Bedrovník anízový - silica

Bedrovník anízový - silica

5,80 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

ILLICIUM VERUM

Obehový systém – Aperitívum – Gastrointestinálny systém

Esenciálny olej sa získava parnou destiláciou plodov/semien.

PROFIL VÔNE

 veľmi intenzívna, nasladlo korenistá, likérová

HLAVNÉ ZLOŽKY

anethole, foeniculin, methyl chavicol, limonene, linalool, nerolidol, cinnamyl acetate

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Esenciálny olej je užitočný v aromaterapeutických zmesiach, nakoľko pomáha zmierniť bronchitídu, prechladnutie a chrípku. V tradičnej čínskej medicíne sa využíva na podporu trávenia, zápchu a črevné problémy, na bolesti svalov, kĺbov, svalové kŕče, avšak i pre lepší spánok a elimináciu bolesti zubov a osvieženie dychu. Je účinnou zložkou v liekoch proti kašľu. Medzi jeho výnimočné vlastnosti okrem iného patrí aj to, že pôsobí ako analgetikum, antiseptikum, antispasmodikum, aperitívum, afrodiziakum, diuretikum. Ukľudňuje, tonizuje, zahrieva. Používa sa na podporu pokojného spánku. Esenciálny olej evokuje povznášajúcu náladu. Môže pomôcť zmierniť príznaky menopauzy a zmierniť menštruačné ťažkosti. Zvyšuje aj laktáciu. S obľubou ho používajú rybári a poľovníci na maskovanie ľudskej vône.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Aplikovaný topicky pôsobí antisepticky, hĺbkovo čistí póry a potláča kožné infekcie spôsobujúce akné. Jedným z hlavných účinkov anízového oleja je jeho ochraňujúca schopnosť. Tiež urýchľuje proces regenerácie a hojenia, výborne viaže vlhkosť. Rozjasňuje a rozžiaruje. Účinne eliminuje suchosť nielen pokožky tela ale aj hlavy. Pomáha predísť suchým lupinám, utišuje svrbenie a podráždenie.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Neodporúča sa používať počas tehotenstva, laktácie a pri anamnéze rakoviny.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov. Dobre sa kombinuje s cédrovým, rumančekovým, cypruštekovým, feniklovým, levanduľovým, limetkovým, borovicovým, pomarančovým, škoricovým, ružovo drevovým, vanilkovým či klinčekovým esenciálnym olejom.    

INCI: Illicium Verum  Oil

Krajina pôvodu: Ázia, Čína

Balenie: 10ml            

8586017851023

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)