FAQ - Obalová politika a trvalo udržateľný rozvoj

faq obalova politika.jpg

Aké typy obalov používate na balenie výrobkov?

Aj pri výbere obalov našich produktov myslíme na životné prostredie a preto používame výhradne recyklované a opätovne recyklovateľné materiály. Či už ide o sklo, hliník, papier alebo plast, všetky obaly našich produktov sú certifikované, teda bezpečné pre použitie na balenie kozmetických výrobkov a zdravotne nezávadné.

Prečo nepoužívate výhradne sklené obaly?

Je pravdou, že využívame v objemovom vyjadrení viac plastových obalov ako skla, nie je to však náhodou. Pri výbere baliaceho materiálu dbáme na nasledovné: Ekonomické hľadisko - je pre nás veľmi dôležité, aby sme zbytočne nenavyšovali ceny výrobkov len kvôli baliacemu materiálu, nakoľko náplň podľa nás musí byť hodnotnejšia a tiež nám záleží na tom, aby výrobky mohli byť cenovo dostupné pre široké spektrum záujemcov bez ohľadu na príjmové skupiny. Praktickosť - pri jednotlivých alternatívach zohľadňujeme predvídateľné riziká a prípadné nehody pri manipulácii s výrobkami, najmä keď sú s nimi v kontakte aj deti. Ekologické a environmentálne hľadisko - všetky naše baliace materiály sú certifikované, vyrobené na území EÚ a testované na vhodnosť pre balenie kozmetických prípravkov bez hrozby kontaminácie. Navyše sú vyrobené z recyklovaných a opätovne recyklovateľných materiálov, či už sa jedná o sklo, hliník, plast alebo papier.

Čo všetko robíte pre trvalo udržateľný rozvoj? Nejedná sa len o marketingový ťah?

Zákazníci možno nemajú možnosť vidieť všetku tú snahu z našej strany, ale rovnako všetok odpad z našich výrobných priestorov triedime a recyklujeme a dovolíme si tvrdiť, že v konečnom dôsledku produkujeme omnoho nižšie množstvo odpadu ako konkurenčné spoločnosti v tomto segmente. Aj pri samotnej tlači etikiet využívame biologicky ľahko odbúrateľné materiály, či už hovoríme o materiáli etikiet (papier) alebo samotnom tlačiarenskom farbive. Taktiež pri konečnom balení objednávok je naším výplňovým materiálom papier a nie syntetická bublinková fólia, ktorá vďaka súčasnej popularite internetových obchodov a množstve odoslaných balíkov dennodenne kontaminuje prírodu. Využívame papierový materiál a krabice poskytnuté inými spoločnosťami, ktoré by boli tak či tak znehodnotené a vyhodené ako odpad. Využitím tejto baliacej alternatívy zbytočne nezaťažujeme naše životné prostredie a neprodukujeme ďalší odpad.

Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa