MÁGIA UKRYTÁ V AKTÍVNYCH LÁTKACH

MÁGIA UKRYTÁ V AKTÍVNYCH LÁTKACH

Vitamín C, vitamín E, niacinamid, skvalán, kyselina taká, kyselina onaká, kyselina hyalurónová. Už samotné názvy aktívnych látok, ktoré hýbu svetom skincare, dávajú zabrať, ako sa vyznať ešte aj v ich účinkoch? Jednoducho vďaka praktickému soaphoristickému sprievodcovi!

ČO SÚ TO VLASTNE AKTÍVNE LÁTKY?

Znie to zaujímavo, dokonca až lákavo... Zamysleli ste sa ale, milí Soaphoristi, čo sa za týmto pomenovaním skrýva? Aktívne látky v jednoduchosti predstavujú účinné zložky kozmetických produktov. Tieto umocňujú vlastnosti základných surovín a dodávajú vašim obľúbeným krémikom či séram rôzne schopnosti ;) Podporujú schopnosť viazať vlahu v hlbších vrstvách pokožky, naštartujú tvorbu kolagénu, pomáhajú opticky vypĺňať vrásky, zjednocujú povrch pleti, vyrovnávajú jej farebný tón... Fungujú ako „malé dobré čarodejnice“ a každá z nich ovláda svoje vlastné kúzlo.

KÚZELNÝ SVET ESENCIÁLNYCH VITAMÍNOV


VITAMÍN A: Podporuje príjemne mäkkú štruktúru pokožky a bráni jej zhrubnutiu. Dlhodobo sa využíva pri liečbe akné, ale tiež redukcii vyrážok, stareckých škvŕn či vrások a to vďaka jeho schopnosti urýchľovania tvorby nových kožných buniek vo vrchných vrstvách pokožky. Efektívne výsledky je možné pozorovať už po piatich týždňoch pravidelného používania, badateľná je jednotná a spevnená pleť s hladším povrchom a eliminácia jemných vrások. Vitamín A sa v posledných rokoch v kozmetike objavuje predovšetkým ako RETINOL, teda vo forme čistého vitamínu A. Vedeli ste? ;)

VITAMÍN B3: Úžasný antioxidant, ktorý pokožku nielen ochráni pred predčasným starnutím, ale účinne zabojuje aj proti zápalom, podráždeniu či ekzémom. Predstavuje výbornú pomoc pre pleť postihnutú akné, vyrážkami, nepríjemnými ekzémami či inými nezdravými prejavmi, ktoré pomáha eliminovať. Upokojuje podráždenie, podporuje efektívnu obnovu a dokáže dokonca redukovať negatívne prejavy pleti spôsobené nečistotami z okolitého prostredia. Zázračné „béčko“ sa v kozmetike teší obľube najmä vo forme derivátu vitamínu B3 pod názvom NIACINAMID.
 
VITAMÍN C: Poznáme ho ako neoddeliteľnú súčasť zdravého jedálnička a efektívny nástroj pre podporu imunity celého organizmu, ako ale pôsobí v kozmetike? Je jedným z najsilnejších antioxidantov vôbec. Pomáha posilňovať ochranné funkcie pokožky a pleti, podporuje jej mladistvý vzhľad a predchádza známkam starnutia. Rozjasňuje a rozžiaruje mdlú pleť, ktorej dodáva energiu a chráni tiež pred dopadmi nečistého prostredia a UV žiarenia. Bojuje proti pigmentáciám a zjednocuje tón pleti. V zloženiach produktov ho nájdeme aj pod názvom KYSELINA L-ASKORBOVÁ.

VITAMÍN E: Je síce menej známy než vitamín C, no zaslúži si rovnako veľa pozornosti. Okrem toho, že priamo podporuje účinnosť „céčka“, zohráva dôležitú úlohu tiež pri posilnení pokožky, vlasov či nechtov. Zabezpečuje pevnosť a pružnosť pleti a plní nezastupiteľnú funkciu v ochrane pleti. Neutralizuje voľné radikály, pričom sa však z pokožky vytráca a tak je ideálne dopĺňať ho nielen v strave ale i kozmetikou. Podporí upokojenie pleti a ustráži jej nezdravé prejavy a pomôže predísť strate vlahy. V kozmetike plní i funkciu stabilizátora a ľahko ho nájdete aj pod názvom TOKOFEROL.
 

ELIXÍRY VEČNEJ MLADOSTI A KRÁSY


KYSELINA HYALURÓNOVÁ: Zabezpečuje dokonalú hydratáciu pleti a nielen to! Vďaka schopnosti viazať vodu v hlbších vrstvách pokožky v závislosti od molekulovej veľkosti samotnej kyseliny hyalurónovej predchádza vysychaniu pleti a teda bráni aj predčasnému starnutiu. Znižuje viditeľnosť vrások a jemných línií, opticky spevňuje a vypĺňa nedokonalosti pleti. Hodí sa pre každý typ pleti, neublíži ani citlivej či problematickej a výborne poslúži ako efektívna súčasť akýchkoľvek anti-ageing prípravkov.

PEPTIDY: Aktívne sa podieľajú na podpore tvorby kolagénu a elastínu, ktorá sa s pribúdajúcim vekom prirodzene spomaľuje. Stabilizujú prepojenia vrstiev pokožky, čím ju posilňujú a spevňujú. Skvelou správou je, že peptidy sú prirodzenou súčasťou našej kože – ide o krátke reťazce aminokyselín – a tak sú pri aplikácii v kozmetických výrobkoch pokožkou spravidla aj výborne znášané ;) Výborne sa tiež kombinujú s ďalšími aktívnymi látkami, ak by sme zo všetkých mali spomenúť len jednu, stavili by sme na vitamín C!SKVALÁN: Skvalán predstavuje tzv. suchý olej. Ideálne sa vstrebáva, nezanecháva mastný pocit a pokožke preukazuje hneď niekoľko cenných služieb. Pôsobí ako antioxidant, chráni pleť pred nepriaznivými vplyvmi prostredia, dodáva hydratáciu a zjemňuje jej povrch. Vyhladzuje jemné línie, spevňuje kontúry a aktívne sa podieľa tiež na normalizácii a navrátení prirodzenej rovnováhy pleti. Hodí sa na všetky typy pleti vrátane mladej či problematickej, obzvlášť ho ocení pleť suchá, zrelá, mdlá a bez jasu.

KOENZÝM Q10: Dodáva pleti energiu a ochranu. Účinne pôsobí proti strate vlahy, čím zamedzuje tvorbe vrások. Podporuje antioxidačné účinky pleťových produktov a sám bojuje proti predčasnému starnutiu v dôsledku vplyvu prostredia a vonkajších faktorov. Prirodzene sa nachádza vo všetkých ľudských bunkách. Chráni pred nepriaznivými následkami vystavovania sa UV žiareniu, ale tiež vdychovania dymu či toxínov. Rozjasňuje a rozžiaruje, zabezpečuje mladistvý, prirodzený a zdravý vzhľad pokožky.

Zaujala vás táto téma a túžite sa o nej dozvedieť ešte viac?
Pre všetkých poznania chtivých Soaphoristov ponúkame tiež výber ďalších výživných zahraničných zdrojov súvisiacich s obsahom článku:
- Hyaluronic Acid & Vitamin C: Active Ingredients in Cosmetics
- Retinol: what is it and what are its benefits?
- CoQ10 for Skin: Benefits and How to Use
Podobné produkty
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa