Muškát omamný - silica

Muškát omamný - silica

6,30 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

PELARGONIUM GRAVEOLENS

Dýchací systém – Antiseptikum - Nervový systém

Esenciálny olej sa získava parnou destiláciou čerstvých listov a kvetov.

PROFIL VÔNE

 intenzívna kvetinovo - korenistá, nasladlá, trpká

HLAVNÉ ZLOŽKY

linalool, geranyl formate, citronellol, geraniol

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Sladká a pritom korenisto trpká vôňa muškátového oleja sa používa v aromaterapeutických aplikáciách kvôli jeho povznášajúcej, povzbudzujúcej a inšpirujúcej vlastnosti. Ponúka pocit pozitivity a dobrej nálady, a to fyzicky aj psychicky. Znižuje pocity stresu, úzkosti, smútku, únavy a napätia, zvyšuje celkový pocit pohody a relaxácie a zároveň poskytuje úľavu tým, ktorí trpia nespavosťou. Zvyšuje koncentráciu, zlepšuje kognitívne funkcie a vyrovnáva hladinu emócií a hormónov. Je známe, že jeho upokojujúce a tonizačné vlastnosti regulujú niekoľko telových systémov vrátane dýchacích a obehových funkcií. To uľahčuje funkcie, ako sú absorpcia živín a trávenie, a tým zlepšuje celkové zdravie.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Aplikovaný topicky prináša pozitívny prínos pre zdravie kožných buniek a nakoniec aj pre zdravie pleti. Účinne podporuje detoxikáciu a regeneráciu novšej, zdravšej pokožky, čím prospieva pokožke náchylnej na akné. Jeho adstringentná vlastnosť pomáha napnúť pokožku a zmierňuje výskyt príznakov starnutia. Už niekoľko desaťročí sa používa aj na podporu rastu vlasov, výživu pokožky hlavy a vyváženie produkcie kožného mazu. Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam eliminuje nepríjemný telesný zápach. Pri masáži povzbudzuje svaly, čo posilňuje ich vzhľad, čoho výsledkom je krásne napnutá a tónovaná pokožka. Je známe, že zvýšením produkcie kolagénu zvyšuje i elasticitu a udržuje jemnosť a hebkosť pokožky. Zvlášť sa hodí na ošetrenie pokožky, ktorá bola vystavená chemikáliám, UV žiareniu alebo náročnej fyzickej aktivite. Výborne pôsobí na spevnenie ochabnutej, starnúcej alebo na pokožku náchylnú na tvorbu akné. Urýchľuje hojenie, regeneráciu a vyblednutie jaziev. Posilňuje regeneračnú schopnosť pokožky, ale zároveň zmierňuje tonus a vzhľad celulitídy.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Neodporúča sa používať v prvých 4 mesiacoch tehotenstva.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov. Dobre sa kombinuje s bazalkovým, bergamotovým, cédrovým, citronellovým, grapefriutovým, jazmínovým, levanduľovým, citrónovým, limeovým, pomarančovým či rozmarínovým esenciálnym olejom.   

INCI: Pelargonium Graveolens Oil

Krajina pôvodu: Egypt, Afrika

Balenie: 10ml            

8586017851276

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)