Lepok v kozmetických výrobkoch

Lepok v kozmetických výrobkoch

Lepok v kozmetických výrobkoch predstavuje pre nato citlivé, intolerantné alebo alergické bytosti vážny problém.

Viete čo to je celiakia?

Celiakia vzniká u geneticky predisponovaných pacientov. Je to autoimunitná choroba prejavujúca sa zmenami na sliznici tenkého čreva. Hlavným vyvolávajúcim faktorom choroby je lepok (glutén). Je to zmes prolamínových proteínov, ktoré sa vyskytujú v zrnách obilnín ako je pšenica, raž či jačmeň. V dnešnej dobe pomerne veľa ľudí trpí s touto chorobou avšak málokto vie, že lepok sa skrýva nielen v potravinách, ale aj v kozmetických výrobkoch.

Čo hovoria štatistiky?

Podľa štatistiky ženy používajú denne v priemere 6 až 10, muži 3 až 5 kozmetických výrobkov. Keď si vezmeme celiatikov a možné zložky obsahujúce lepok, je to dosť veľké číslo potenciálnych rizík.

Ako sa prejavuje celiakia?

Prejavy neznášanlivosti lepku nemusia byť len tráviace ale aj kožné. U mnohých pacientov spôsobuje kozmetické problémy - suchú kožu, mäkké a lámavé nechty. Začína sa obyčajne malými svrbivými vyrážkami, ktoré prechádzajú do pálivých skupinových "vačkov" podobných herpesu. Lokalizujú sa hlavne na lakťoch, kolenách, ramenách, ale aj na chrbte či hlave. Tieto kožné prejavy však nie sú spôsobené povrchovým účinkom gluténu na koži.

Soaphoria a lepok

U nás sa lepok vyskytuje v minimálnom množstve t. j v minimálnom počte kozmetických výrobkov. Práve z tohto dôvodu značíme naše výrobky symbolom "Bezgluténový/Gluten free". Pri výrobkoch, značených s uvedeným symbolom budete mať istotu, že neobsahujú lepok.

S pozdravom,

                     Niki

Napíšte komentár

Meno: *
E-mailová adresa: *
(nebude uverejnená)
Web:
Váš komentár: *
Vpíšte kód z obrázku

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

  • RÝCHLA EXPEDÍCIA

    Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
  • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

    Poradíme ti na čísle 0907 131 757
  • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

    Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín