Filtrácia

Cena
Značky
Filter

Vianočné remeselnícke ozdoby, gule

Zobrazené produkty: 1-7 z 7 položiek

NAJKRAJŠIE OZDOBY PRE NAJKRAJŠIE SVIATOČNÉ CHVÍLE

Sladké spomienky na najkrajšie sviatky v roku... Vráťte sa s nami do detstva a vychutnajte si skutočne unikátne, ručne vyrábané, fúkané sklené vianočné ozdoby. Vianočné gule s nádhernými motívmi najkrajších rozprávok, ktoré nás sprevádzali od útleho veku, predstavujú dokonalú bodku za prípravami na Vianoce a zároveň sú skvelým a úžasne cenným darčekom pre vašich blízkych. Remeselnícka ozdoba na stromček od lokálneho výrobcu skvostne doplní ten najkrajší vianočný stromček a každý ďalší rok vám pripomenie hrejivé spoločne strávené chvíle.

TRADIČNÉ VIANOČNÉ OZDOBY

Tradičné vianočné ozdoby sa líšia podľa krajiny a kultúry, ale ak máme na mysli Slovensko a Českú republiku, mnohé tradičné vianočné ozdoby a zvyky sú podobné. Tu je niekoľko tradičných vianočných ozdôb a prvkov z našej lokality:

Betlehem alebo jasličky: Drevené, keramické alebo papierové modely narodenia Ježiša, často umiestnené pod stromčekom alebo na viditeľnom mieste v domácnosti.

Vianočný stromček: Ozdobený rôznymi ozdobami, ako sú:
Vianočné gule: Sklenené alebo plastové guličky rôznych farieb.
Cencúle: Tradičné dlhé a tenké ozdoby, ktoré sa obvykle zavesia na stromček.
Sviečky alebo svetielka: Aj keď tradičné sviečky sú teraz menej bežné kvôli bezpečnostným obavám, mnoho ľudí používa elektrické svetielka.
Ručne vyrábané ozdoby: Ako sú slamené ozdoby, perníčky, papierové rezy a iné tradičné remeselné výrobky.
Hviezda na vrchole stromčeka: Symbolizuje hviezdu z Betlehema.

Adventný veniec: Veniec, obvykle vyrobený z borovicových alebo smrekových vetvičiek, so štyrmi sviečkami. Každú nedeľu adventu sa zapáli jedna sviečka.

Slamené dekorácie: Slamené ozdoby môžu mať rôzne tvary, ako sú hviezdy, zvieratá alebo geometrické tvary.

Perníčky: Karamelizované medové sušienky, ktoré sú často zdobené farebnou polevou a obľúbené ako vianočné občerstvenie a ozdoba.

Papierové rezy: Jemne vyrezávané ozdoby z papiera, ktoré sa niekedy zavesia na stromček alebo okná.

Orechy a jablká: V niektorých tradíciách sa na stromček zaviesť orechy alebo jablká ako symbol hojnosti.

Vianočné vence: Na dverách domov môžete často nájsť vence vyrobené z borovicových alebo smrekových vetvičiek s rôznymi ozdobami.

Tradičné motívy: Ako sú anjeli, hviezdy, zvončeky, srdiečka a ďalšie sú často používané pri vytváraní vianočných ozdôb.

Tradičné vianočné ozdoby na Slovensku a Českej republike sú často spojené s prírodou, remeselníckymi technikami a kresťanskými symbolmi. Mnoho rodín si tiež vytvára vlastné rodinné tradície a zvyky, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu.

TRADÍCIA SKLÁRSTVA V NAŠICH KONČINÁCH

Sklenárska tradícia na Slovensku má hlboké korene, ktoré siahajú až do stredoveku. V priebehu storočí sa sklenárske remeslo rozvíjalo a prispôsobovalo sa meniacim sa ekonomickým a kultúrnym podmienkam. V rámci tejto tradície sa fúkanie sklenených vianočných gúľ radí medzi dodnes najkrajšie činnosti. Pod šikovnými rukami, za pomoci trénovaných pľúc totiž vznikajú skutočné skvosty – unikátne umelecké diela v podobe vianočných ozdôb s výnimočným charakterom.

Nezáleží na tom, či svoje Vianoce ladíte do tradičného alebo moderného štýlu. Sklenená, ručne fúkaná vianočná guľa je exkluzívnym doplnkom ukrývajúcim kus histórie, ktorý vám bude navždy pripomínať radostné chvíle strávené v kruhu najbližších.

VYROBTE SI SAMI - RUČNE VYRÁBANÉ OZDOBY NA VIANOČNÝ STROMČEK

Ručne vyrábané ozdoby na vianočný stromček sú nielen krásne, ale tiež pridávajú osobitý dotyk vianočnej výzdobe. Je tu niekoľko nápadov na ručne vyrábané ozdoby, ktoré môžete vytvoriť doma:

    Slamené ozdoby: Použitím tenkých prúžkov slamy môžete vytvoriť rôzne tvary ako hviezdy, srdcia, zvieratá alebo iné geometrické formy.

    Ozdoby z vlny: Ak ovládate pletenie alebo háčkovanie, môžete vytvoriť malé vianočné ozdoby, napríklad v tvare anjelov, hviezd, guľôčok alebo dokonca malé čiapky a svetre.

    Perníčky: Okrem toho, že sú chutné, môžete perníčky tvarovať do rôznych tvarov (hviezdy, mesiačiky, srdcia atď.), ozdobiť ich a použiť ako ozdoby na stromček.

    Ozdoby z papiera: Vytvárajte papierové rezy, origami ozdoby alebo papierové snehové vločky.

    Vianočné guľôčky naplnené: Transparentné plastové alebo sklenené guľôčky môžete naplniť rôznymi materiálmi, napr. farebným pieskom, malými hračkami, konfetami alebo vlasmi.

    Slané cesto: Vyrobte jednoduché slané cesto (z múky, soli a vody), z ktorého môžete vytvarovať rôzne ozdoby, napríklad hviezdy, zvieratá alebo srdcia. Po vysušení môžete ozdoby namaľovať alebo ozdobiť.

    Korálkové ozdoby: Použite korálky na vytvorenie pestrých ozdôb. Môžete napríklad navliekať korálky na drôt a vytvárať rôzne tvary.

    Ozdoby z prírodných materiálov: Suché plody, šišky, vetvičky alebo sušené ovocie môžu byť dekoratívnymi prvkami. Napríklad šišky môžete pokryť bielym sprejom, aby vyzerali ako pokryté snehom.

    Látkové ozdoby: Použite zvyšky látok na vytvorenie malých vankúšikov, anjelov alebo iných tvarov a zdobte ich gombíkmi, čipkou alebo korálkami.

    Recyklované ozdoby: Staré žiarovky môžu byť premenené na vianočné ozdoby maľovaním alebo obliekaním do látok. Dokonca aj staré CD môžu byť vytvarované a zdobené, aby vytvorili jedinečné ozdoby.

Keď začnete s ručnou výrobou ozdôb, fantázia je vaším jediným obmedzením. Okrem toho je to vynikajúca aktivita na vianočné prázdniny, ktorú môžete robiť s deťmi alebo ako relaxačnú činnosť pre dospelých.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa