Filtrácia

Cena
Značky
VRATNÝ OBAL
DOSTUPNOSŤ
TYP PLETI
VLASTNOSTI A ÚČINKY
viac... menej
AKTÍVNE LÁTKY
VEKOVÁ KATEGÓRIA
POUŽITIE
Filter

Pleťové toniká a kvetové vody

Zobrazené produkty: 1-9 z 23 položiek

PLEŤOVÉ TONIKUM | KVETOVÁ VODA | HYDROLÁT | AKO SI VYBRAŤ A AKO POUŽÍVAŤ PLEŤOVÉ TONIKÁ

Pleťové toniká osviežujú, upokojujú a vďaka tomu aj redukujú drobné nedostatky. Jene pleť tonizujú dočisťujú a zjednocujú jej tón. Podobnú službu však urobí aj ružová či akákoľek iná ketoá voda z ponuky Soaphoria.


Výhody pleťových toník a kvetových vôd:

- Vyrovnávajú pH pleti.
- Podporujú účinky následne použitej kozmetiky.
- Rozjasňujú a upokojujú.
- Sťahujú póry.
- Podporujú regeneráciu.

Ako používať tonikum či kvetovú vodu

Po dôkladnom odlíčení nastáva čas na ďalšiu starostlivosť. Odlíčenie je ale len prvý krok. Hneď po ňom by malo nasledovať dočistenie pleti a práve na to sa hodí produkt v podobe pleťového tonika. Ten pokožke navráti prirodzené pH, vymaže zostávajúce nečistoty z hlbších pórov, vyhladí, dodá hydratáciu a podporí regeneráciu.
Ideálne je používať pleťové toniká ráno a večer – na začiatku dňa dostanú pokožku do formy, pripravia na nasledujúcu starostlivosť a podporia výdrž make-upu, večer stiahnu póry, utlmia akné a zmiernia prípadné podráždenie. Tonikum na tvári nikdy neoplachujte, nechajte ho pôsobiť, pretože len tak sa do pleti dostanú hydratačné a vyživujúce látky. Pokojne pokračujte sérom či krémom ako obvykle.

Výrobcovia toniká často označujú aj ako toner, mávajú rozličnú konzistenciu, a tiež účinky na vašu pokožku. Dobrou správou je, že ich môžete prispôsobiť vašim aktuálnym potrebám – „suchokožcom“ podporí hydratáciu, mastnej pleti dokáže správne zvolené tonikum pomôcť zbaviť sa akné. Jeho skvelou vlastnosťou je, že sa do kože veľmi ľahko vpije a nijako ju nezaťažuje.

Vo všeobecnosti tvorí pleťové tonikum najmä voda, v ktorej sú rozpustené ďalšie látky. V ideálnom prípade je základom pleťového tonika práve hydrolát. Jeho hlavnou úlohou je pleť jemne dočistiť, osviežiť a pripraviť póry na výživu v podobe ďalšej kozmetiky. V žiadnom prípade si ho však nemýľte s micelárnou vodou, ktorá sa na rozdiel od tonika odporúča z pokožky opláchnuť a zameriava sa na odstránenie hrubších nečistôt, ako je mejkap či nečistoty z okolia. Toner naopak zbavuje čistú pokožku prípadných zvyškov produktov, ktoré ste použili na odlíčenie sa (čistiaci olej, mlieko, micelárka).

Čo je to kvetová voda

Nádherne voňavé prírodné kvetové vody v BIO kvalite vznikajú ako vedľajší produkt pri destilácii rastlín s cieľom získania esenciálneho oleja. Takáto aktívna voda bohatá na bioaktívne látky, ktoré pokožku krásne čistia a upokojujú a pomáhajú obnoviť jej prirodzenú ochrannú vrstvu. Kvetová voda je jednozložkový produkt. Hydroláty neobsahujú alkohol a majú nízke pH, predstavujú šetrnejšiu alternatívu pleťových vôd. Vo svojich účinkoch sú oveľa jemnejšie ako éterické oleje, používajú sa priamo na pokožku a nie je potrebné ich ďalej riediť ani zmývať, práve naopak, aplikáciou posilňujú aj ďalšie účinky následne aplikovaných výrobkov. Škála ich použitia je nesmierne široká - pre svoju jemnosť majú miesto v starostlivosti o tehotné ženy, dojčatá a seniorov, hodia sa na inhalácie, možno ich použiť aj ako vlasové tonikum, na osvieženie počas dňa alebo ako doplnok pri odličovaní pleti olejom.

Ako vybrať pleťové tonikum či kvetovú vodu

Tak ako pri každom produkte pleťovej starostlivosti, v prvom rade zvážte svoj typ pleti a problémy, ktoré vašu pleť trápia. Následne zvoľte vhodný hydrolát alebo tonikum, ktoré doplňte o skvelé výživné séra či pleťové krémy. Keďže sú kvetové vody a toniká vo všeobecnosti veľmi jemné, hodia sa skutočne pre každý typ pleti a rozhodne si každý dokáže nájsť to pravé.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa