Filtrácia

Cena
Značky
Filter

Hypoalergénna kozmetika

Zobrazené produkty: 1-9 z 34 položiek

ALERGÉNY V KOZMETIKE | PATCH TEST | HYPOAELRGÉNNA KOZMETIKA | KOZMETIKA BEZ ALERGÉNOV


V kozmetických produktoch sa môže vyskytovať viacero potenciálnych alergénov, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie u citlivých jedincov. Tu je niekoľko príkladov alergénov, ktoré sa často nachádzajú v kozmetike:
Parfumy a vonné látky: Parfumy patria medzi hlavné zdroje alergénov v kozmetike. Zložky, ako sú esenciálne oleje a syntetické vône, môžu vyvolať alergické reakcie, najmä u jedincov so zvýšenou citlivosťou.
Konzervačné látky: Niektoré bežné konzervačné látky, ako napríklad parabény (napr. methylparabén, propylparabén), formaldehyd a jeho uvoľňujúce zlúčeniny (napr. diazolidinyl močovina, quaternium-15), môžu spôsobovať alergické reakcie u niektorých ľudí.
Farbivá: Niektoré farbiace látky používané v kozmetike, ako napríklad azo farbivá, môžu vyvolať alergické reakcie u niektorých jedincov. Ďalšie príklady sú napríklad nikel a chromát, ktoré sa často nachádzajú v make-upoch.
Prírodné zložky: Aj prírodné zložky, ako sú rastlinné extrakty, éterické oleje a určité esenciálne zložky, môžu spôsobovať alergické reakcie. Napríklad, citrusové oleje (citron, pomaranč, mandarín) obsahujú látky, ktoré môžu byť potenciálnymi alergénmi.
Je dôležité si uvedomiť, že každá osoba môže mať individuálnu citlivosť na rôzne látky. Ak máte sklon k alergiám alebo citlivú pokožku, nikdy nezabudnite pred nákupom výrobku dôkladne skontrolovať jeho zloženie. Vyhnite sa všetkým látkam, ktoré môžu potenciálne podráždiť vašu pokožku. To platí ako pre alergény, ktoré sa vyskytujú v kozmetických produktoch, tak i pre ingrediencie kozmetickcýh výrobkov, ktoré akokoľvek súvisia s vašou prípadnou potravinovou či inou alergiou. Napríklad jedinec trpiaci alergiou na orechy by sa mal vyhýbať nielen ich konzumácii, ale tiež používaniu kozmetiky s obsahom akýchkoľvek olejov či masiel vyrobených z orechov – vrátane kokosového oleja, bambuckého masla a podobne. Tieto látky samotná kozmetika ako alergény nedefinuje, preto je obzvlášť dôležité dbať na zloženie a vyberať si výrobky, ktoré neobsahujú nič, čo by potenciálne mohlo podráždiť vašu pokožku.

PATCH TEST – ČO TO JE, PREČO HO NIKDY NEVYNECHAŤ A AKO HO VYKONAŤ

Patch test je diagnostický test, ktorý sa používa na identifikáciu alergických reakcií kože na určité látky. Je to bezpečná a spoľahlivá metóda na určenie citlivosti pokožky na potenciálne alergény obsiahnuté v kozmetických produktoch, ako aj v iných látkach.

Patch test, alebo aj test znášanlivosti pokožky, sa vykonáva aplikáciou malého množstva kozmetického výrobku na pokožku, najčastejšie do lakťovej jamky. Alergény obsiahnuté v kozmetických produktoch zahŕňajú bežne používané látky vo výrobkoch, ako sú konzervačné látky, parfumy, farbivá a ďalšie zložky, ale tiež spomínané orechy, byliny či iné zložky, na ktoré jedinec trpí osobnou precitlivenosťou. Po aplikácii malého množstva produktu sa oblasť pokožky sleduje po dobu minimálne 24 hodín. Ak sa na tomto mieste po použití výrobku neobjaví alergická reakcia, výrobok je vašou pokožkou znášaný a môžete ho používať. Ak pokožka akýmkoľvek spôsobom reaguje, štípe, začervená sa, urobia sa pľuzgieriky, šupinky a iné, výrobok okamžite umyte z povrchu pokožky a nepoužívajte ho

Patch test je užitočný tiež pri určovaní príčiny kožných alergických reakcií a citlivosti na určité látky. Ak sa vykonáva priamou aplikáciou alergénov, pomáha identifikovať konkrétne alergény, na ktoré je jedinec citlivý, aby sa mohli prijímať primerané opatrenia, ako napríklad vyhýbať sa používaniu kozmetických výrobkov alebo iných produktov, ktoré obsahujú identifikované alergény. Takýto patch test sa zvyčajne vykonáva pod dohľadom kvalifikovaného dermatológa, ktorý vyhodnotí výsledky a poskytne príslušné odporúčania a informácie o tom, aké látky by ste mali vo svojej kozmetickej starostlivosti vynechať.

AKÁ JE TO HYPOALERGÉNNA KOZMETIKA

Hypoalergénna kozmetika je označenie pre produkty, ktoré sú navrhnuté tak, aby minimalizovali riziko vyvolania alergickej reakcie u ľudí s citlivou pokožkou. Tieto produkty sú formulované s ohľadom na potenciálne alergénne látky a sú testované na alergické reakcie.

Hypoalergénne kozmetické produkty sú navrhnuté tak, aby minimalizovali výskyt kožných podráždení a alergických reakcií. Zvyčajne sú vyrobené bez prídavku dráždivých látok, ako sú parfumy, farbivá, prírodné oleje alebo zmesi chemických látok, ktoré sú známe ako potenciálni alergény.
Je dôležité si uvedomiť, že označenie "hypoalergénna" nie je absolútne záruka, že produkt nevyvolá žiadne alergické reakcie. Každá osoba má jedinečnú citlivosť na rôzne látky, takže aj hypoalergénna kozmetika môže u niektorých ľudí spôsobiť nežiaduce účinky. Preto je dôležité testovať nové produkty na malom mieste pokožky pred ich bežným používaním – nikdy nevynechávať patch test.

Ak máte veľmi citlivú pokožku alebo alergie na určité zložky, odporúča sa konzultácia s dermatológom, aby ste zistili, aké produkty sú pre vás najvhodnejšie a minimalizovali riziko alergických reakcií.

AKO ROZOZNÁM ALERGÉNY V ZLOŽENÍ PRODUKTOV

Alergény v kozmetických výrobkoch sú zvyčajne označované na obaloch alebo etiketách produktov. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžu byť alergény uvedené:
Zoznam zložiek: Väčšina kozmetických výrobkov obsahuje zoznam zložiek, ktoré sú uvedené na obale v poradí podľa množstva obsiahnutých látok. Alergény môžu byť označené pod svojimi špecifickými názvami. Príklady alergénov, ktoré môžu byť uvedené na zozname zložiek, sú napríklad "parfum" (parfumy), "methylparaben" (metylparabén), "limonene" (limonén) alebo "linalool" (linalool).
Alergénne označenia: Niektoré kozmetické spoločnosti môžu označiť alergény špecifickými symbolmi alebo značkami vedľa zložiek, ktoré sú známe ako alergény. Tieto označenia môžu byť piktogramy alebo slovné označenia, ktoré upozorňujú na prítomnosť alergénu. Príklady takýchto označení môžu zahŕňať "Alergén" alebo "Obsahuje alergény".

Je dôležité si prečítať zoznam zložiek a alergénne označenia na obale kozmetického výrobku, aby ste identifikovali prítomnosť možných alergénov. Ak máte známu alergiu na určitú látku, mali by ste sa vyhýbať výrobkom, ktoré obsahujú túto látku. Ak nie ste istí, či výrobok obsahuje alergény, môžete sa poradiť so svojím dermatológom alebo odborníkom na alergie.

ALERGÉNY V KOZMETIKE SOAPHORIA

Nakoľko všetky naše výrobky vyrábame v prírodnej a organickej kvalite, mohlo by sa zdať, že takáto kozmetika je pre alergikov úplne bezpečná, nie je to však pravda. Musíme dôrazne zopakovať, ako ste sa dočítali aj vyššie, že aj samotné prírodné suroviny môžu prirodzene obsahovať niektoré z kozmetických alergénov. Práve preto vám vždy odporúčame nielen prečítať si zloženie vášho vybraného výrobku, ale pred jeho prvým plnohodnotným použitím tiež nezabudnúť vykonať patch test. Len tak môžete mať totiž istotu, že je pre vás konkrétny výrobok vhodný a bezpečný.

V Soaphorii nám záleží na tom, aby ste o produkte získali všetky informácie, ktoré potrebujete. Aj preto pre označovanie kozmetických alergénov používame v zloženiach výrobkov na našom webe označenie ***, ktoré je zároveň po samotným zložením tiež vysvetlené, ako zložky prirodzene obsiahnuté v esenciálnych olejoch a vôňach.

UPOZORNENIE NA ZÁVER: Vaša reakcia na výrobok neznamená automaticky vadu výrobku.V prípade, že sa v priebehu patch testu na vašej pokožke objaví akákoľvek reakcia, umyte zvyšky výrobku z pokožky vlažnou vodou a výrobok viac nepoužívajte. Majte však na pamäti aj to, že každý z nás je absolútne jedinečný a každá pokožka na rôzne podnety reaguje inak a je možné, že ten istý výrobok, ktorý vám nesadne, ideálne poslúži niekomu z vášho najbližšieho okolia :)
Samozrejme, v prípade neistoty či akýchkoľvek otázok sa na nás vždy môžete obrátiť prostredníctvom našich kontaktov alebo kozmetickej poradne.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa