Filtrácia

Cena
Značky
DOSTUPNOSŤ
VRATNÝ OBAL
Filter

Kozmetika pre psy a mačky

Zobrazené produkty: 1-1 z 1 položiek

STAROSTLIVOSŤ O SRSŤ A KOŽU PSOV A MAČIEK | TYPY SRSTI

Nielen výber krmiva, ale aj kozmetická starostlivosť je pre zdravie vášho miláčika kľúčová. Možno to ani len netušíte, ale aj psy a mačky majú rôzne typy srsti, o ktoré sa treba patrične aj postarať.


Kučeravá srsť
Veľkým benefitom tejto srsti je, že prakticky nedochádza k pĺznutiu, pretože neustále dorastá. Vyžaduje zvýšenú starostlivosť, pretože ak sa zanedbá, vytvárajú sa dredy a plsť. To psovi pôsobí bolesť a zdravotné komplikácie. Treba tiež počítať s tým, že kvôli neustále dorastajúcim chlpom treba časté kúpanie a strihanie psov (každých 4 - 8 týždňov).


Hrubá srsť
Okrem kefovania kovovou kefou vyžaduje pravidelné trimovanie, keďže u týchto psov nedochádza ku klasickému pĺznutiu. Táto technika odstraňuje odumreté chlpy aj s korienkami, aby vznikol priestor pre rast novej srsti. Ak sa hrubosrstým psom odumreté chlpy priebežne neodstraňujú trimovaním, dochádza k úpornému svrbenie a škrabanie, pri ktorom si pes môže poraniť kožu a zaniesť si tak do tela infekciu.
Po trimovaní je dôležité psa vykúpať! Pri odstraňovaní starých chlpov sa otvárajú póry, do ktorých sa dostáva mastnota a špina zo srsti, čo môže spôsobiť zápal. Preto je dôležité po trimovanie póry vyčistiť a uzavrieť.


Hodvábna srsť
Vyžaduje častejšie kúpanie a strihanie, ktoré zaručia krásny vzhľad. Dôležité je pravidelné česanie a kefovanie, aby nedochádzalo k plstnateniu a tvorbe dredov. Pri zanedbaní starostlivosti je často nutné nechať psa v salóne oholiť nakrátko, pretože rozčesávanie extrémne zauzleného kožuchu je pre psa veľmi stresujúce a bolestivé.


Hladká srsť
"Bez údržboví" psi majú hladkú srsť, ktorá je na úpravu najjednoduchšia. To však neznamená, že nie je potrebné venovať sa kožuchu vôbec. Pre odstránenie nečistôt a odumretej kože postačí raz za týždeň psa vykefovať hrebienkom.


Srsť s podsadou
Tento typ kožuchu je náchylnejší k vyššej tvorbe mazu, ktorá je spojená so zápachom, preto je nutné tieto psy pravidelne kefovať. Kefovanie nielen že odstraňuje odumreté chlpy, ale pomáha rovnomerne roznášať maz a zbavovať srsť nečistôt.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa