Filtrácia

Cena
Značky
Filter

Winter Wonder, kolekcia od Botanica Slavica

Zobrazené produkty: 1-6 z 6 položiek

WINTER WONDER


Nádych... Výdych... Cítite tú úžasnú vôňu? Studený vzduch, príroda uložená na hlboký spánok, končeky vetvičiek vytŕčajúce spopod snehovej prikrývky... Takto voňajú zázraky zimy! Exkluzívna limitovaná edícia kozmetických špecialitiek Botanica Slavica s názvom Winter Wonder vás behom minútky prenesie do čarovného lesa. Zimná krajina tak postupne poodhaľuje svoje tromfy – vône ihličia, zamrznutých bobúľ a čerstvého vzduchu. Nezameniteľná kompozícia stvorená pre toto kúzelné obdobie zaručuje pokojné prežívanie chladných dní a nefalšovanú radosť, ktorá v nás zavládne vždy v tomto tajuplnom období.

AKO VONIA ZIMA

Zimné vône sú často teplejšie, bohatšie a korenisté v porovnaní s letnými vôňami, ktoré sú obvykle svieže a ľahké. Tu je zoznam niektorých z najkrajších a najobľúbenejších zimných vôní:
    Borovica a jedľa: Svieže a čisté vône, ktoré pripomínajú zasnežený les.
    Vanilka: Teplo tejto vône môže pripomínať pohodu a teplé vianočné pečivo.
    Škorica a klinčeky: Korenisto-sladké vône, ktoré sú často spojené s vianočným obdobím.
    Pomaranč a citrusy: Sladká a ovocná vôňa, ktorá môže byť obohatená o korenisté tóny.
    Frankincense (kadidlo) a myrha: Tieto zemité a drevité vône majú historický význam v súvislosti s Vianocami.
    Gaštan a karamel: Sladké a teplé vône, ktoré pripomínajú zimné pochutiny.
    Dym a mahagón: Vône, ktoré môžu pripomínať praskajúci krb alebo luxusné drevené interiéry.
    Vetiver a pačuli: Hlboké a zemité vône, ktoré môžu pridať hĺbku a teplý pocit.
    Jantár: Teplá, drevitá a mierne sladká vôňa.
    Muškátový oriešok a rum: Korenisté a teplé vône, ktoré pripomínajú tradičné zimné nápoje a dezerty.

PREČO SA V ZIME ROZMAZNÁVAŤ

Rozmaznávanie sa kozmetikou v zime má mnoho dôvodov a výhod, ktoré môžu byť spojené s charakteristikami tejto ročnej doby.
    Suchá pokožka: V zime je vzduch často suchší a vnútorné vykurovanie môže pôsobiť vysušujúco na pokožku. Intenzívne hydratačné krémy, masky a oleje môžu pomôcť obnoviť vlhkosť a pružnosť pokožky.
    Ochrana: Zimné počasie, najmä vietor a chlad, môže byť drsné na pokožke. Kozmetika môže poskytnúť ochrannú bariéru, ktorá zabraňuje poškodeniu pokožky.
    Sebaúcta a nálada: Krátke dni a nedostatok slnečného svitu môžu ovplyvniť našu náladu. Rozmaznávanie sa kozmetikou môže byť upokojujúcou rutinou, ktorá zlepšuje sebaúctu a pocit dobrej nálady.
    Vianočné a sviatočné obdobie: Vianoce a iné sviatky často prinášajú príležitosti na stretávanie s rodinou a priateľmi. Mnohí ľudia sa chcú v tieto časy cítiť a vyzeratť čo najlepšie, a preto môžu využívať kozmetiku viac ako obvykle.
    Čas pre seba: Keď je vonku chladno a nepohodlno, môže byť príjemné zostať doma a venovať sa sebe, či už je to relaxačná kúpeľová kúra alebo experimentovanie s novými produkty na líčenie.
    Darčeky: Počas sviatkov sa často darujú kozmetické produkty. Môže to byť príležitosť vyskúšať nové produkty alebo značky, ktoré by ste inak nekúpili.
    Zvýšená citlivosť pokožky: Pre niektorých ľudí môže zimné počasie zvýšiť citlivosť pokožky. Kvalitné kozmetické produkty, najmä tie určené pre citlivú pokožku, môžu pomôcť zmierniť podráždenie.
    Omladenie: Zima môže byť ideálnym obdobím na omladzujúce ošetrenia pokožky, ako sú chemické peelingy alebo lasery, pretože po týchto procedúrach by sa malo vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu.
    Osvieženie: V zime sa môže pokožka javiť bledšia alebo bez života. Produkty, ktoré dodávajú pleti jas a žiarivosť, môžu pomôcť obnoviť svieži vzhľad.

PRECHÁDZKA ZIMNÝM LESOM – NAŠA INŠPIRÁCIA PRE KRÁSNE ZIMNÉ DNI

Prechádzka zimným lesom môže byť nielen krásnym vizuálnym zážitkom, ale aj prospešná pre telo a dušu. Tu je niekoľko dôvodov, prečo sa vydať na prechádzku zimným lesom:

    Upravenie mysle: Príroda môže pomôcť znížiť stres, úzkosť a depresiu. Ticho a pokoj zimného lesa môžu pomôcť kľudne meditovať alebo hlboko premýšľať.

    Fyzická aktivita: Prechádzka je jednoduchá a nenáročná forma cvičenia, ktorá pomáha zlepšiť krvný obeh, posilňuje srdce a zlepšuje náladu vďaka produkcií endorfínov.

    Vitamín D: Aj keď je v zime menej slnečného svitu, krátke obdobia strávené na vonkajšom slnku môžu pomôcť telu pri syntéze vitamínu D.

    Vizuálna krása: Zasnežené krajiny, zamrznuté rieky a iné zimné scenérie môžu byť úchvatné a inšpirujúce.

    Čerstvý vzduch: Zimný vzduch je často čistejší a sviežejší, čo môže byť oživujúce a prospešné pre dýchací systém.

    Spojenie s prírodou: Byť v prírode môže pomôcť človeku cítiť sa spojeným so zemou a prírodným svetom.

    Zvýšenie imunity: Pravidelná fyzická aktivita môže pomôcť posilniť imunitný systém, čo je obzvlášť dôležité v chladnejších mesiacoch.

    Zlepšenie spánku: Fyzická aktivita a čerstvý vzduch môžu prispieť k lepšiemu spánku.

    Senzorický zážitok: Chlad na tvári, zvuk krokov v snehu alebo šum vetra medzi stromami – všetko toto môže byť silným senzorickým zážitkom.

    Možnosť pozorovania zvierat: V zime môžete vidieť zvieratá alebo ich stopy, ktoré by ste inokedy nepostrehli.

    Odhodlanie a výzva: Pre niektorých ľudí môže byť prechádzka zimným lesom malou výzvou, ktorá poskytuje pocit úspechu a sebavedomia po jej dokončení.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa