Ylang - ylang - silica

Ylang - ylang - silica

5,90 €
s DPH
Množstvo

CANANGAE AETHEROLEUM

Afrodiziakum – Nervový systém - Antisedatívum

Esenciálny olej sa získava parnou destiláciou čerstvých kvetov.

PROFIL VÔNE

intenzívne sladká a ťažká, zmyselne exotická, jazmínovo kvetinová

HLAVNÉ ZLOŽKY

eugenol, linalool, geraniol, nerol, pinén, far­nesol 

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Afrodiziakum a sedatívum, ktoré má blahodarný vplyv na priebeh emócií, znižuje tvorbu adrenalínu účinkuje proti sklonom k uzavretosti, citovému chladu, navodí stav relaxácie a pomáha sa zbaviť pocitu hnevu, frustrácie, napätia a nervovej podráždenosti. Pôsobí proti nízkemu sebavedomiu, harmonizuje myseľ a ukľudňuje nervový systém, tíši stav strachu, paniky a nadmerného vzrušenia. Obnovuje sebadôveru a podporuje spánok. Je antidepresívny, antidiabetický, antiinfekčný, protiparazitický. Rozširuje cievy, znižuje krvný tlak, reguluje srdečný tep, je efektívny pri potlačovaní epilepsie, pri tráviacich problémoch, ako podporný liek pri cukrovke. Pomáha uvoľňovať svalové a nervové napätie, utišuje bolesť. Pôsobí afrodiziakálne.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Vhodný na všetky typy pleti, suchú, mastnú, zmiešanú, citlivú i zrelú. Upokojuje, osviežuje, regeneruje a omladzuje. Je prospešný i pri liečbe zápalových ochorení pokožky, zmierňuje podráždenie a začervenanie pokožky, má antiseptický a hojivý účinok. Výborne sa hodí do kúpeľových a masážnych kompozícií. Vhodný do preparátov starostlivosti o vlasy. Vhodný pre intímne chvíle. 

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Nepoužívať v prvých štyroch mesiacoch tehotenstva. Vyššie koncentrácie môžu u citlivých osôb spôsobiť nevoľnosť či bolenie hlavy.

TIPY

Doprajte si zmyselný kúpeľ v kombinácii s mliekom a medom. Výborne sa kombinuje s esenciálnymi olejmi z jazmínu, santalového dreva, ruže, pomaranča, vanilky či cédrového dreva.

INCI: Cananga Odorata Leaf Oil

Krajina pôvodu: Madagaskar

Balenie: 10ml             

8586017853249

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)