TELOVÝ PEELING

Telový peeling je procedúra, ktorá sa používa na odstránenie odumretých buniek a nečistôt z povrchu kože na tele. Je to druh exfoliácie, pri ktorej sa používajú rôzne prípravky na jemné odstránenie hornej vrstvy kože.

Existuje niekoľko spôsobov, ako vykonávať telový peeling. Medzi najbežnejšie patrí mechanický peeling a chemický peeling. Mechanický peeling znamená, že odumreté bunky sa mechanicky odstraňujú z povrchu pokožky. Tento sa vykonáva buď pomocou špeciálne navrhnutých nástrojov, ako sú kefy, rukavice alebo hubky, alebo pomocou kozmetických prípravkov s obsahom abrazívnej zložky. Chemický peeling sa vykonáva pomocou chemických látok, ktoré pomáhajú rozpustiť a odstrániť odumreté bunky. Používajú sa rôzne druhy kyselín, ako napríklad glykolová kyselina, mliečna kyselina alebo salicylová kyselina. Chemický peeling sa často vykonáva v ošetreniach pod dohľadom odborníka.


Prírodné peelingové prostriedky sa vyrábajú z prírodných zložiek, ako sú soľ, cukor, káva, ovsené vločky alebo mandľový olej. Tieto prostriedky sa aplikujú na pokožku a jemne masírujú, čím sa odstraňujú odumreté bunky. Cieľom telového peelingu je zlepšiť textúru kože, stimulovať obnovu buniek, zvýšiť priepustnosť pokožky a zlepšiť jej vzhľad. Po telovom peelingu je koža často jemnejšia, hladšia a sviežejšia.

VÝHODY MECHANICKÉHO PEELINGU

Mechanický telový peeling má niekoľko výhod pre pokožku. Tu sú niektoré z hlavných výhod:
Odstránenie odumretých buniek: Mechanický peeling pomáha odstrániť odumreté bunky a prebytočný keratín z povrchu kože. Tým zlepšuje textúru pokožky a zanecháva ju hladšiu a sviežejšiu.
Stimulácia obehového systému: Masážou pokožky počas mechanického peelingu sa stimuluje obehový systém. To môže pomôcť zvýšiť prietok krvi a kyslíka do kože, čo podporuje jej regeneráciu a zdravý vzhľad.
Podpora tvorby nových buniek: Mechanický peeling môže stimulovať proces tvorby nových buniek a podporiť ich rýchlejšiu obnovu. To môže byť prospešné pri zlepšovaní vzhľadu jaziev, pigmentových škvŕn alebo nerovnomerného tónu pokožky.
Zlepšenie absorpcie produktov: Odstránenie odumretých buniek a nečistôt z povrchu pokožky vďaka mechanickému peelingu umožňuje lepšiu absorpciu a vstrebávanie ďalších produktov na starostlivosť o pokožku, ako sú hydratačné krémy, séra alebo oleje. Tým sa zvyšuje účinnosť týchto produktov.
Proti starnutiu: Pravidelný mechanický peeling môže pomôcť redukovať príznaky starnutia, ako sú jemné linky a vrásky. Odstraňuje staré a poškodené bunky, čím sa podporuje obnova kože a udržiava sa mladistvý vzhľad.PREČO SI VYBRAŤ PRÍRODNÝ TELOVÝ PEELING SOAPHORIA

Prírodné zložky
Prírodný telový peeling Soaphoria je vyrobený z prírodných zložiek, ako sú soľ, cukor, káva, organické oleje a podobne. Tieto zložky sú šetrnejšie k pokožke a je menej pravdepodobné, že spôsobia podráždenie alebo alergickú reakciu.

Jemná exfoliácia
Prírodné peelingové produkty Soaphoria majú tendenciu poskytovať jemnú exfoliáciu, ktorá je obzvlášť vhodná pre citlivú pokožku. Soľ, cukor a podobné zložky majú mäkčie častice, ktoré jemne odstraňujú odumreté bunky a nečistoty bez toho, aby poškodzovali kožu.


Výživa a hydratácia
Mnohé prírodné zložky telových peelingov Soaphoria majú prirodzené hydratačné a zvlhčujúce vlastnosti. Oleje, ako napríklad mandľový olej alebo kokosový olej, pridávané do peelingových prostriedkov, môžu pomôcť pokožke udržať si vlhkosť a zlepšiť jej hydratáciu. To môže byť obzvlášť prospešné pre suchú a dehydratovanú pokožku.

Príjemná vôňa
Prírodný telový peeling Soaphoria je obohatený o prírodné esenciálne oleje, ktoré dodávajú vôňu. Vôňa z prírodných olejov, ako napríklad levandule, citrónu alebo vanilky, zaručuje dokonalý zážitok z relaxácie a zlepšuje náladu.

Ekologicky a eticky udržateľné
Používanie prírodného telového peelingu Soaphoria tiež prispieva k udržateľnejšiemu a etickejšiemu prístupu. Prírodné zložky sú biologicky odbúrateľné a menej zaťažujú životné prostredie v porovnaní s syntetickými chemikáliami, ktoré sa často nachádzajú v komerčných peelingových produktoch. Navyše, obaly soaphoristických telových peelingov sú vratné!
Zaujala vás táto téma a túžite sa o nej dozvedieť ešte viac?
Pre všetkých poznania chtivých Soaphoristov ponúkame tiež výber ďalších výživných zahraničných zdrojov súvisiacich s obsahom článku:
-Body Scrub - Before or After a Bath?
- 5 Benefits Of Body Scrubs
- 9 Surprising Benefits of Body Scrubs You May Not Know About!

Podobné produkty
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa