Ovos, ovsené vločky a ovsený proteín v kozmetických produktoch

Ovos, ovsené vločky a ovsený proteín v kozmetických produktoch

Aký je ich význam?

Ovos poznali už starí Egypťania azda 2000 rokov pred Kristom, v tomto období však nebol účelovo pestovaný ani nijak kultivovaný. S prvým úžitkovým pestovaním ovsa prišli údajne Škóti, ktorí z neho vyrábali whisky, piekli chlieb a každé ráno raňajkovali ovsenú kašu. Dnes už sa ovos siaty, alebo Avena sativa, pestuje takmer po celom svete. Darí sa mu v chladnejších a daždivejších oblastiach. Viac než vplyv teplých slnečných lúčov je preň totiž dôležitý prísun vlahy.

Z kuchyne ku kozmetickému priemyslu

Ovos, ovsené vločky a proteín teda poznáme najmä z kuchyne, mnohých preto môže prekvapiť informácia, že svoje zastúpenie má aj v kozmetike. Toto miesto si rozhodne zaslúži, v ľudovom liečiteľstve sa ovsené kúpele využívajú už od pradávna. Ovos obsahuje široký rad minerálov, vitamínov a bielkovín. Jeho obsah horčíka je trojnásobný v porovnaní s inými obilninami, draslíka a kremíka dokonca desaťnásobný v porovnaní s pšenicou. Obsahuje tiež dvakrát toľko zinku ako jablká či hrušky a mnohé ďalšie stopové prvky ako železo, fosfor, vápnik, atď.

V kozmetických produktoch ovos nájdeme najčastejšie vo forme oleja či jemne namletých ovsených vločiek. Ako surovinu ho môžeme objaviť najmä v produktoch pre starostlivosť o citlivú, ekzematickú a problematickú pokožku, kúpeľových produktoch a mydlách. Jemne namleté ovsené vločky či otruby sa používajú tiež ako abrazívna zložka pleťových peelingov.

Vzácne vlastnosti

Ovos pôsobí ako antioxidant, absorbent a jeho výnimočné účinky ocenia najmä ľudia trpiaci kožnými problémami ako ekzémy, alergie či zápalové ochorenia kože. Spomínaný kúpeľ s ovseným odvarom dokáže priam zázračne upokojiť podráždenie akéhokoľvek typu či pôvodu a tiež pomáha pri reume, ischiase či omrzlinách. Zmierňuje svrbenie, vďaka čomu pokožku pomôže upokojiť aj po uštipnutí hmyzom či popŕhlením.

Ovos a Soaphoria

S láskou,

        Zuzka

Napíšte komentár

Meno: *
E-mailová adresa: *
(nebude uverejnená)
Web:
Váš komentár: *
Vpíšte kód z obrázku

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

  • RÝCHLA EXPEDÍCIA

    Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
  • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

    Poradíme ti na čísle 0907 131 757
  • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

    Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín