Ruman rímsky kvetová voda: účinky, použitie a benefity pre krásu a zdravie

Ruman rímsky kvetová voda: účinky, použitie a benefity pre krásu a zdravie

Ruman rímsky, známy aj pod názvom Ruman barbarský, je bylinka, ktorá sa používa v tradičnej medicíne už stáročia. Je to trvalka, ktorá rastie v miernom podnebnom pásme, najmä v Európe a Ázii. Ruman rímsky obsahuje niekoľko aktívnych zložiek, ako sú napríklad taníny, flavonoidy a fenolové kyseliny, ktoré mu poskytujú jeho liečivé vlastnosti. Má protizápalové, antioxidačné a astringentné účinky, ktoré ho robia užitočným pre rôzne ochorenia a problémy. V tradičnej medicíne sa ruman rímsky používa na liečbu rôznych ochorení, ako sú napríklad hnačka, zápaly slizníc, kožné infekcie a rany. Tiež sa používa ako prostriedok na uvoľnenie kŕčov a pre liečbu hemoroidov.


Čo je kvetová voda z rumanu rímskeho a ako sa vyrába?

Kvetová voda z rumanu rímskeho, známa aj ako hydrolát z rumanu rímskeho, sa vyrába parnou destiláciou čerstvých kvetov a listov rumanu rímskeho. Počas tohto procesu sa ruman rímsky vystavuje horúcej pare, ktorá extrahuje éterické oleje a ďalšie aktívne zložky z kvetov a listov a vytvára kvetovú vodu. Kvetová voda z rumanu rímskeho sa používa ako tonikum na pleť, ktoré pomáha zlepšiť vzhľad pokožky a zmierniť zápaly a podráždenie. Taktiež sa používa na liečbu rán a popálenín a na zmiernenie bolesti spôsobenej hemoroidmi. Okrem toho sa používa ako prostriedok na zmiernenie stresu a úzkosti, vďaka svojim upokojujúcim účinkom.

 

Účinky kvetovej vody z rumanu rímskeho v kozmetike

Kvetová voda z rumanu rímskeho má v kozmetike mnoho účinkov vďaka svojim protizápalovým, antioxidačným a astringentným vlastnostiam.

  1.        Upokojuje podráždenú pokožku: Kvetová voda z rumanu rímskeho má silné protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú upokojiť podráždenú pokožku a zmierniť zápaly.
  2.        Zlepšuje tón pokožky: Kvetová voda z rumanu rímskeho pomáha zlepšiť tón pokožky a vyhladiť jej textúru. Má astringentné vlastnosti, ktoré zúžia póry a znižujú nadmerné mastenie pokožky.
  3.        Pomáha bojovať proti akné: Kvetová voda z rumanu rímskeho má antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú bojovať proti akné a iným kožným problémom.
  4.        Zlepšuje hydratáciu pokožky: Kvetová voda z rumanu rímskeho pomáha udržiavať pokožku hydratovanú a zlepšuje jej elasticitu.
  5.        Eliminuje tmavé kruhy pod očami: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa tiež používa na zmiernenie tmavých kruhov pod očami a opuchov.
  6.        Upokojuje vysušenú pokožku: Kvetová voda z rumanu rímskeho má upokojujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierniť svrbenie a podráždenie vysušenej pokožky.
  7.        Podporuje zdravý rast vlasov: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa tiež používa na podporu zdravého rastu vlasov a zlepšenie ich vzhľadu.

Pre koho je kvetová voda z rumanu rímskeho vhodná?

Kvetová voda z rumanu rímskeho je vhodná pre mnoho ľudí s rôznymi typmi pleti a vlasov. Avšak, kvetová voda z rumanu rímskeho nie je vhodná pre každého, pretože každý má iný typ pleti a môže na ňu reagovať inak. Kvetová voda z rumanu rímskeho je vhodná pre osoby, ktoré majú:

    Citlivú pokožku: Kvetová voda z rumanu rímskeho má upokojujúce účinky a môže pomôcť zmierniť podráždenie a zápaly na citlivej pokožke.

    Mastnú pokožku: Kvetová voda z rumanu rímskeho má astringentné účinky a môže pomôcť zúžiť póry a znižovať nadmerné mastenie pokožky.

    Akné: Kvetová voda z rumanu rímskeho má protizápalové a antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú bojovať proti akné.

    Vysušenú pokožku: Kvetová voda z rumanu rímskeho má hydratačné účinky a môže pomôcť udržiavať pokožku hydratovanú a zlepšovať jej elasticitu.

    Poškodené a suché vlasy: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa tiež používa na zlepšenie stavu vlasov, najmä na podporu zdravého rastu vlasov a regeneráciu poškodených a suchých vlasov.

 


Aké účinky má kvetová voda z rumanu rímskeho na vlasy a vlasovú pokožku?

Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá používať ako kondicionér po umytí vlasov, alebo ako sprej na vlasy medzi umytiami. Môže tiež slúžiť ako prírodná alternatíva k tradičným stylingovým produktom, ktoré môžu byť plné chemikálií a poškodzovať vlasy a vlasovú pokožku:

Zlepšuje zdravie vlasov: Kvetová voda z rumanu rímskeho obsahuje antioxidanty a vitamíny, ktoré pomáhajú chrániť vlasy pred poškodením a zlepšujú ich zdravie.

Podporuje rast vlasov: Kvetová voda z rumanu rímskeho obsahuje niektoré zložky, ktoré môžu podporovať rast vlasov a zlepšovať ich štruktúru.

Znižuje nadmerné mastenie vlasov: Kvetová voda z rumanu rímskeho má astringentné vlastnosti, ktoré zúžia póry a znižujú nadmerné mastenie vlasov a vlasovej pokožky.

Uľavuje suchej pokožke hlavy: Kvetová voda z rumanu rímskeho pomáha hydratovať vlasovú pokožku a liečiť suché a popraskané miesta na skalpe.

Znižuje podráždenie skalpu: Kvetová voda z rumanu rímskeho má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať podráždenie skalpu a zlepšujú jeho zdravie.

Odstraňuje lupiny: Kvetová voda z rumanu rímskeho obsahuje niektoré zložky, ktoré môžu pomôcť odstrániť lupiny a zlepšiť zdravie vlasovej pokožky.

Ako používať kvetovú vodu z rumanu rímskeho

Kvetovú vodu z rumanu rímskeho možno použiť rôznymi spôsobmi, v závislosti od potrieb a preferencií jednotlivca. Niektoré spôsoby použitia kvetovej vody z rumanu rímskeho sú:

Tonikum na tvár: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa môže použiť ako tonikum na tvár na zlepšenie tónu a textúry pokožky. Stačí namočiť vatový tampón do kvetovej vody a jemne ním prejsť po tvári.

Sprej na vlasy: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá použiť ako sprej na vlasy, aby sa udržala ich hydratácia a zlepšila sa ich štruktúra. Stačí naplniť sprejovú fľaštičku kvetovou vodou a aplikovať ju na vlasy.

Liečba popraskaného a suchého skalpu: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá použiť na liečbu popraskaného a suchého skalpu. Stačí naniesť ju na skalp a jemne masírovať, aby sa vlasy a vlasová pokožka hydratovali.

Súčasť kúpeľa: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá použiť ako prísada do kúpeľa na uvoľnenie a upokojenie tela.

Súčasť pleťovej masky: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá použiť ako súčasť pleťovej masky na zlepšenie vzhľadu a zdravia pokožky.Ďalšie spôsoby použitia kvetovej vody z rumanu rímskeho

Okrem už spomenutých spôsobov použitia, kvetovú vodu z rumanu rímskeho je možné použiť aj nasledovne:

Odstraňovač make-upu: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá použiť ako prírodný odstraňovač make-upu. Stačí naliať kvetovú vodu na vatový tampón a jemne prejsť po tvári, kým sa odstráni celý make-up.

Upokojujúci sprej na telo: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá použiť ako upokojujúci sprej na telo, ktorý pomáha uvoľniť a upokojiť telo. Stačí ju naliať do sprejovej fľaštičky a aplikovať na telo.

Prísada do kozmetických výrobkov: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá použiť ako prísada do rôznych kozmetických výrobkov, ako sú napríklad pleťové vody, masky a krémy.

Aromaterapia: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá použiť ako prírodný prostriedok na aromaterapiu. Stačí ju naliať do aromaterapeutickej lampy a nechať sa unášať jej príjemnou vôňou.

Osvieženie vzduchu: Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá použiť ako prírodný osviežovač vzduchu. Stačí ju naliať do sprejovej fľaštičky a aplikovať na vzduch v miestnosti, kde chcete mať príjemnú vôňu.

 

Kde kúpiť kvetovú vodu z rumanu rímskeho a ako rozoznať jej kvalitu

Kvetová voda z rumanu rímskeho je veľmi všestranný prírodný produkt, ktorý sa dá použiť na mnoho spôsobov. Je dôležité si vybrať ten správny spôsob použitia v závislosti od vašich potrieb a preferencií. Kvetová voda z rumanu rímskeho sa dá kúpiť v mnohých kozmetických predajniach, ako aj v niektorých potravinových predajniach a e-shopoch. Pred kúpou kvetovej vody z rumanu rímskeho je dôležité sa uistiť, že ide o kvalitný a prírodný produkt. Zloženie by malo byť čo najjednoduchšie a malo by obsahovať iba kvetovú vodu z rumanu rímskeho. Kvetová voda z rumanu rímskeho by mala byť svetloružová a priesvitná. Ak má kvetová voda tmavšiu farbu alebo je zahmlená, môže to znamenať, že obsahuje nečistoty alebo iné látky.

 

 
Podobné produkty
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa