Filtrácia

Cena
Značky
Filter

Outdoorové aktivity, UV ochrana, pobyt v horách

Zobrazené produkty: 1-9 z 15 položiek

UŽITE SI ZIMU VONKU SO SOAPHORIOU

V kategórii outdoorové aktivity nájdete výrobky pre celú rodinu! Tu sa nachádza výber špeciálnych prirodných kozmetických výrobkov, ktoré sú ideálne pre rodinu, najmä počas zimného obdobia a aktivít na voľnom vzduchu. V našej starostlivo vybranej ponuke nájdete produkty, ktoré sú takzvanými "must-have" položkami, ktoré pomáhajú chrániť vašu pokožku a pery pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

Chápeme, že zimné obdobie prináša výzvy, najmä pre najmenších členov rodiny, ktorí trávia čas vonku pri rôznych zimných aktivitách. Naša prírodná kozmetika je navrhnutá s odbornosťou a starostlivosťou tak, aby poskytovala optimálnu ochranu a starostlivosť. Preto sme do tejto kategórie zaradili výrobky, ktoré sú špeciálne formulované, aby zvládli výzvy zimného počasia.

Pre bohatú ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami sme pripravili ochranné balzamy do nepriaznivého počasia. Tieto balzamy zjemňujú a hydratujú suchú pokožku, chránia ju pred vetrom a chladom a zároveň poskytujú príjemný pocit úľavy a pohodlia.

Vaše pery si zaslúžia špeciálnu starostlivosť, a preto sme do kategórie zaradili aj balzamy na pery s UV faktorom. Tieto balzamy chránia pery pred slnečným žiarením aj v zimnom období, kedy slnko môže byť nebezpečné rovnako ako v lete.

Okrem toho sme pre vás pripravili ochranné krémy na ruky a tvár, ktoré poskytujú bohatú starostlivosť a hydratáciu. Zima môže vážne poškodiť pokožku rúk a tváre, a preto je dôležité ju chrániť a udržiavať ju v optimálnom stave.

S našimi prírodnými kozmetickými výrobkami sa vaša rodina môže tešiť z aktívnych chvíľ na voľnom vzduchu bez starostí o pokožku a pery. Naša filozofia je založená na tom, že príroda má všetko, čo potrebujeme pre zdravú a krásnu pleť. Preto sme ich pripravili z tých najkvalitnejších prírodných ingrediencií.

POVINNÁ VÝBAVA NA HORY I DO LESA ZA CHLADNÉHO POČASIA

Keď plánujete výlet do zimných hôr, prispôsobte svoju kozmetickú výbavu podmienkam, ktorým budete vystavení. V zimných horách je ovzdušie suchšie, veterné a teplotné výkyvy môžu byť prudké, takže je dôležité pamätať na produkty, ktoré vám pomôžu chrániť a hydratovať pokožku. Tu je niekoľko kozmetických produktov, ktoré by ste nemali zabudnúť:

Krémy s vysokou UV ochranou: Ako sme už spomenuli, v hôrnej nadmorskej výške je UV žiarenie intenzívnejšie. Krém s vysokou SPF ochranou je nevyhnutný.

Balzam na pery s UV ochranou: Pery sú obzvlášť náchylné na popáleniny a môžu sa veľmi rýchlo vysušiť a popraskať v chladnom a veternom prostredí.

Intenzívny hydratačný krém: Suché a chladné ovzdušie môže vysušiť vašu pokožku. Hydratačný krém pomáha udržiavať pokožku vláčnu a chránenú.

Krémy na ruky a nohy: Ruky a nohy sú často vystavené chladu a môžu sa vysušiť, popraskať alebo stať sa citlivými. Zabezpečte si dobrý krém na ruky a mastný krém alebo maslo na nohy.

Očné kvapky: Suché ovzdušie a nárazy vetra môžu vysušiť a podráždiť oči, takže je dobré mať pri sebe hydratačné očné kvapky.

Hydratačný sprej na tvár: Ak trávite dlhý čas vonku, môže byť osviežujúce mať možnosť občas nastriekať tvár hydratačným sprejom.

Odličovacie obrúsky: Po dlhom dni na svahu alebo túre môžu byť praktické pre rýchle očistenie tváre.

Mastná masť alebo krém: Výrobky ako napríklad masť na základe vazelíny môžu byť užitočné na ochranu pokožky na tvári pred veľmi chladným vetrom.

Pleťové oleje: V noci môžu pleťové oleje pomôcť regenerovať a hydratovať vašu pokožku po náročnom dni v zime.

Kondicionér na vlasy: Chlad a vietor môžu vysušiť aj vlasy, takže je dobré mať kondicionér, ktorý im vráti vláčnosť a lesk.

Nezabudnite aj na obvyklú dennú rutinu starostlivosti o pokožku, ale prispôsobte produkty zimným podmienkam. Zohľadnite aj veľkosť batožiny a zvoľte cestovné balenia alebo prelejte svoje obľúbené produkty do menších nádob.

PREČO JE V ZIME DÔLEŽITÁ UV OCHRANA

Mnoho ľudí si myslí, že UV ochrana je dôležitá len počas letných mesiacov, keď je slnko silnejšie a trávime viac času vonku. V skutočnosti je však UV ochrana dôležitá po celý rok, vrátane zimných mesiacov. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by sme nemali zanedbávať ochranu pred UV žiarením aj v zime:

Slnko žiari stále: Hoci môže byť slnko v zime menej intenzívne, jeho UV lúče stále prenikajú atmosférou. UVA lúče, ktoré sú zodpovedné za predčasné starnutie a môžu prispievať k vzniku rakoviny kože, sú rovnomerne intenzívne počas celého roka.

Odrazenie od snehu: Sneh môže odraziť až 80% UV lúčov, čo znamená, že môžete byť vystavení UV žiareniu zhora aj zdola. Toto je obzvlášť dôležité pre lyžiarov, snowboardistov a všetkých, ktorí trávia veľa času na snehu za jasných dní.

Výška zvyšuje expozíciu: Ak trávite čas v horách (napríklad lyžujete alebo snowboardujete), UV žiarenie je intenzívnejšie. S každými 300 metrami nadmorskej výšky sa intenzita UV žiarenia zvyšuje o približne 10-12%.

Mraky neblokujú všetko UV žiarenie: Hoci mraky blokujú časť UV žiarenia, určite to nie je všetko. To znamená, že aj keď je obloha zamračená, stále môžete byť vystavení škodlivým UV lúčom.

Prevencia rakoviny kože: Chronická expozícia UV žiareniu je hlavnou príčinou rakoviny kože. Používanie ochranného krému s UV filtrom môže znížiť riziko vzniku rakoviny kože.

Predchádzanie predčasnému starnutiu: Ako bolo uvedené vyššie, UVA lúče prispievajú k predčasnému starnutiu kože. Ochrana pred týmito lúčmi v zime môže pomôcť predchádzať vráskam, strate pružnosti kože a iným znakom starnutia.

Aby ste sa chránili pred UV žiarením v zime, je dôležité používať opaľovací krém s širokospektrálnou ochranou (UVA a UVB), nosiť ochranné oblečenie a okuliare s UV ochranou a obmedziť expozíciu slnku, najmä v čase, keď je na oblohe najviac (zvyčajne medzi 10:00 a 16:00).

V konečnom dôsledku je dôležité si uvedomiť, že slnko nám môže škodiť po celý rok, a preto je dôležité chrániť sa pred jeho škodlivým žiarením nezávisle od ročného obdobia.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa