Filtrácia

Cena
Značky
VRATNÝ OBAL
DOSTUPNOSŤ
VLASTNOSTI A ÚČINKY
Filter

Starostlivosť o ruky a nohy

Zobrazené produkty: 1-9 z 30 položiek

STAROSTLIVOSŤ O RUKY | STAROSTLIVOSŤ O NOHY | KRÉMY NA RUKY | KRÉMY NA NOHY


Ešte viac než pokožka tela je pokožka dlaní vystavená nadmernému pôsobeniu škodlivín vonkajšieho prostredia. Umývanie riadu, čistenie, manuálna práca či jednoduché vystavovanie poveternostným vplyvom sa na pokožke rúk môže poriadne odzrkadliť. Na chrbte rúk je pokožka najslabšia, bez chĺpkov a mazových žliaz, je teda najmenej chránená a najviac náchylná. Ruky sa stávajú náchylnejšími na podráždenie, pokožka je vysušená a často aj popraskaná. Preto sa o ňu potrebujeme adekvátne postarať napríklad aj pomocou vysoko kvalitných krémov na ruky.
Výživné krémy účinne zjemňujú a vyhladzujú pokožku dlaní, zaisťujú jej dlhodobú ochranu a hydratáciu. Ponúkame krémy pre suchú, atopickú pokožku, starostlivosť proti pigmentovým škvrnám či regeneračné masky.

STARAJME SA O NAŠE RUKY
Je známym faktom, že stav rúk prezradí náš vek oveľa skôr, než napríklad naša tvár, ktorej venujeme omnoho väčšiu starostlivosť a na ruky často zabúdame. Najmä v zimnom období pokožka najviac trpí a je náchylnejšia k vysychaniu. Vyvarujte sa častému prechádzaniu z tepla do zimy a častému odnímaniu rukavíc vonku. Nápor mrazivých teplôt urýchľuje vysušovanie pokožky, u ľudí s citlivejšou pleťou môže dochádzať až k popraskaniu, začervenaniu a vyrážkam.
Starostlivosť o suché ruky
Príznaky suchej a hrubej pokožky sú šupinky, svrbenie a olupovanie. Vyskytovať sa môže kdekoľvek na tele a tento stav sa môže zhoršovať, ak budeme signály ignorovať.
•    Suchá pokožka - nepríjemný pocit pnutia, svrbenia, mierne prasklinky
•    Veľmi suchá pokožka - veľmi napätá až popraskaná pokožka, prejavy svrbenia až pálenia
•    Extrémne suchá pokožka - hrubá, popraskaná, šupinky, ktoré sa olupujú, prejavy svrbenia a pálenia. Koža tvrdne až hrubne, najčastejšie v oblasti pohyblivých častí (chodidlá, päta, lakte)
Starajte sa o pokožku rúk kvalitnými krémami a maskami na ruky, ktoré pokožku nielen hydratujú, ale aj vyživujú, vyhladzujú, zjemňujú a poskytnú jej dlhodobú ochranu.
Ruky a tiež upravené nechty, rovnako ako naše zuby, sú našou vizitkou - zrkadlom veku, zdravia i vás samotných. Na otázku, čo si na človeku všimnete ako prvé, často mnoho ľudí odpovedá práve „ruky.“ Ruky zanechávajú prvý dojem, preto myslime na to, aby bol čo najlepší.

KRÉMY, MASKY A ZÁBALY NA RUKY A NOHY
Predovšetkým v chladnom období jeseň/zima máme hydratačný krém na ruky vždy po ruke, svoje stále miesto by mal mať ako u vás doma, tak v kancelárii na stole, v aute alebo trebárs aj v kabelke. Nezabúdame ani na starostlivosť o nechty. V zime sa veľmi vysušujú dlane, koža okolo nechtov a medzi prstami. Vznikajú zádery a jemné prasklinky, ktoré môžu byť vskutku veľmi nepríjemné, najmä vtedy, ak sa im dostatočne nevenujeme už v čase ich vzniku. Ruky si preto mažte niekoľkokrát za deň, najlepšie po každom umývaní, aby ste vytvorili ochrannú bariéru a pokožku neustále hydratovali a regenerovali. Okrem potrebnej starostlivosti navyše budú vaše ruky neustále hebké a prevoňané, čo vám pridá na dobrom pocite a tiež zlepší náladu.
Naše chodidlá naopak podstatne viac trpia v lete, kedy chodíme naboso, alebo v sandálkach či šľapkách. Na chodidlách sa usádza veľké množstvo prachu z ulíc a prostredia, sú v priamom kontakte s nečistotami a nie sú ničím chránené. Zanedbané chodidlá, predovšetkým päty, môžu byť veľmi nepríjemným nielen estetickým, ale aj zdravotným problémom. Venujme preto aj našim chodidlám pár minút denne a aplikujme na ne aspoň pred spaním super výživný krém.

AKO SA ZBAVIŤ VEČNE SUCHÝCH CHODIDIEL
Ak sa často trápite suchými chodidlami, existuje niekoľko tipov, ako sa s týmto problémom vysporiadať a dosiahnuť zdravšiu a hydratovanú pokožku chodidiel:
Pravidelná hydratácia: Hydratácia je kľúčová pre boj proti suchým chodidlám. Používajte kvalitný hydratačný krém alebo maslo na chodidlá, ktoré obsahuje hydratačné zložky, ako sú močovina, glycerín, kyselina hyalurónová alebo prírodné oleje. Nanášajte krém na chodidlá denne, najlepšie po sprchovaní alebo kúpaní, keď sú chodidlá ešte vlhké.
Pravidelné ošetrenie pokožky: Okrem hydratácie je dôležité aj pravidelné ošetrenie pokožky chodidiel. Odstráňte odumretú kožu a hrubé šúpky pomocou exfoliačného produktu alebo škrabky na pokožku. Následne naneste hydratačný krém alebo maslo, aby ste udržali pokožku jemnú a hladkú.
Kúpele alebo ošetrenie nôh vo vani: Občasné kúpele alebo ošetrenie nôh vo vani môžu pomôcť zmäkčiť a hydratovať suchú pokožku chodidiel. Pridajte do teplej vody niekoľko kvapiek prírodných olejov, ako je olivový olej, mandľový olej alebo levanduľový olej, a namáčajte chodidlá po dobu 10-15 minút. Po kúpeli ich dôkladne osušte a aplikujte hydratačný krém.
Používanie vhodných ponožiek a obuvi: Vyhnite sa syntetickým ponožkám a tesnej obuvi, ktorá môže spôsobovať potenie a dráždenie pokožky chodidiel. Namiesto toho dávajte prednosť ponožkám z prírodných materiálov, ako je bavlna, ktoré umožňujú pokožke dýchať. Rovnako dôležité je nosiť vhodnú a pohodlnú obuv, ktorá nevyvoláva trenie a nedráždi chodidlá.
Dodržiavanie zdravého životného štýlu: Strava a hydratácia z vnútra sú tiež dôležité pre zdravú pokožku. Uistite sa, že pijete dostatok vody a zahrňte do svojej stravy potraviny bohaté na vitamíny a minerály, ako sú ovocie, zelenina, celozrnné obilniny a zdravé tuky.

TIPY PRE VŽDY HODVÁBNE RUČIČKY
Hydratácia: Dôležité je udržiavať pokožku rúk hydratovanú. Používajte kvalitný hydratačný krém na ruky a nanášajte ho pravidelne, najmä po umytí rúk. Zvoľte krém, ktorý obsahuje hydratačné zložky, ako sú glycerín, kyselina hyalurónová, prírodné oleje alebo výťažky rastlín.
Používanie rukavíc: Pri práciach, ktoré vystavujú vaše ruky nadmernému treniu, chladu alebo chemikáliám, je dobré používať rukavice. Rukavice ochránia vašu pokožku pred dráždivými látkami a zabraňujú dehydratácii.
Jemné čistenie: Pri umývaní rúk používajte jemné mydlá, ktoré nebudú vysúšať pokožku. Vyhnite sa príliš horúcej vode, pretože tá môže odstraňovať prirodzenú ochrannú vrstvu tuku z pokožky. Po umytí rúk ich dôkladne osušte uterákom, ale neotierajte ich hrubými pohybmi.
Exfoliácia: Pravidelná exfoliácia rúk pomáha odstrániť odumretú kožu a zlepšuje prijímanie hydratácie. Použite jemný exfoliačný produkt alebo vyroberte si vlastnú domácu exfoliačnú zmes z prírodných zložiek, ako je cukor a olej. Exfoliujte ruky jemnými kruhovými pohybmi, potom opláchnite a naneste hydratačný krém.
Dodržiavanie zdravého životného štýlu: Zdravý životný štýl a výživa majú vplyv aj na zdravie pokožky rúk. Pite dostatok vody na udržanie hydratácie zvnútra a stravujte sa vyvážene, zahrňujúc ovocie, zeleninu a potraviny bohaté na vitamíny a minerály.
Ochrana pred slnkom: Ruky sú vystavené slnečnému žiareniu, preto je dôležité chrániť ich pred škodlivými UV lúčmi. Používajte ochranný krém na ruky s dostatočným ochranným faktorom a nosite rukavice alebo používajte krémy s UV ochranou v prípade dlhšieho vystavenia slnku.
Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa