Škoricovník cejlónsky - silica

Škoricovník cejlónsky - silica

4,50 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

CINNAMOMUM ZEYLANICUM

Antioxidant – Gastrointestinálny systém - Antidiabetikum

Esenciálny olej sa získava parnou destiláciou kôry.

PROFIL VÔNE

 veľmi silná, intenzívna a povzbudzujúca, teplá, zemitá, korenistá

HLAVNÉ ZLOŽKY

cinnamaldehyde, α-copaene, δ-cadinene, styrene benzebe, ethenyle, cyclohexane

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Škoricový olej je jeden z najviac využívaných a obľúbených olejov v aromaterapii, kvôli jeho podmanivej a zmyselnej vôni evokujúcej teplo, blaho a uvoľnenie. Eliminuje úzkosť, stres, depresiu a navodzuje lepší spánok. Vyznačuje sa antibakteriálnymi a protiplesňovými účinkami , bezpečne a nechemicky bojuje proti ťažko liečiteľným bakteriálnym organizmom. Podporuje zdravie ústnej dutiny a potláča orálne infekcie. Dezinfikuje a vďaka obsahu cinnamaldehydu znižuje zápalové stavy a pôsobí ako antimikrobiálna látka. Účinne potláča kašeľ a prechladnutie. Stimuluje krvný obeh, zmierňuje stres, bolesti svalstva, bojuje proti infekciám, zlepšuje trávenie, reguluje hladinu krvného cukru, všeobecne podporuje imunitu. Chráni pred lietajúcim hmyzom.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Škoricový éterický olej sa pokladá za upokojujúcu zložku na suchú pokožku, šetrne, ale účinne pôsobí aj proti akné, vyrážkam a infekciám, zlepšuje krvný obeh. Vyživuje pokožku a vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam spomaľuje a odďaľuje starnutie, oživuje tón pleti. Účinne bojuje proti celulitíde. Aplikovaný na vlasovú pokožku pôsobí stimulujúco, podporuje mikrocirkuláciu a tým aj rast vlasov.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Neodporúča sa používať počas tehotenstva a laktácie.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov. Dobre sa kombinuje s kadidlovníkovým, ďumbierovým, bergamotovým, čajovníkovým, citrónovým, kardamomovým, ylang – ylangovým, levanduľovým, pomarančovým, grapefruitovým, koricovým, ružovo drevovým či klinčekovým esenciálnym olejom.     

INCI: Cinnamomum Zeylanicum Bark  Oil

Krajina pôvodu: Afrika, Madagaskar

Balenie: 10ml            

8586017850903

Tabuľka vlastností

OBSAH
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)