Filtrácia

Cena
Značky
VRATNÝ OBAL
DOSTUPNOSŤ
VLASTNOSTI A ÚČINKY
Filter

Kozmetika pre deti a tehotné

Zobrazené produkty: 1-9 z 26 položiek

DETSKÁ POKOŽKA | ŠPECIÁLNA KOZMETIKA PRE DETI | STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU DETÍ


V čom je detská pokožka iná ako pokožka dospelých?
Pokožka dojčiat je tenšia a jemnejšia, než pokožka dospelých. Citlivejšie reaguje na vonkajšie vplyvy a potrebuje špeciálnu starostlivosť a ochranu. Pokožka dojčiat potrebuje zvláštnu starostlivosti, pretože je len z jednej pätiny taká hrubá ako pokožka dospelých. Pokožka dojčiat je menej odolná, náchylnejšia na dehydratáciu a citlivejšia na UV žiarenie. Pokožka dojčiat má rovnaký počet vrstiev ako pokožka dospelých, ale každá vrstva je výrazne tenšia. Celkovo je detská pokožka len z jednej pätiny taká hrubá ako pokožka dospelých.  

AKO SA POKOŽKA MENÍ OD NARODENIA?
Až do šiestich rokov je detská pokožka tenšia a slabšia než pokožka dospelých. Mužská a ženská pokožka majú podobné vlastnosti až do puberty.
S pribúdajúcim vekom detí dozrieva aj ich pokožka. Od narodenia približne do 6. roku:
Pokožka je stále tenšia a má slabšiu pigmentáciu, než pokožka dospelých.
Potné a mazové žľazy sú stále menej aktívne, takže hydrolipidický film a ochranný kyslý plášť sú stále relatívne slabé. Približne v 6-tich rokoch je štruktúra koža vrátane jej príveskov plne vyzretá a zodpovedá koži dospelých.
Činnosť mazových žliaz sa nezvyšuje až do hormonálnych zmien v puberte, ktoré prebiehajú približne v 12 rokoch. Tieto hormonálne zmeny tiež spôsobujú rozdiely v štruktúre a správaní pokožky chlapcov a dievčat, ktorá bola až doteraz rovnaká.  
Vrchná vrstva epidermis (rohová vrstva) je oveľa tenšia a bunky nie sú tak tesne zoskupené ako u dospelej pokožky. Potné a mazové žľazy sú tiež menej aktívne, než u dospelých, takže hydrolipidický film (emulzia vody a tukov, ktorá  pokrýva a chráni povrch pokožky) a ochranný kyslý plášť (vodná časť hydrolipidického filmu, ktorý je mierne kyslý) sú stále relatívne slabé.  Naši najmenší si zaslúžia len tú najlepšiu starostlivosť a preto vás a vašich najmenších sprevádzame od samého začiatku. Najkrajší moment v našom živote je príchod nového potomka. Dieťa zmení celý náš život a preto je dôležité sa na jeho príchod čo najdôkladnejšie pripraviť. Predstavujeme Vám širokú ponuku produktov nielen pre deti, aj pre mamičky a oteckov.

PRÍPRAVA A STAROSTLIVOSŤ O BÁBĂTKO
Radostná novina, deväť mesiacov čakania a zrazu je tu ten veľký deň. Pripravte sa na príchod vášho dieťaťa v predstihu. Ako budúci rodičia nájdete v našej širokej ponuke všetky potrebné produkty do vašej základnej výbavičky.

DETSKÁ KOZMETIKA
Malé deti si vyžadujú našu lásku a kvalitnú starostlivosť. Ako správni rodičia aj my kladieme veľký dôraz na prvotriednu detskú kozmetiku. Výrobky špeciálne navrhnutej detskej edície Babyphoria spĺňajú tie najprísnejšie kritériá, ktoré sa kladú na detskú kozmetiku, ktoré boli otestované vo Francúzsku. Bezpečne Vás sprevádzajú počas prvých rokov s vaším najmenším. V našej ponuke nájdete balzamy na zapareniny, detský olej, mydlo pre deti od narodenia a mnoho ďalšieho, vrátane starostlivosti o budúce mamičky či mamičky. Kozmetika pre tehotné zohľadňuje špecifické potreby pokožky v tomto období a balzam na bradavky poskytuje komfort pri dojčení.  
Ponúkame všetko pre starostlivosť o miminko od novorodencov až po deti predškolského veku, ale aj staršie. Špeciálne krémy chránia a ošetrujú jemnú pokožku kojencov a batoliat, pomáhajú predchádzať vzniku zaparenín, mydlá, umývacie emulzie a šampóny boli vyvinuté špeciálne pre citlivú detskú pokožku. Detská kozmetika skrátka nesmie v žiadnej detskej výbavičke chýbať.
Detská kozmetika je špeciálne vyvinutá pre citlivú pokožku, zabraňuje jej podráždeniu a podporuje jej hydratáciu, preto ju udržuje vláčnu, dokonale hydratovanú a zdravú. V našej ponuke nájdete prípravky na umývanie a do kúpeľa, šampóny, krémy na hydratáciu, na zapareniny a rôzne kožné problémy, vlhčené obrúsky, zubné kefky a pasty, opaľovacie prípravky , ale aj pracie prostriedky.

OPATRNOSTI NIE JE NIKDY DOSŤ
Pri starostlivosti o detskú pokožku je dôležité venovať osobitnú pozornosť a používať jemné, bezpečné a vhodné výrobky. Tu je niekoľko dôležitých faktorov, na ktoré by ste mali dávať pozor:
Citlivá pokožka: Detská pokožka je zvyčajne citlivejšia a zraniteľnejšia ako pokožka dospelých. Môže byť náchylná na podráždenie, suchosť a alergické reakcie. Preto je dôležité používať produkty, ktoré sú označené ako "vhodné pre citlivú pokožku" alebo "detská kozmetika".
Výber vhodných výrobkov: Vyberte si jemné a bezpečné výrobky špeciálne určené pre deti. Zamerajte sa na prírodnú a organickú kozmetiku, ktorá je voľná od tvrdých chemikálií, ako sú parabény, sulfáty, ftaláty a syntetické vône.
Ochrana pred slnečným žiarením: Detská pokožka je citlivejšia na slnečné žiarenie, preto je dôležité chrániť ju pred slnkom. Používajte detské slnečné krémy s vysokým ochranným faktorom, nosite dieťaťu ochranné oblečenie a vyhýbajte sa slnku v najhorúcejších hodinách.
Hydratácia: Detská pokožka môže byť náchylná na suchosť, preto je dôležité udržiavať ju hydratovanú. Používajte jemné hydratačné krémy alebo oleje, ktoré sú vhodné pre detskú pokožku. Vhodný je aj pravidelný nápoj vody, aby sa udržala hydratácia pokožky zvnútra.
Testovanie nových produktov: Pred použitím nových výrobkov na detskej pokožke je vždy dobré urobiť test na malom mieste pokožky, najlepšie na vnútornej strane lakťa alebo za uchom. Sledujte reakcie ako začervenanie, svrbenie alebo vyrážky. Ak sa vyskytnú nežiaduce reakcie, prestaňte výrobok používať.
Pravidelná starostlivosť: Detská pokožka potrebuje pravidelnú starostlivosť. Udržujte jej čistotu pomocou jemných detských šampónov a sprchových gélov. Dbajte na pravidelné vyčistenie a hydratáciu pokožky a pravidelné menenie plienok, ak je to potrebné.

SOAPHORIA PRE DETIČKY
Soaphoria ponúka aj špeciálnu líniu detskej kozmetiky, ktorá je navrhnutá s ohľadom na jemnú a citlivú pokožku detí. Ich detská kozmetika je vyrobená z prírodných a organických zložiek, aby sa minimalizovalo riziko podráždenia a alergických reakcií.
Soaphoria detská kozmetika je navrhnutá tak, aby bola bezpečná a účinná pre najmenších členov rodiny. Je dôležité poznamenať, že každé dieťa je jedinečné a môže reagovať rôzne na rôzne zložky. Pred použitím nových výrobkov odporúčame vykonať test na malom mieste pokožky a sledovať možné reakcie.


Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa