PRÍBEH SOAPHORIA

kozmetika inšpirovaná prírodou, vyrobená s láskou

Ani sme netušili, ale celé sa to začalo v našom ranom detstve. Už ako malé nás babička zaviedla do čarovnej ríše liečivých bylín. Neustále pestovala alebo chodievala zbierať liečivé bylinky, vymýšľala recepty na tinktúry, maceráty a mastičky, miešala si vlastné bylinné čaje a liečivé prípravky. Ako malé nás brávala do prírody a učila vnúčatá, ktoré byliny a plody ako a prečo zbierať, sušiť a následne zužitkovať. Ako deti sme neboli zo zbierania rastlín nadšené, ale s odstupom času už vieme, ako veľmi jej môžeme byť vďačné, lebo nám odovzdala to najpodstatnejšie, a to úctu k prírode.

     Myšlienka vytvorenia samotnej značky Soaphoria sa vynorila o pár rokov neskôr. Inšpirovaná bola dovolenkou v Chorvátsku, odkiaľ sme si okrem nádherných spomienok priniesli aj kúsok ručne vyrobeného mydla. Fascinovala nás forma, akou dokázali miestne manufaktúry pretvoriť krásu prírody, bohatstvo jej liečivých účinkov a rozmanitosť jej vôní do rôznych kozmetických výrobkov nám pripomenula detstvo a okamžite nás nadchla. Chceli sme sa o tento skvelý zážitok podeliť s našimi blízkymi, no trh so slovenskou prírodnou kozmetikou bol v tom čase veľmi malý. Rozhodli sme sa ju samy vyrábať.

 
nice_picture.jpg

A tak sme sa s odstupom času vrátili do čarovného sveta byliniek a už roky si mnohé z nich pestujeme a môžeme sa pochváliť rozmanitou zbierkou. Aj pri ich pestovaní sa spoliehame na silu prírody a nevyužívame pesticídy ani chemické hnojivá. Čo si nevieme vypestovať samy, nájdeme behom potuliek na okolitých lúkach a v lesoch. Domáce bylinky nakupujeme aj od regionálnych pestovateľov, exotické druhy bylín a ovocia zasa zaobstaráme od domácich dodávateľov. Okrem nich sú hlavnými ingredienciami v našich receptoch najrôznejšie organické oleje, maslá a vosky rastlinného pôvodu. O liečivej sile tejto kombinácie sa môžete pomocou výlučne ručne vyrábaných produktov presvedčiť sami. Navyše, nenájdete v nich ropné deriváty, silikóny, syntetické farbivá a vône, neprípustné konzervačné látky, či dokonca ani palmový olej. Výrobu kozmetiky vnímame ako výzvu. Výzvu dokázať, že prírodná a organická kozmetika nepredstavuje luxus ani novodobý trend. Naopak. Mala by byť samozrejmosťou a vedomou voľbou každého z nás. Dôraz sa má klásť na produkty vyrobené z kvalitných surovín pochádzajúcich z trvalo udržateľných hospodárstiev, bez syntetických aditív a s prídavkom výlučne nevyhnutných konzervačných látok, ktoré tiež musia spĺňať vysoké štandardy. Produkty, ktoré neobsahujú suroviny, ktoré poškodzujú náš organizmus, ale podporujú a udržiavajú naše zdravie. 

Produkty, ktoré nám prinášajú radosť. Naším cieľom je vyrábať kvalitné produkty, ktoré reprezentujú našu vlasť a poukazujú na jej vzácnu biodiverzitu. Produkty, na ktoré môžeme byť právom hrdí aj v zahraničí. Ale to najhlavnejšie je poukázať na skutočnosť, že domáce výrobky sú najcennejšie. Snažíme sa pomáhať nášmu hospodárstvu kúpou surovín od domácich dodávateľov. Uprednostňujeme balenie do sklenených nádob, zaviedli sme recyklačný program a ponúknutou zľavou motivujeme zákazníkov do jeho zapojenia. Vybrané vrátené obaly opätovne využívame. Neustále sa snažíme zlepšovať a prinášať Vám kvalitné a dostupné domáce produkty. Medzi naše najväčšie úspechy doposiaľ patria naši spokojní zákazníci a tiež ocenenia v súťažiach Podnikateľka roka a Mladý inovatívny podnikateľ. Aj mimo kozmetiky má bio v našich životoch miesto. Nejde nutne o „bio“, skôr by sme to nazvali „zdravý rozum“. Snažíme sa eliminovať nezdravé komponenty z každodenného života a to vo všetkých smeroch. Produkujeme čo najmenej odpadu, využívame zdroje vody s rozumom, uprednostňujeme obnoviteľné zdroje, recyklujeme, vyberáme si zdravšie alternatívy a hlavne doma vypestované potraviny bez chemických postrekov, upratujeme bez zbytočnej chémie. Ochranu prírody a životného prostredia ako i „bio formu života“ vnímame ako jeden celok a tým sa i riadime.

Veríme, že naše myšlienkové chody zdieľate.  Pri výbere z našej ponuky sa inšpirujte prírodou a nechajte sa našimi produktmi rozmaznávať. Vyrábame ich s láskou pre Vás.

nice_picture.jpg

 
Zatvoriť
Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Navigácia

Nastavenia

Viac detailov
Neboli nájdené žiadne produkty.

Vytvorte si účet ak si chcete uložiť obľúbené položky.

Prihlásiť sa

Vytvorte si účet ak si chcete použivať zoznamy želaní.

Prihlásiť sa