MYDLOVÉ ORECHY NA PRANIE - 1kg

MYDLOVÉ ORECHY NA PRANIE - 1kg

10,50 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

MYDLOVÉ ORECHY

Mydlové orechy sú plody stromu Sapindus mukorossi, ktorý má pôvod v Indii. Rastie do výšky asi 15 m. Zrelé plody - mydlové orechy, majú hnedozlatú farbu. Po obratí sa sušia na slnku. Zachovávajú mierne lepkavú konzistenciu. Jadro orechov je bezcenné, na pranie sa využívajú škrupiny, ktoré obsahujú cenný prírodný saponín. Na pranie sa dá niekoľko polovíc orechov do vrecúška z bavlny, ktoré je súčasťou každého balenia.  Vrecúško sa vloží medzi prádlo do pračky. Počas prania sa uvoľňuje zo  škrupín orechov saponín, ktorý účinne čistí a dezinfikuje vaše prádlo. Saponín nie je agresívny tak ako bežné pracie prášky, a preto je vhodný na pranie prádla alergikov a malých detí. Orechy majú neutrálnu vôňu a po praní prádlo jemne vonia. Môžete pridať aj pár kvapiek vášho obľúbeného éterického oleja na intenzívnejšie prevoňanie prádla. Vhodné do septiku.

Mydlový oriešok sa výborne hodí na všetky pracie teploty (30° – 90°C, aj na vlnu a na hodváb). Froté uteráky budú príjemne nadýchané aj bez aviváže. Orech je ideálny pre normálne znečistenú (predovšetkým farebnú) bielizeň a chráni farby. Na bielu bielizeň a pri škvrnách je potrebné pridať lyžicu soli na škvrny!

0,5 kg mydlových orechov vydrží pre 4-člennú rodinu, ktorá perie 2-3x týždenne, približne 6 mesiacov. Odporúčame pre prirodzené a ekologické pranie. Sú šetrnejšie k farbám a bielizeň si oveľa dlhšie udrží farby.

Vrecúško nie je súčasťou balenia. Na orechy vyhovuje hocijaká textília.

100% organický produkt

Obsah: 1kg  vegan.png 

Hodnotenie 

orechy

Perfektné, s ničím iným už neperiem :)

8586017852006

Tabuľka vlastností

Obsah
1 kg