Naše hodnoty

     Nezáleží nám len na tom, čo robíme. Dôležité je aj to, ako to robíme. Vždy, keď sa človek rozhodne niečo robiť, má na výber niekoľko rôznych alternatív, ako bude k svojej činnosti pristupovať. Niektorí dajú na rady iných a siahnu po "overenej" najjednoduchšej či najrýchlejšej ceste. Ďalší sa k želaným výsledkom dopracujú rokmi taktiež overenou metódou pokus-omyl :) Nájdu sa aj takí, ktorí sa krátko po štarte vzdajú, iní, naopak, trpezlivo a rozhodne podnikajú všetky kroky v ústrety svojmu cieľu. My v Soaphorii sme sa rozhodli robiť veci inak a od samého začiatku sa riadime filozofiou, ktorej základom sú hodnoty, ktoré vyznávame a zohľadňujeme pri každom našom kroku. Či už sa jedná o prvotný návrh produktu, výber použitých surovín, výrobných procesov či obalových materiálov, alebo vedľajšie činnosti súvisiace s balením či komunikáciou, kladieme veľký dôraz na to, aby boli všetky naše kroky v súlade s naším presvedčením, pretože veríme, že len tak dosiahneme želané výsledky. Na svojej ceste, ktorou sme začali kráčať v roku 2013, sa aj vďaka tomuto rozhodnutiu takmer denne stretávame s najrôznejšími výzvami. V snahe dosiahnuť náš cieľ a teda ponúknuť vám unikátne prírodné a organické kozmetické produkty či produkty pre vašu ekologickú domácnosť alebo chvíle pohody a relaxu v najvyššej možnej kvalite tieto výzvy s radosťou prijímame a neustále vyhľadávame nové a nové alternatívy, vďaka ktorým spoločne s vašou pomocou neustále budujeme a zveľaďujeme svet Soaphorie.

    Nahliadnite s nami do zákulisia nášho čarovného sveta! Dozviete sa, čo pre nás znamená myslieť inak, aké sú naše hodnoty, prečo sú pre nás dôležité a tiež to, aké konkrétne kroky podnikáme v snahe ich naplniť.

eticky.png

KVALITA SUROVÍN

       Mohli by sme jednoducho povedať, že používame výhradne najkvalitnejšie suroviny, avšak to by nebola celá pravda. Pri výbere surovín nám totiž rovnako, ako na ich kvalite, záleží aj na ich pôvode, spôsobe ich spracovania, ale i celkovej filozofii, ktorou sa riadime ako my, tak i naši dodávatelia, ktorých si starostlivo vyberáme a preverujeme. Je pre nás veľmi dôležité poznať okolnosti produkcie nami využívaných surovín, aby sme tak mali istotu, že vo výsledku splnia práve to, čo od nich očakávame a že zároveň neprispievajú k poškodzovaniu životného prostredia. Samozrejmým spoločným pôvodcom našich surovín je príroda. Nevyužívame syntetické látky ako sú parabény, silikóny, ropné deriváty či syntetické farbivá a vône a to platí i pre nekozmetické výrobky pochádzajúce z našej výroby.

  zistiť viac...  

-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

OCHRANA ZVIERAT

     Jednou zo zásad Soaphorie je, že kozmetika by nemala byť testovaná na zvieratách. Sme hrdí na to, že naše produkty sú schválené medzinárodným programom Leaping Bunny, ktorý potvrdzuje dodržiavanie všetkých štandardov kozmetiky bez krutosti aj nad rámec legislatívnych požiadaviek. Všetky naše kozmetické produkty sú schválené spoločnosťou Cruelty Free International a programom Leaping Bunny, medzinárodným zlatým štandardom označujúcim výrobky bez krutosti. Záväzným prísľubom aktívne monitorujeme našich dodávateľov, aby sme zabezpečili, že naše výrobky budú naďalej spĺňať všetky kritériá Leaping Bunny. Náš systém monitorovania dodávateľov je tiež nezávisle auditovaný.
Viac informácií o kritériách Cruelty Free International, Leaping Bunny a Leaping Bunny nájdete na www.crueltyfreeinternational.org.
Produkty, ktoré u nás vytvoríme, sa podrobujú testovaniu nezávislou akreditovanou inštitúciou v súlade so štandardmi Colipa, ktoré stanovujú normy a postupy testovania kozmetických produktov na dobrovoľníkoch z radov nás, ľudí. Práve Colipa štandardy sú zárukou etického testovania a bezpečnosti kozmetických produktov.

  zistiť viac...  

-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

ETICKÝ NÁKUP

      Etické princípy boli pre nás, ako ľudí, dôležité už pred založením Soaphorie a tak sú prirodzenou súčasťou i našich každodenných rozhodovaní. Hoci nemáme zákonom stanovenú povinnosť riadiť sa týmito hodnotami vo všetkých oblastiach, vedome si vyberáme možnosti a implementujeme eticky či environmentálne ohľaduplné opatrenia i tam, kde by sme mohli voliť, nazvime to, "jednoduchšie" postupy. V záujme neustáleho zlepšovania sa naďalej neúnavne vyhľadávame nové informácie a riešenia, vďaka ktorým sa dokážeme eticky rozhodovať v otázkach, ktoré nás sprevádzajú počas výberu surovín a ich dodávateľov, ako aj cez všetky fázy výrobného a schvaľovacieho procesu až po finálny produkt. Naším prvoradým cieľom je ponúkať vo všetkých ohľadoch etické, bezpečné a kvalitné lokálne produkty, ktoré nie len plnia svoj účel, ale motivujú tiež k zamysleniu, či dokonca inšpirujú k zmene.

  zistiť viac...  

-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

RUČNÁ PRÁCA

      Každodennú prácu našich rúk môžete pocítiť či dokonca vidieť na vlastné oči i tam, kde by ste ju možno nehľadali :) Začnime však pekne poporiadku. Pri vzniku značky Soaphoria sme boli dve. Ja, Bianka, a moja sestra, Rita. Obe sme v začiatkoch vývoja značky mali svoje zamestnanie, ktoré nám denne zaberalo veľa času. Stretávali sme sa teda po večeroch a dlho do noci sme hľadali informácie, inšpiráciu, prichádzali sme s nápadmi a vlastnoručne skúšali rôzne recepty, až sa nám postupom času podarilo vytvárať naše prvé produkty. Na toto obdobie dnes spomíname ako na jedno z najnáročnejších a zároveň najkrajších, kedy sme si vôbec po prvýkrát skutočne uvedomili, čo všetko môže človek dosiahnuť neúnavnou ručnou prácou. Rozhodli sme sa ostať verní ako tradícii našich babičiek a prababičiek, tak i našim vlastným začiatkom a do dnešného dňa nedáme na poctivú ručnú prácu dopustiť.

  zistiť viac...  

-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

ŠETRNÉ BALENIE

      V záujme ochrany zdravia a bezpečnosti spotrebiteľa by mal obal kozmetického výrobku spĺňať hneď niekoľko aspektov. Obal musí byť bezpečný a dostatočne veľký na to, aby dokázal výrobok spoľahlivo ochrániť a zároveň poňať všetky dôležité informácie. Záleží nám však aj na životnom prostredí, preto pre balenie výrobkov využívame prednostne recyklovateľné materiály, akými sú sklo a papier a v neposlednom rade tiež využívame papierové etikety potlačené biologicky odbúrateľným farbivom. V niektorých prípadoch nám však výrobok neumožňuje použitie sklených či papierových obalových materiálov, preto v našom sortimente nájdete aj výrobky balené v plaste, aj na to však máme svoje dôvody.  Najväčším problémom je v konečnom dôsledku každý materiál, ktorý sa, napriek tomu, že ho dokážeme recyklovať, predsa len dostane na skládku. V prípade, že neviete, čo s prázdnymi obalmi po spotrebovaní našich výrobkov, či už plastových, alebo sklených, môžete nám ich vrátiť v rámci nášho recyklačného programu.

  zistiť viac...  


-------------------------------------------------------------------------------------------------

eticky.png

ČERSTVOSŤ

     U nás môžete mať istotu, že produkty, ktoré si objednáte, sú čerstvé. Takmer všetky výrobky totiž vyrábame denne na základe vašich objednávok. Vo väčšine prípadov vám teda odosielame produkty, ktoré boli vyrobené najviac 2 týždne predtým, ako si ich vybalíte v pohodlí domova. Aj vďaka tomu, že sa u nás produkty dlho "neohrejú", ale naopak, obvykle už krátko po svojom vzniku plnia svoj účel a starajú sa o vašu pokožku či vlasy, dokážeme z veľkej časti eliminovať využívanie konzervačných látok na nevyhnutné minimum. Nám, ako výrobcovi, nesmierne záleží na tom, "čo" vkladáme do našich výrobkov, preto dôraz kladieme aj na výber našich dodávateľov a kvalitu surovín, ktorá sa vo výsledku odráža tiež v kvalite a účinkoch hotových výrobkov.

  zistiť viac...  

Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa