Lipa obyčajná - organická kvetová voda 100ml - suchá pleť

Lipa obyčajná - organická kvetová voda 100ml - suchá pleť

8,90 €
s DPH

Organický hydrolát z lipy obyčajnej predstavuje čisto prírodné pleťové tonikum a zároveň výnimočný prostriedok pre starostlivosť o pokožku tela a vlasy. Je výborným pomocníkom pre starostlivosť o všetky typy pleti, nevynímajúc suchú, citlivú či detskú pokožku. Podporuje upokojenie podráždenia a začervenania, vyrovnáva tón pleti a dodáva jej jas. Pôsobí jemne regeneračne, rehydratuje a napomáha pokožke udržiavať si vlahu. Zároveň vytvára jemnú ochrannú vrstvu. Lipová voda je osožná i pre zrelú pleť, ktorej pomáha redukovať jemné vrásky. Hodí sa tiež pre upokojenie vlasovej pokožky v prípade jej podráždenia či precitlivenosti, napomáha tiež predchádzať jej nadmernému vysušovaniu. 100% organický hydrolát z lipy obyčajnej  neobsahuje žiadne prídavné látky, alkohol, konzervanty ani farbivá a vône.

Organická lipová voda je ideálna pre všetky typy pleti, najmä však zrelú, podráždenú, suchú, citlivú či detskú.

> na udržiavanie mladistvého vzhľadu pleti
> pre podporu regenerácie kožných buniek
> pre citlivú a dehydratovanú, suchú pokožku, ale aj zrelú a detskú
> na tonizáciu a zmiernenie podráždenia
> pre upokojenie podráždenia po holení či depilácii
> na podporu udržiavania hydratácie pokožky
> pre oživenie a zjednotenie tónu pleti
> na starostlivosť o vlasovú pokožku a podporu jej hydratácie
> pre upokojenie začervenania a podráždenia

> 100% čistý prírodný produkt bez alkoholu, konzervantov, farbív a parfumácie

 > VEGAN PLEŤOVÁ VODA   
 > BEZ PRÍDAVNÝCH LÁTOK   

 > UPOKOJUJE, REHYDRATUJE A ROZJASŇUJE 
 >
SUCHÁ, CITLIVÁ A DETSKÁ PLEŤ  

Pridať medzi obľúbené (4)

Organický hydrolát, inak nazývaný aj kvetová či kvetinová voda, vzniká parnou destiláciou, vďaka čomu si zachováva úžasné množstvo účinných a prospešných vzácnych prírodných aktívnych látok, ktoré počas aplikácie prenikajú priamo do hlbších vrstiev pokožky či vlasovej štruktúry. Využíva sa v prvom rade ako 100% prírodná pleťová voda či pleťové tonikum, ale aj ako vlasové tonikum pre ozdravenie pokožky hlavy či ako cenná a účinná prísada pre tvorbu domácich pleťových a vlasových masiek. Pokožku ako aj vlasy zjemňujú, napomáhajú udržiavať ich v dobrej kondícii a starajú sa o hĺbkovú hydratáciu.

HLAVNÉ ZLOŽKY
> lipa obyčajná - známy bohato rozkonárený strom s úžasnými kvetmi, ktoré sa vďaka svojim upokojujúcim, regeneračným a podporným účinkom využívajú nie len v tradičnej medicíne a bylinkárstve, ale vhodné sú i pre ošetrenie všetkých typov pleti vrátane suchej, zrelej, citlivej či detskej a na podporu regenerácie a rehydratácie pokožky

OBSAH
100ml

NÁŠ TIP
Hydrolát používajte ráno a večer na vopred vyčistenú pleť. Osvedčí sa aj ako podklad pre nanášanie olejových pleťových prípravkov a sér, ktoré sa vďaka nemu lepšie vstrebávajú. Rovnako urýchli vstrebanie bezvodných výrobkov ako napríklad krémových deodorantov, univerzálnych balzamov či telových olejov a masiel.
Naneste na pokožku podráždenú slniečkom či uštipnutú hmyzom, upokojuje a zmierňuje svrbenie.
Aplikujte počas dňa pre osvieženie pleti.
Použite ako tekutú zložku pri miešaní práškových pleťových masiek či kozmetických ílov pre ešte lepší výsledný účinok.

ODPORÚČAME KOMBINOVAŤ
100% prírodná pleťová voda vo forme hydrolátu sa odporúča kombinovať s výrobkami pleťovej starostlivosti určenými pre váš typ pleti.

SOAPHORISTICKÝ SPRIEVODCA
Prehľadný sprievodca pomôže so správnym výberom podľa konkrétneho problému či typu pleti.

VÔŇA VÝROBKU
Vzhľadom na to, že sa jedná o čisto prírodný produkt bez pridaných látok, alkoholu, konzervantov a farbív, vôňa môže byť vďaka špecifickému spôsobu spracovania viac či menej výrazná. Jej intenzita závisí ako od konkrétnej použitej byliny, tak aj od citlivosti na rôzne kategórie vôní daného jednotlivca, preto hoci jednému hydrolát prekrásne vonia po bylinkách, iný môžu cítiť veľmi slabunkú, až takmer žiadnu vôňu.

FARBA VÝROBKU
Farba výrobku je ovplyvnená konkrétnou bylinkou, spravidla je výrobok bezfarebný, môže sa však objaviť i žltkastý nádych či mierne zakalenie. V prípade organického hydrolátu je toto zafarbenie ako aj prípadný kal absolútne prirodzené a predstavuje vadu výrobku.

KONZISTENCIA VÝROBKU
Výrobok je tekutej konzistencie o hustote vody.

KONZERVAČNÝ SYSTÉM VÝROBKU A DOBA POUŽITIA
Organická kvetová voda neobsahuje pridané konzervačné látky. Výrobok skladujte na suchom mieste mimo priameho slnečného žiarenia a spotrebujte do 6 mesiacov od otvorenia.

OBAL VÝROBKU A NÁVRH NA RECYKLÁCIU
Výrobok je balený v sklenenej fľaštičke s praktickým rozprašovačom. Obal je vratný v rámci nášho recyklačného programu.

APLIKÁCIA
Primerané množstvo prípravku naneste na čisté prsty alebo kozmetický tampón a krúživými pohybmi prečistite pokožku tváre, krk a dekolt, resp. po pridaní k práškovej maske vytvorte jemnú pastu na ošetrenie tváre. Tiež sa hodí na ošetrenie pokožky hlavy a vlasovej koruny. Po pridaní primeraného množstva prípravku (cca dve polievkové lyžice) do vody teplej 35-39°C pripravíte blahodarný kúpeľ. Hydrolát sa môže aplikovať aj ako obklad, formou disperzie prevonia prádlo i ovzdušie interiéru.

UPOZORNENIA
Určené na každodenné použitie. Len na vonkajšie použitie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste pri teplote do +25 oC a nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu a mrazu. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov. Nepoužívať na otvorené rany. Vyhnite sa oblasti očí. Pri zasiahnutí očí vyplachujte vlažnou vodou po dobu minimálne 15 minút bez prerušenia smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu (v prípade nosenia kontaktných šošoviek ich odstrániť vopred). Ak dôjde k podráždeniu, vyhľadajte lekársku pomoc.
Pred prvým použitím sa odporúča previesť tzv. Patch test, t. j. aplikovať a otestovať kozmetický prípravok na jeho znášanlivosť na malej plôške pokožky, najlepšie na zápästí a počkať 24h. Touto metódou sa môže predísť nástupu alergických reakcií a precitlivenosti na daný výrobok. Ak po aplikácii sa prejaví alergická reakcia, povrch pokožky zmyte vlažnou vodou. Výrobok okamžite prestaňte používať. Ak alergická reakcia pretrvá po dlhšiu dobu vyhľadajte lekársku pomoc.

ZLOŽENIE
Tilia Vulgaris Flower Water (lipa obyčajná)*
*certifikovaná organická zložka

KRAJINA PÔVODU
Francúzsko

Môžem kvetovú vodu použiť aj na nevyčistenú pleť?
Samozrejme, kvetová voda pleť jemne prečistí a tonizuje aj samotná. V prípade väčšieho znečistenia či predošlého ošetrenia napr. olejovým odličovacím prípravkom odporúčame ako medzikrok použiť napríklad micelárnu penu alebo čistiaci mousse z pleťovej rady Majestic.

Je vhodné kombinovať používanie kvetovej vody a organického oleja?
Správne zvolená kombinácia kvetinovej vody a organického olejčeka je výbornou voľbou pre starostlivosť o pleť. Navzájom sa doplnia účinkami a kvetová voda navyše uľahčí vstrebanie olejčeku do vrstiev pokožky. Nezabúdajme však na správne poradie pri aplikácii, teda najskôr použime kvetinovú vodu a až následne aplikujme olejček.

Je kvetová voda vhodná aj na odlíčenie mejkapu?
Organická kvetová voda je vhodná na odlíčenie jemného mejkapu či BB krému a tiež jemné dočistenie pleti po odlíčení, s výraznejším a vodeodolným mejkapom si však vzhľadom na svoje jemné zloženie bez obsahu prídavných látok sama neporadí, preto odporúčame v tomto prípade siahnuť napríklad po čistiacom mliečku z pleťovej rady Majestic.

Môžem kvetovú vodu používať na vlasy?
Kvetinové vody sú vhodným tonizujúcim prostriedkom aj pre vlasy a vlasovú pokožku. V závislosti od konkrétneho druhu dokážu vlasovú pokožku jemne prečistiť, podporiť mikrocirkuláciu, upokojiť podráždenie či uľahčiť rozčesávanie vlasov, dodať im jemnosť a ozdraviť ich.

Je vhodné používať kvetovú vodu aj na osvieženie pleti počas dňa?
Áno, kvetovú vodu môžete používať prakticky kedykoľvek. V lete je ideálnym prostriedkom na osvieženie pleti počas horúceho dňa, aplikovať ju môžete pomocou rozprašovača aj opakovane :)

Neštípe kvetová voda v očiach?
Nie. Kvetová voda Soaphoria je čisto prírodný produkt bez pridaných syntetických látok či alkoholu, preto nedráždi ani oči a očné okolie.

Môžem kvetovú vodu požiť i na upokojenie pokožky po pobyte na slniečku?
Samozrejme! V závislosti od konkrétneho druhu majú kvetové vody výborné hydratačné, upokojujúce a regeneračné vlastnosti, vďaka ktorým pokožku po opaľovaní krásne ošetria.

5

Hodnotilo 2 zákazníků

Hodnotenie 

Najlepšia kvetová voda

Pleť je po nej hebká, hydratovaná, nie je po použití červená alebo podráždená. Voda je tak vhodná aj na moju citlivú pokožku. V porovnaní s ostatnými kvetovými vodami je táto zatiaľ najlepšia. Len škoda, že sa predáva v takom malom balení

Hodnotenie 

lipová voda

Nádherná vôňa lipy! Pleť/pokožku upokojuje po holení,depilácii a pri podráždení.Hydratuje.V rankách neštípe.Pleť je prečistená, osviežená, pri tom je k nej voda stále veľmi citlivá.Teda vhodná aj na citlivú pleť.Pre extra osviežujúci efekt ju skladujem v chladničke, vtedy je veľmi účinný aj na rozjasnenie okolia očí. Jednoznačne áno, kúpim znova a skúsim aj iné vody.Mohlo by byť aj väčšie balenie :-)

8586017852297

Tabuľka vlastností

TYP PLETI
CITLIVÁ
TYP PLETI
DEHYDRATOVANÁ
TYP PLETI
SUCHÁ
ČO MA TRÁPI
MDLÝ TÓN PLETI
ČO MA TRÁPI
REGENERÁCIA PLETI
ČO MA TRÁPI
PREVENCIA STARNUTIA PLETI
VEGÁNSKY VÝROBOK
áno
BEZLAKTÓZOVÝ VÝROBOK
áno
BEZGLUTÉNOVÝ VÝROBOK
áno
VÝROBOK BEZ PALMOVÉHO OLEJA
áno
FAIR TRADE VÝROBOK
áno
VRATNÝ OBAL VÝROBKU
áno

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (15)