Trvalo udržateľný rozvoj - obalová politika

TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ - OBALOVÁ POLITIKA



     Pri našom pôsobení sa snažíme o čo najvyššiu redukciu množstva produkovaného odpadu a opätovné využitie obalov.
Je pravdou, že využívame v objemovom vyjadrení viac plastových obalov, ako skla, nie je to však náhodou. Pri výbere baliaceho materiálu dbáme o nasledovné:

  • Ekonomické hľadisko - je pre nás veľmi dôležité, aby sme  zbytočne nenavyšovali ceny výrobkov len kvôli baliacemu materiálu, nakoľko náplň podľa nás musí byť hodnotnejší a tiež aby výrobky mohli byť cenovo dostupné pre široké spektrum záujemcov bez ohľadu na príjmové skupiny;
  • Praktickosť - pri jednotlivých alternatívach zohľadníme predvídateľné riziká a prípadné nehody pri manipulácii s výrobkami, najmä keď sú s nimi v kontakte aj deti;
  • Ekologické a environmentálne hľadisko - všetky naše baliace materiály sú certifikované, vyrobené na území EÚ a na vhodnosť pre balenie kozmetických prípravkov bez hrozby kontaminácie, sú z recyklovaných a opätovne recyklovateľných materiálov, bez rozlíšenia či sa jedná o sklo, plast či papier;

 
      Neide z našej strany len o marketingový ťah, ale aj pri samotnej tlači etikiet využívame biologicky ľahko odbúrateľné materiály, či už hovoríme o materiáli etikiet (papier) alebo samotné tlačiarenské farbivo.

      Zákazníci možno nemajú možnosť vidieť všetku tú snahu z našej strany, ale rovnako všetok odpad z našich výrobných priestorov triedime a recyklujeme a sme hrdí na to, že v konečnom dôsledku produkujeme omnoho nižšie množstvo odpadu ako konkurenčné spoločnosti v tomto segmente.

     Pri samotnom balení objednávok je naším výplňovým materiálom papier a nie syntetická bublinková fólia, ktorá vďaka súčasnej popularite internetových obchodov a množstve odoslaných balíkov denno denne kontaminuje prírodu. Využívame papierový materiál a krabice, poskytnuté  inými spoločnosťami, ktoré by boli tak či tak znehodnotené a vyhodené ako odpad. Využitím tejto baliacej alternatívy zbytočne nezaťažujeme naše životné prostredie a neprodukujeme ďalší odpad.

    Výrobné, baliace a skladovacie priestory boli pred časom inovované a ak všetko pôjde podľa našich vízií, v budúcnosti budeme vedieť fungovať s takmer nulovým odpadom, čo je vo výrobnom segmente unikát. Celkové dokončenie rekonštrukcie priestorov predpokladáme na október 2018.

VRATNÉ OBALY

    V prípade, že sa zákazník rozhodne pre recykláciu a zapojí sa do nášho recyklačného programu pre obaly výrobkov Soaphoria, skutočne dokáže urobiť niečo pre svoje  životné prostredie i peňaženku.
Od mája 2018 sme do recyklačného programu zapojili všetky obaly od výrobkov. Zákazník si za vrátené plastové či sklené nádobky môže uplatniť zľavu z ďalšieho nákupu. Hodnota vrátených obalov a teda celková suma výslednej zľavy smie predstavovať maximálne 25% hodnoty celého nákupu.

Tiež má možnosť získať darček v podobe praktickej eko tašky. Pri vrátení obalov v celkovej minimálnej hodnote 3,50€ si odnesie svoj nákup v taške šetrnej k prírode, ktorú od nás dostanete úplne zadarmo!

OBAL SKLO - 50ml a 100ml (kelímok), 125ml a 255ml - 0,40€
OBAL SKLO - 50ml/100ml (fľaštička) - 0,20€
OBAL PLAST/HLINÍK/BEAUTYPHORIA - všetky objemy* - 0,10€

*Z kapacitných dôvodov prosíme zákazníkov, aby sa v prípade záujmu o vrátenie prázdnych obalov od produktov kategórie Cleano vopred informovali o možnostiach vrátenia na telefónnom čísle 0917 794 437.

Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa