Citrónovník limetový - silica

Citrónovník limetový - silica

5,90 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

CITRUS AURANTIFOLIA

Respiračný systém – Antiseptikum – Gastrointestinálny systém

Esenciálny olej sa získava lisovaním šupiek oplodia a následnou extrakciou.

PROFIL VÔNE

 svieža, intenzívna, sladko – kyslá, citrusová

HLAVNÉ ZLOŽKY

limonene, α-pinene, β-pinene, γ-terpinene, linalool, myrcene

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Vyznačuje sa jedinečnou povzbudzujúcou vôňou, preto rozptýlený vo vzduchu má nielen osviežujúce vlastnosti ale pozitívne ovplyvňuje i náladu. Podporuje pohodu a emocionálnu rovnováhu, zvyšuje koncentráciu a vyrovnáva emócie, povzbudzuje a povznáša. Éterický olej má prírodné antiseptické vlastnosti, čistí vzduch a účinne eliminuje pachy, tým pomáha telu prekonať bežné infekcie. Vďaka antivírusovému účinku bojuje s infekciami a zmierňuje prejavy horúčky, podporuje správnu funkciu imunitného systému. Bolesť zubov spôsobená bakteriálnym rastom môže byť mimoriadne nepríjemná, ale limetkový olej môže zmierniť bolesť zubov až do návštevy zubára. V neposlednom rade výborne poslúži aj ako repelent.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Esenciálny olej plný antioxidantov poskytuje obrovskú pomoc pri zjemnení tmavých pigmentových škvŕn. Starecké škvrny, stopy po akné a jemné jazvy sa stávajú menej badateľnými. Pleť dokáže krásne prečistiť, zásobiť vitamínmi a stopovými prvkami, chrániť proti voľným radikálom, tým pádom rozjasniť a chrániť pred starnutím. Adstringentné a antibakteriálne vlastnosti limetkového éterického oleja nielen čistia znečistenú pleť ale i predchádzajú tvorbe akné. Zatočí so suchými lupinami, eliminuje svrbivosť a pnutie suchej pokožky hlavy.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Po aplikácii topicky sa nevystavujte dlhodobo slnku 72h kvôli jeho fotosenzibilizujúcemu účinku, resp. nepoužívať na pokožku vystavenú slnku. Neodporúča sa používať v prvých 4 mesiacoch tehotenstva.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov či ako aditívum k praniu. Dobre sa kombinuje s ďalšími citrusovými, cédrovým, muškátovým, levanduľovým, petigrainovým, ružovým, rozmarínovým, ružovo drevovým, bazalkovým a ylang - ylangovým esenciálnym olejom.  

INCI: Citrus Aurantifolia Peel Oil

Krajina pôvodu: Amerika, Peru

Balenie: 10ml            

8586017851252

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)