlepším riešením.

Vonné sviečky z palmového vosku sú tiež netoxické. Pri jeho získavaní sa ale devastujú pralesy, preto v Soaphorii takéto sviečky nevyrábame.

Vonné sviečky z včelieho vosku vydržia horieť dlhšie a voňajú po mede. Včelí vosk ale nemusí vyhovovať vegánom.

Bavlna a drevo sú tie najlepšie riešenia pre knôt sviečky.

Ako by mala vonná sviečka horieť?

Aby vonná sviečka správne horela, je dobré dodržiavať niekoľko základných pravidiel:

Veľké sviečky sa musia nechať rozhorieť, čo môže trvať aj 4 hodiny.

Pokiaľ vonná sviečka nehorí rovnomerne a prehorieva len na strede, nahnite ju do všetkých strán tak, aby sa vosk rozpustil a na sviečke vytvoril rovnomernú hladinu.

Voňavé sviečky môžete aj obaliť alobalom. Navrchu nechajte len malý otvor, aby mal oheň dostatočný prísun vzduchu. Nahromadené teplo vosk za chvíľku roztaví.

Dymiace vonné sviečky zhasnite, knôt zastrihnite a očistite. Dĺžka knôtu by mala vždy byť niekde medzi 3 – 5 mm.

Vonné sviečky nesfúkavajte, knôt uduste vo vosku, alebo sviečku prikryte viečkom. Nezabudnite dobre vyvetrať.

Ani prírodná vonná sviečka by nemala horieť dlhšie ako 5 hodín. Správne zvolená aróma síce od bolestí hlavy pomáha, jej dlhodobé vdychovanie ale môže mať presne opačný účinok.

Prírodné vonné sviečky

Prírodné sviečky sa vyrábajú zo sójového, včelieho, kokosového, slnečnicového alebo iného rastlinného vosku a ich veľkou prednosťou je dlhšia doba horenia oproti parafínovým sviečkam. Sviečky z prírodného vosku dokonca uvoľňujú vôňu ešte v čase, kedy už nehorí.

Vonné sviečky v skle

Ekologické a zároveň luxusné sviečky perfektne zapadnú do akéhokoľvek interiéru. Stala sa z nich obľúbená dekorácia i originálny darček, ktorý ocení každý milovník vonných sviečok. Sviečka v skle je navyše skutočne ekologická. Akonáhle dohorí, môžete dózu vymyť a použiť na niečo iné.

Sviečky s dreveným knôtom

Na chatu jazdiť nemusíte. Útulnú atmosféru navodíte aj doma v byte uprostred rušného mesta. Praskajúca sviečka má všetko, čo je k tomu potrebné: vydáva príjemné teplo, krásne vonia, a navyše praská ako oheň v krbe.

Romantická večera vo dvojici, Vianoce, relaxovanie po náročnom dni - žiadna z týchto chvíľ sa nezaobíde bez vonnej sviečky. Dotvára čaro danej chvíle a my si tak konkrétnu vôňu už navždy spojíme s týmto momentom. Vône totiž majú nad našou náladou veľkú moc. Vďaka voňavým sviečkam môžete ovplyvniť to, ako sa dnes budete cítiť. Stačí si len vybrať, škrtnúť zápalkou a užiť si obľúbenú vôňu.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa