Filtrácia

Cena
Značky
DOSTUPNOSŤ
VRATNÝ OBAL
VLASTNOSTI
Filter

Ekodrogéria

Zobrazené produkty: 1-9 z 47 položiek

EKOLOGICKÁ DROGÉRIA | EKODROGÉRIA | NETOXICKÉ UPRATOVANIE


EKOLOGICKÁ DOMÁCNOSŤ

Stúpajúce množstvo alergií, precitlivenosť pokožky a  väčšia náchylnosť na choroby sú v  slovenských domácnostiach na bežnom poriadku.

Ekologická domácnosť predstavuje výzvu pre všetkých, ktorým leží na srdci ochrana prírody a kvalitnejší život. Takáto domácnosť je udržateľná, oveľa zdravšia a v  konečnom dôsledku z nás robí lepších a  zodpovednejších ľudi.

Dokonca aj malé gestá sa počítajú a každé z nich má dopad na naše životné prostredie. Či už sa rozhodnete pre recyklovateľný výrobok, používate prírodné čistiace prostriedky alebo hľadáte spôsoby, ako sa zbaviť plastových výrobkov na jedno použitie a namiesto toho využívať tie, ktoré už doma máte či kupovať opätovne použiteľné výrobky šetrné k životnému prostrediu. Každý z nás svojím spôsobom môže prispieť k opätovnej rovnováhe, ekologickejšiemu prístupu a životu a zodpovednému nakupovaniu či vedomej voľbe v každom ohľade.

V našej ponuke nájdete skvelé ekologické výrobky pre starostlivosť o celú domácnosť - to všetko v mene ochrany životného prostredia.

ČO JE TO EKODROGÉRIA

Ekodrogéria je šetrná k ľudskému zdraviu aj k planéte. Obsahuje prírodné, biologicky odbúrateľné ingrediencie, žiadnu zbytočnú chémiu a vďaka ekologickému baleniu eliminuje tiež nadbytočný odpad. Presvedčte sa, že aj ekologické prostriedky môžu byť rovnako účinné ako tie konvenčné bez toho, aby zaťažovali vaše telo a prírodu. Váš domov tak bude zdravší. Žiť ekologicky je skutočne jednoduché.

Vedeli ste, že produkt sa môže označovať za "EKO" len v prípade, že obsahuje len prírodné, biologicky odbúrateľné látky, ktoré sa v prírode samovoľne rozkladajú bez nepriaznivého vplyvu na vodné a pôdne mikroorganizmy? Takéto produkty sú bezpečné, zdravotne neškodné a vhodné napríklad aj pre citlivých jedincov a malé deti. Zároveň ich môžu používať aj alergici a astmatici, pre ktorých sú podstatne vhodnejšie. Pri ich používaní nedochádza k znečisťovaniu prírody, sú vhodné aj pre domáce septiky a dôležitý je aj fakt, žetestovanie bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti eko produktov neprebieha na zvieratách.

Pod pojmom ekodrogéria nájdete širokú škálu výrobkov. Patria sem okrem iného ekologické pracie prášky, gély na prianie, eko aviváže, eko mydlá a ekologické čistiace prostriedky. Nie ja však eko ako ako. V našom eshope si môžete vybrať kvalitné, účinné a odskúšané eko a bio výrobky, ktorými jednoducho a rýchlo nahradíte chemikálie a umelé materiály vo vašich domovoch tými prírodnými. Produkty pre ekologickú domácnosť ako pracie gély či práčky, prírodné aviváže, mydlové orechy na pranie, univerzálne čistiace prostriedky či gél na riad. Naše produkty sú navyše vysoko koncentrované a tak šetria prírodu hneď dva krát – svojím zložením a tiež minimálnym množstvom, ktoré je potrebné pre ich účinné používanie. Práve vo funkčných a pohodlných výrobkoch, kde sa dizajn spája s ohľaduplnosťou k prírode, vidíme udržateľnú budúcnosť.

 NETOXICKÝ DOMOV

Pojem netoxická domácnosť predstavuje životný štýl zameraný na zdravé domáce prostredie. Cieľom je nahradiť chemikálie a jednorazové produkty, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvňovať naše zdravie a vytvárajú zbytočný odpad. Alternatívou sú udržateľné prípravky z prírodných recyklovateľných materiálov, šetrným obsahom a ekologickou výrobou. Netoxická domácnosť sa skrátka navracia k prirodzenosti a jednoduchosti.
Netoxické pranie

Aj s naším oblečením sme každý deň v najbližšom kontakte, preto by sme sa v ňom mali cítiť pohodlne – obzvlášť, pokiaľ je pod ním veľmi citlivá pokožka. Tomu pomôžu práve prostriedky na netoxické pranie. Sú vyrobené ekologicky z prírodných zdrojov, dobre fungujú aj pri nízkych teplotách a zaistia čistú, sviežu a voňavú bielizeň. Efektívne odstránia nečistoty bez toho, aby obsahovali škodlivé chemické látky, zároveň sú šetrné k bielizni aj k pokožke. Prostriedky majú jemné, prírodné zloženie a sú vhodné aj na pranie bielizne pre tých najmenších. Navyše sa rozkladajú na prirodzene sa vyskytujúce látky a nezaťažujú tak životné prostredie.
Netoxické umývanie riadu

V každej domácnosti sa neustále točia hromady riadu, na ktoré sa spotrebuje množstvo prostriedkov a pomôcok – bez toho to skrátka nejde. Súčasťou zdravého a udržateľného životného štýlu sú preto ekologické prostriedky na umývanie riadu, ktoré nezaťažujú životné prostredie, ani ľudský organizmus. Tieto produkty sú ľahko odbúrateľné a ich obaly je možné recyklovať. Prostriedky na netoxické umývanie riadu sú navyše šetrné k pokožke rúk, zbytočne ju nevysušujú a nedráždia. Napriek tomu však kvalitne čistia, dobre rozpúšťajú mastnotu a poradia si aj s pripáleninami.
Netoxické upratovanie

Čistiace prostriedky ovplyvňujú prostredie našich domácností najviac zo všetkých. Prírodné čistidlá berú ohľad na zdravie vás i vašej rodiny, šetria planétu a zároveň spoľahlivo čistia. Výrobky majú jednoduché, vysoko účinné prírodné zloženie bez dráždivých chemikálií. Zároveň sú ekologické, rozložiteľné, bio, hypoalergénne, vegánske a ich obaly sú recyklovateľné. Netoxické upratovacie prostriedky zahŕňajú čističe kúpeľne, kuchyne, odpadov, podláh, okien i univerzálne čistiace prostriedky, vrátane jedlej sódy.
Netoxické vône do domácnosti

Prírodné netoxické interiérové ​​vônedodajú vášmu domovu charakteristickú atmosféru a zároveň neškodia vášmu zdraviu nežiaducou chémiou. Mnoho produktov v tejto kategórii je vhodných pre vegánov a pri výbere ingrediencií aj postupov výroby je dbané na udržateľnosť a životné prostredie.

Netoxické osviežovače vzduchu obsahujú šetrné ingrediencie v podobe zmesí z prírodných olejov a silíc. Ľahko prevoňajú váš domov a instantne premenia každý priestor na sviežu lúku alebo kvetinovú záhradu. Niektoré osviežovače navyše obsahujú prírodné filtre, ktoré pohlcujú pachy a prečistia vzduch v miestnosti. Netoxické éterické oleje, tradične využívané v aromaterapii, sa dajú použiť mnohými spôsobmi – či už na inhaláciu, ako doplnok do kúpeľa alebo ako kozmetický prípravok. Ich vôňa rýchlo prevonia vašu domácnosť, obzvlášť v kombinácii s vhodným difuzérom. Rozmanité druhy olejov navyše disponujú radom blahodarných účinkov pre telo i myseľ, napr. pomáhajú k pokojnejšiemu spánku alebo uvoľňujú myseľ. Netoxické vonné sviečkys éterickými olejmi dodajú to správne hygge kúzlo každému priestoru. Okrem pridanej romantiky tieto sviečky spríjemnia aj ten najpochmúrnejší večer. Obsahujú iba prírodné zložky, majú nezávadné zloženie aj knôty a sú vyrábané s ohľadom na zanechanie čo najmenšej ekologickej stopy.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa