Filtrácia

Cena
Značky
VRATNÝ OBAL
DOSTUPNOSŤ
VLASTNOSTI A ÚČINKY
Filter

Starostlivosť o ruky a nohy

Zobrazené produkty: 1-9 z 26 položiek

STAROSTLIVOSŤ O RUKY | STAROSTLIVOSŤ O NOHY | KRÉMY NA RUKY | KRÉMY NA NOHY

Ešte viac než pokožka tela je pokožka dlaní vystavená nadmernému pôsobeniu škodlivín vonkajšieho prostredia. Umývanie riadu, čistenie, manuálna práca či jednoduché vystavovanie poveternostným vplyvom sa na pokožke rúk môže poriadne odzrkadliť. Na chrbte rúk je pokožka najslabšia, bez chĺpkov a mazových žliaz, je teda najmenej chránená a najviac náchylná. Ruky sa stávajú náchylnejšími na podráždenie, pokožka je vysušená a často aj popraskaná. Preto sa o ňu potrebujeme adekvátne postarať napríklad aj pomocou vysoko kvalitných krémov na ruky.
Výživné krémy účinne zjemňujú a vyhladzujú pokožku dlaní, zaisťujú jej dlhodobú ochranu a hydratáciu. Ponúkame krémy pre suchú, atopickú pokožku, starostlivosť proti pigmentovým škvrnám či regeneračné masky.

Nezabúdajme sa starať o naše ruky

Je známym faktom, že stav rúk prezradí náš vek oveľa skôr, než napríklad naša tvár, ktorej venujeme omnoho väčšiu starostlivosť a na ruky často zabúdame. Najmä v zimnom období pokožka najviac trpí a je náchylnejšia k vysychaniu. Vyvarujte sa častému prechádzaniu z tepla do zimy a častému odnímaniu rukavíc vonku. Nápor mrazivých teplôt urýchľuje vysušovanie pokožky, u ľudí s citlivejšou pleťou môže dochádzať až k popraskaniu, začervenaniu a vyrážkam.

Starostlivosť o suché ruky

Príznaky suchej a hrubej pokožky sú šupinky, svrbenie a olupovanie. Vyskytovať sa môže kdekoľvek na tele a tento stav sa môže zhoršovať, ak budeme signály ignorovať.
•    Suchá pokožka - nepríjemný pocit pnutia, svrbenia, mierne prasklinky
•    Veľmi suchá pokožka - veľmi napätá až popraskaná pokožka, prejavy svrbenia až pálenia
•    Extrémne suchá pokožka - hrubá, popraskaná, šupinky, ktoré sa olupujú, prejavy svrbenia a pálenia. Koža tvrdne až hrubne, najčastejšie v oblasti pohyblivých častí (chodidlá, päta, lakte)

Starajte sa o pokožku rúk kvalitnými krémami a maskami na ruky, ktoré pokožku nielen hydratujú, ale aj vyživujú, vyhladzujú, zjemňujú a poskytnú jej dlhodobú ochranu.
Ruky a tiež upravené nechty, rovnako ako naše zuby, sú našou vizitkou - zrkadlom veku, zdravia i vás samotných. Na otázku, čo si na človeku všimnete ako prvé, často mnoho ľudí odpovedá práve „ruky.“ Ruky zanechávajú prvý dojem, preto myslime na to, aby bol čo najlepší.

Krémy, masky a zábaly na ruky a nohy

Predovšetkým v chladnom období jeseň/zima máme hydratačný krém na ruky vždy po ruke, svoje stále miesto by mal mať ako u vás doma, tak v kancelárii na stole, v aute alebo trebárs aj v kabelke. Nezabúdame ani na starostlivosť o nechty. V zime sa veľmi vysušujú dlane, koža okolo nechtov a medzi prstami. Vznikajú zádery a jemné prasklinky, ktoré môžu byť vskutku veľmi nepríjemné, najmä vtedy, ak sa im dostatočne nevenujeme už v čase ich vzniku. Ruky si preto mažte niekoľkokrát za deň, najlepšie po každom umývaní, aby ste vytvorili ochrannú bariéru a pokožku neustále hydratovali a regenerovali. Okrem potrebnej starostlivosti navyše budú vaše ruky neustále hebké a prevoňané, čo vám pridá na dobrom pocite a tiež zlepší náladu.

Naše chodidlá naopak podstatne viac trpia v lete, kedy chodíme naboso, alebo v sandálkach či šľapkách. Na chodidlách sa usádza veľké množstvo prachu z ulíc a prostredia, sú v priamom kontakte s nečistotami a nie sú ničím chránené. Zanedbané chodidlá, predovšetkým päty, môžu byť veľmi nepríjemným nielen estetickým, ale aj zdravotným problémom. Venujme preto aj našim chodidlám pár minút denne a aplikujme na ne aspoň pred spaním super výživný krém.

Čítajte viacZobraziť menej
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa