BOROVICA LESNÁ - PINUS SYLVESTRIS

BOROVICA LESNÁ - PINUS SYLVESTRIS

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY
Má hojivé, dezinfekčné a utlmujúce účinky, celkovo harmonizuje a stimuluje nervový systém. Znižuje dlhodobú únavu a vyčerpanie. Rovnako bojuje proti stresu a úzkosti. Pozdvihuje náladu, čím dodáva človeku optimizmus a chuť do života. Účinný je pri zápaloch hrtana, priedušiek, prínosových dutín či hrdla. Uľaví aj od príznakov nádchy a chrípky. Uľahčuje vykašliavanie a zároveň bojuje proti kašľu a to nielen pri chorobe, ale aj v prípade kašľu fajčiarov. Zmierňuje tiež prejavy astmy. Čistí krv a stimuluje obeh krvi v tele. Je veľmi účinný pri zápaloch močového mechúra a močových ciest. Zlepšuje ochorenia prostaty a rovnako čistí obličky. Zvyšuje tiež tvorbu moču, čím očisťuje organizmus od toxických látok. Z ťažkostí pohybového systému dokáže pomôcť najmä pri bolestiach kĺbov a svalov. Ničí baktérie, ktoré sú príčinou mnohých infekcií. Rovnako podporuje hojenie po zraneniach, operáciách a chorobách.

KOZMETICKÉ ÚČINKY
Výťažok z borovice pomáha pri rôznych ochoreniach pokožky. Je vhodný na zmiešanú až mastnú pleť so sklonom k tvorbe vyrážok, ekzémov alebo pri suchej pokožke. Jeho silu ocenia i ľudia so psoriázou (lupienkou), ale i tí, ktorí sa nadmerne potia. Esenciálny olej z borovice urýchľuje tiež hojenie kožných poranení. Pokožku povzbudzuje, prekrvuje. Má vynikajúce dezodoračnéúčinky.

TIPY
Vhodný pre alergikov. Tradičný olej do sauny. Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov. Dobre sa kombinuje s eukalyptovým, rozmarínovým, gáfrovým, myrhovým či kajeputovým esenciálnym olejom.
Zaujala vás táto téma a túžite sa o nej dozvedieť ešte viac?
Pre všetkých poznania chtivých Soaphoristov ponúkame tiež výber ďalších výživných zahraničných zdrojov súvisiacich s obsahom článku:
 
Podobné produkty
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa