Filtrácia

Cena
Značky
VRATNÝ OBAL
DOSTUPNOSŤ
KONZISTENCIA
VLASTNOSTI A ÚČINKY
TYP VLASOV / PROBLÉM
Filter

Henna na vlasy

Zobrazené produkty: 1-4 z 4 položiek

HENNA | PRÍRODNÁ FARBA NA VLASY | REGENERÁCIA A FARBA VLASOV

Henna – najšetrnejšia farba na vlasy priamo z prírody

Henna je rastlina dorastajúca do výšky 2 až 3 metrov. Jej tvarom je väčšinou krík, ktorý sa už po stáročia, ak nie tisícročia pestuje predovšetkým kvôli podlhovastým listom, ktoré sa zbierajú a sušia. Vzniká z nich jemný zelený prášok veľmi charakteristickej vône, známy predovšetkým pre svoje úžasné účinky.

Takýto prášok predstavuje 100% prírodné farbivo. Neobsahuje absolútne žiadne chemické prísady, vďaka čomu je henna veľmi vhodná aj na citlivú pokožku a jemné vlasy, pre alergikov, pri ochoreniach kože a podráždení.

Ako henna prospieva vlasom

Okrem toho, že henna farbí vlasy, zďaleka to nie je to jediné, čo im dokáže poskytnúť. Obľúbenou sa stala vďaka svojim regeneračným a vyživujúcim schopnostiam, ktorými pomáha zregenerovať aj poškodené vlasy. Taktiež vlasy spevňuje, posilňuje, vyhladzuje. Prospieva aj vlasovej pokožke, ktorá sa vďaka nej menej mastí, predchádza podráždeniu a zamedzuje tvorbe lupín, je efektívnou prevenciou pred tvorbou suchých šupiniek a chráni pokožku a vlasy pred UV žiarením.

Aké farby henna ponúka?

Podľa charakteristickej farby lístkov rozoznávame tri druhy tejto rastliny – červenú, bezfarebnú a čiernu hennu. Nie sú to však všetky farby, ktoré môžete farbením vlasov hennou dosiahnuť, to ani zďaleka. Henna je priam ideálna k miešaniu a experimentovaniu s vlastnou tvorbou odtieňov. Netreba sa obávať miešať hennu tiež s ďalšími aditívami, ktoré priaznivo ovplyvňujú nielen vyživujúce schopnosti, ale aj farebný výsledok ako napríklad ovocné šťavy, odvary a podobne.

Ako sa henna aplikuje

Henna vo forme prášku sa jednoducho zmieša s tekutou zložkou. Na internete nájdete množstvo receptov na hennové zábaly. Vyberte si ten pravý pre seba, prispôsobte si recepty podľa svojho typu vlasov alebo želaného účinku. Henna sa aplikuje vo forme zábalu a pre získanie farebného odtieňu potrebuje o čosi viac času, ako chemická farba na vlasy s obsahom peroxidu. Výsledkom sú však žiarivo lesklé a prekrásne, prirodzené farebné odtiene a zdravé vlasy, preto to čakanie a celý proces rozhodne stoja za to.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa