Levanduľa lekárska - silica

Levanduľa lekárska - silica

4,90 €
s DPH
Množstvo

LAVANDULA ANGUSTIFOLIA

Antiseptikum - Nervový systém - Antidepresívum

Esenciálny olej sa získava destiláciou kvitnúcej rastliny.

PROFIL VÔNE

 sladko bylinná, ľahko kvetinová a jemne zemitá

HLAVNÉ ZLOŽKY

linalylacetát, linalool, terpinen, borneol, ge­raniol, lavandulol 

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Je kráľom medzi éterickými olejmi, navodzuje pocit pohody a harmónie. Účinkuje ako antidepresívum a antiseptikum. Hodí sa ako účinné sedatívum, zmierňuje strach, nervové napätie, hystériu, depresiu a nespavosť. Účinne potláča bolesti hlavy a migrény, menštruačné problémy. Je účinný  pri reumatických a svalových bolestiach, uvoľňuje svalové kŕče, pomáha bojovať imunitnému systému proti vírusovým infekciám. Je prospešný na dýchacie problémy, bronchitídu, chrípku, laryngitídu, astmu, krčné infekcie. Celkovo zlepšuje krvný obeh, čím zvyšuje aktivitu všetkých dôležitých orgánov tela. Znižuje tiež vysoký krvný tlak. Stimuluje tvorbu žalúdočných štiav a žlče. Olej zmierňuje kŕče a odstraňuje bolesť brucha. Pomáha pri vracaní a hnačkách. Rovnako znižuje tvorbu črevných plynov a zlepšuje priebeh mnohých problémov hrubého čreva. Lieči zápal močového mechúra. Zvyšuje tiež produkciu moču v obličkách, čím odstraňuje z tela mnoho nadbytočnej vody a v nej rozpustené toxické látky. Je vhodný na masáž kojencov a detí. Pôsobí ako repelent proti hmyzu a je osvedčený proti všiam, taktiež pôsobí proti moliam.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Je jedným z mála éterických olejov, ktorý je možné použiť lokálne na pokožku i sliznicu neriedený. Vysoko cenený pre svoje skrášľujúce účinky na pokožku, vhodný pre všetky typy pleti, má výrazný vplyv na tvorbu nových kožných buniek a vyrovnáva činnosť mazových žliaz. Pôsobí antisepticky, má protiplesňové, protizápalové vlastnosti a sťahujúce účinky pri vredoch, lieči akné, ekzém, lupienku, psoriázu, strie. Regeneruje bunky pokožky. Tlmí svrbenie pri uštipnutí hmyzom, hodí sa na popáleniny, odreniny a rany, bráni tvorbe jaziev. Obsahuje minimálne množstvo terpénov, preto je veľmi jemný a vhodný k ošetreniu pokožky pred i po opaľovaní. Výborne sa hodí na ošetrenie vlasov, podporuje ich rast, pôsobí proti tvorbe lupín. 

UPOZORNENIE

Výrazne znižuje krvný tlak, preto nie je vhodný pre ľudí s veľmi nízkym tlakom, nepoužívať na začiatku tehotenstva a pri epilepsii. Nepoužívajte pri nízkom krvnom tlaku.

TIPY

Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam by nemal chýbať ani v jednej domácnosti a cestovnej lekárničke. Dobre sa kombinuje s gerániovým, medovkovým, ylang-ylangovým, oreganovým, tymianovým, mätovým, jazmínovým či ružovým esenciálnym olejom.

INCI: Lavandula angustifolia Oil

Krajina pôvodu: Maďarsko

Balenie: 10ml             

Hodnotenie 

Upokojí a navodí relaxačnú atmosféru

Éterické oleje od Soaphorie využívam do aromadifuzéra. Milovníci levandule si prídu na svoje. Vôňa nieje ťažká a zaťažujúca, ale naopak príjemná, nevytieravá, avšak dostatočne citeľná. Výborne ňou zrelaxujete, či si pomocou nej doprajete lepší spánok. :)

8586017852815

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)