ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

kategória produkty

 Z čoho sú produkty vyrobené?
Používame 100% vegetariánskych a 90% vegánskych surovín, uprednostňujeme suroviny od lokálnych dodávateľov, pochádzajúce z trvalo udržateľných, certifikovaných hospodárstiev.
Základom receptúr našich produktov sú organické rastlinné oleje a maslá, výťažky zo vzácnych bylín, 100% prírodné esenciálne oleje a prírodné vonné látky, hydroláty, kozmetické íly a množstvo ďalších blahodarných surovín.
 
 Sú produkty bezpečné na používanie?
Kladieme veľký dôraz ako na kvalitu tak i na bezpečnosť. Všetky naše produkty boli pred uvedením na trh podrobené prísnemu testovaniu nezávislou akreditovanou inštitúciou a disponujú správou o bezpečnosti kozmetického výrobku.
 
 Sú produkty testované na zvieratách?
Nie sú. Testovanie produktov zabezpečujú nezávislé akreditované inštitúcie v spolupráci s dobrovoľníkmi, zvieratká sa testovania v žiadnom prípade nezúčastňujú.
Rovnako si dávame záležať na tom, aby aj suroviny, ktoré používame pri výrobe, neboli testované na zvieratách.
Testovanie kozmetických produktov na zvieratách je navyše v rámci štátov Európskej Únie úplne zakázané.

 Aká je doba spotreby produktov?
Doba spotreby sa líši v závislosti od konkrétneho typu produktu, v priemere je to približne 450 dní.
Produkty pre Vás vyrábame vždy čerstvé a v čase, kedy opúšťajú naše poličky, sú staré najviac dva týždne. Jedinou výnimkou sú mydlá, ktoré sa práve naopak nechávajú odležať po dobu minimálne štyroch týždňov.
Na etikete každého produktu uvádzame presný dátum expirácie, do ktorého je jeho používanie pri správnom skladovaní úplne bezpečné. Obal je tiež opatrený symbolom otvoreného obalu, ktorý udáva informáciu o tom, ako dlho sa môže výrobok používať po otvorení obalu.
 
 Ako správne skladovať produkty?
Produkty skladujte v ideálnom prípade na suchom, tmavom a chladnom mieste pri teplote do +25°C. Produkty pri skladovaní riadne uzatvárajte, zamedzte prístupu vlhkosti, vody, vzduchu či prachu.
Prírodné a organické produkty sú, samozrejme, vďaka absencii komerčných syntetických a mnohokrát nebezpečných chemických konzervačných látok náročnejšie na uchovávanie, správnym skladovaním však môžete predísť znehodnoteniu produktu.
 
 Aký produkt je vhodný pre môj typ pleti?
V našom eshope nájdete produkty rozdelené ako podľa vôní, tak podľa veku či typu pleti.
V prípade, že si však nie ste istý, aký konkrétny produkt zvoliť, obráťte sa na nás prostredníctvom emailovej adresy podpora@soaphoria.eu, kde Vám s výberom veľmi radi poradíme.
 
Sú produkty vhodné aj pre deti?
Pre špecifické potreby citlivej detskej pokožky výborne poslúžia produkty radu Babyphoria. Tento rad bol zvlášť testovaný nezávislou akreditovanou inštitúciou vo Francúzsku a spĺňa všetky najprísnejšie kritériá, ktoré sú kladené na produkty určené pre pokožku batoliat a detí vo veku do dvoch rokov.
 
Opakovane som si zakúpil/a rovnaký produkt, tentokrát ale vyzerá/vonia trochu inak. Je to v poriadku?
Mierne rozdiely vo farbe, vôni či konzistencii rovnakého typu produktu sa môžu vyskytnúť v prípade, že produkt pochádza z inej výrobnej dávky. Ide o úplne prirodzený jav, ktorý sa napriek rovnakému receptu a výrobnému postupu môže vyskytnúť práve vďaka rôznorodosti prírodných surovín, ktoré pri výrobe používame.