Filtrácia

Cena
Značky
Filter

Prípravky pred a po opaľovaní

Zobrazené produkty: 1-9 z 12 položiek

SPF KOZMETIKA | OCHRANA PRED SLNKOM | PRÍRODNÉ OPAĽOVACIE KRÉMY


ČO JE TO SPF KOZMETIKA
Kozmetika s SPF faktorom: Ochrana a starostlivosť pre vašu pokožku
Slnečné žiarenie je jedným z hlavných faktorov, ktoré môžu poškodiť našu pokožku. Preto je dôležité zaistiť jej adekvátnu ochranu. V tom nám môže pomôcť kozmetika s SPF faktorom.
SPF (Sun Protection Factor) je hodnota, ktorá udáva, akú mieru ochrany poskytuje kozmetický prípravok proti škodlivým UVB lúčom. UVB lúče sú hlavným zdrojom spôsobujúcim popáleniny a môžu významne prispieť k vzniku rakoviny kože. Kozmetika s SPF faktorom poskytuje ochranu pred týmito negatívnymi účinkami.
Kozmetické prípravky s SPF faktorom zahŕňajú rôzne produkty, ako sú opaľovacie krémy, make-up, balzamy na pery, hydratačné krémy a ďalšie. SPF faktor v týchto produktoch sa pohybuje od 15 až po 50 a vyššie, pričom vyššia hodnota znamená silnejšiu ochranu.
Pri výbere kozmetiky s SPF faktorom je dôležité zohľadniť aj ochranu proti UVA lúčom, ktoré môžu spôsobiť predčasné starnutie pokožky a pigmentáciu. Preto je ideálne vyberať produkty, ktoré poskytujú širokospektrálnu ochranu (UVA + UVB).
Pri používaní kozmetiky s SPF faktorom je dôležité ju aplikovať dostatočné množstvo a pravidelne ju obnovovať, najmä po kúpaní, potení či utieraní uterákom. Nezabúdajte tiež chrániť citlivé partie, ako sú uši, nos a krk.
Na záver, kozmetika s SPF faktorom je neoceniteľným pomocníkom v boji proti škodlivým účinkom slnečného žiarenia. Zabezpečuje ochranu a starostlivosť pre vašu pokožku, čím pomáha zachovať jej mladistvý a zdravý vzhľad.

PREČO SA CHRÁNIŤ PRED SLNKOM
Chrániť pokožku pred slnkom je dôležitá súčasť starostlivosti o pokožku z viacerých dôvodov:
Ochrana pred spálením: Nadmerná expozícia slnečnému žiareniu môže spôsobiť spálenie pokožky, čo je bolestivý stav, spojený s červenou a podráždenou pokožkou. Spálenie slnkom zvyšuje aj riziko vzniku rakoviny kože.
Prevencia pred predčasným starnutím kože: Slnečné žiarenie obsahuje škodlivé UV žiarenie, ktoré môže poškodzovať kolagén a elastín v pokožke. Toto môže viesť k predčasnému starnutiu kože, ako sú vrásky, pigmentové škvrny a straty elasticity.
Ochrana pred rakovinou kože: Nadmerná expozícia slnku je jedným z hlavných rizikových faktorov pre vznik rakoviny kože. UV žiarenie môže poškodzovať bunky pokožky a spúšťať nekontrolovaný rast rakovinových buniek.
Zlepšenie zdravia pokožky: Používanie ochranných opatrení pred slnkom môže pomôcť udržiavať zdravú a jasnú pokožku. Minimalizuje sa riziko vzniku vyrážok, podráždenia a alergických reakcií, ktoré môže spôsobiť slnečné žiarenie.
Zachovanie rovnomerného tónu pleti: Slnečné žiarenie môže spôsobiť nerovnomernú pigmentáciu a vznik tmavších škvŕn na pokožke. Používanie ochrany pred slnkom pomáha udržiavať rovnomerný a jednotný tón pleti.
Pre ochranu pokožky pred slnkom sa odporúča používať ochranný faktor (SPF) obsahujúci širokospektrálnu ochranu proti UVB aj UVA žiareniu. Okrem toho je dôležité vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu v najintenzívnejších hodinách, nosiť ochranné oblečenie, slnečné okuliare a pravidelne obnovovať ochranný opaľovací krém.

PRÍRODNÁ KOZMETIKA S SPF
Prírodné opaľovacie krémy používajú na ochranu pred slnkom minerály, ktoré na pokožke vytvárajú fyzickú bariéru proti slnečným lúčom a UV žiarenie od nej tak odrážajú (a z menšej časti absorbujú), vďaka čomu pleť zostáva nedotknutá a spoľahlivo chránená.
V porovnaní s nimi sa bežné, alebo aj chemické produkty SPF, so slnkom pasujú tak, že obsahujú aktívne chemické filtre, ktoré UV svetlo absorbujú, ale neodrážajú, čím predchádzajú poškodeniu kože.
Prírodné krémy s SPF vyhovujú najmä citlivej pokožke, pretože sú jemnejšie než chemické opaľovacie krémy. Chráňte sa pred slnkom silou prírody a vyberte si jeden z prírodných opaľovacích krémov.
Prírodné opaľovacie krémy majú niekoľko výhod oproti konvenčným opaľovacím krémom, ktoré obsahujú syntetické zložky. Tu je niekoľko výhod prírodných opaľovacích krémov:
Prírodné zložky: Prírodné opaľovacie krémy sú zvyčajne vyrobené z prírodných zložiek, ako sú minerálne filtre (oxid zinočnatý a oxid titaničitý) a rastlinné extrakty. To znamená, že neobsahujú syntetické chemikálie, parabény, ftaláty a ďalšie potenciálne škodlivé látky.
Šetrnosť k pokožke: Prírodné opaľovacie krémy sú často vhodné pre citlivú pokožku, pretože obsahujú menej potenciálnych dráždivých látok. Prirodzené zložky, ako sú aloe vera, ovocné oleje a bylinné extrakty, môžu pomáhať udržiavať pokožku hydratovanú a upokojujú ju.
Ochrana pred slnečným žiarením: Prírodné opaľovacie krémy obsahujú minerálne filtre, ktoré odrážajú alebo rozptyľujú slnečné žiarenie. Tieto filtre poskytujú fyzickú ochranu proti škodlivému UV žiareniu a pomáhajú minimalizovať riziko spálenia slnkom a poškodenia pokožky.
Žiadne chemické absorpcie: Opaľovacie krémy obsahujúce chemické filtre môžu obsahovať látky, ktoré sa vstrebávajú do pokožky a do tela. Prírodné opaľovacie krémy s minerálnymi filtrami na báze oxidu zinočnatého a oxidu titaničitého sa nespájajú s pokožkou a neabsorbujú sa do tela.
Ekologický dopad: Prírodné opaľovacie krémy môžu byť šetrnejšie k životnému prostrediu, pretože sa vyhýbajú použitiu chemických látok, ktoré môžu byť škodlivé pre vodné ekosystémy a koraly.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa