Mace - maceráty!

Mace - maceráty!

Čo sú to olejové maceráty?

Macerovaný olej je produkt, ktorý vzniká vylúhovaním (maceráciou) sušených alebo čerstvých byliniek v nosnom oleji. Počas macerovania sa liečivé vlastnosti byliniek extrahujú do nosného oleja. Nosnými olejmi môžu byť napríklad slnečnicový olej (Helianthus annuus), olivový olej (Olea europaea), mandľový olej (Prunus amygdalus dulcis), jojobový olej (Simmondsia chinensis) a mnoho ďalších… Ideálne sú oleje, ktoré nemajú vlastnú výraznú vôňu, tým pádom sa vôňa sušených byliniek a kvetov lepšie extrahuje.

Prečo používať macerované oleje?

Tieto oleje môžu byť použité samostatne pre aplikáciu na kožu, a sú veľmi dôležité v prírodných prípravkoch starostlivosti o pleť (krémy, balzamy, masky, balzamy na pery ...) Nie len, že nesú výborné vlastnosti nosných olejov (vitamíny, prospešné kyseliny, minerály...), no taktiež prebrali hýčkajúce vlastnosti daných byliniek či kvetiniek. Prečo ale siahnuť po macerovanom oleji, ak sú na trhu dostupné rôzne éterické oleje, ktoré do nosného oleja jednoducho dokvapneme? Niektoré zložky rastliniek sa nezískajú destilačným procesom používaným pri výrobe éterických olejov. Táto metóda vylúči iba najmenšie molekuly, a preto sa stratí väčšina podstaty rastlín. Macerácia na druhej strane zachytáva väčšie a ťažšie molekuly. Zachytené sú aj prvky obsahujúce liečivé vlastnosti. S použitím rôznych extrakčných metód získavame širokú škálu výhod, ktoré by sa inak stratili.

Z určitých rastlín nie je možné extrahovať éterické oleje. Preto nám macerácia poskytuje prístup k viacerým terapeutickým prvkom v každej rastline a integruje ich do nosných olejov, aby sme Vám mohli vyrobiť tú najlepšiu starostlivosť o Váš zovňajšok.

Aké maceráty Vám ponúka Soaphoristický svet?

Nechtíkový olej

Levanduľový olej

Vanilkový olej Mrkvový olej

Monoi de Tahiti

Kávový olej

Aloe Vera olej

 

Pozdravuje,

                   Timi :)

 

Štítky: macerát

Napíšte komentár

Meno: *
E-mailová adresa: *
(nebude uverejnená)
Web:
Váš komentár: *
Vpíšte kód z obrázku

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

  • RÝCHLA EXPEDÍCIA

    Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
  • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

    Poradíme ti na čísle 0907 131 757
  • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

    Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín