Hliníkové soli v kozmetike - nebezpečné vs. bezpečné

Hliníkové soli v kozmetike - nebezpečné vs. bezpečné

V predošlom článku na tému hliníkové soli, venovanému hliníkovým soliam ako súčasti kozmetických produktov - najmä antiperspirantov a deodorantov sme si spomenuli pár okrajových faktov a dôvodov, prečo by sme sa o tieto zložky v zložení produktov, ktoré denne používame, mali zaujímať. V dnešnom príspevku sa dozvieme odpoveď na otázku, či je v záujme nášho zdravia skutočne nevyhnutné vyhýbať sa všetkým hliníkovým soliam, alebo existujú aj také, ktoré sú pre náš organizmus bezpečné.

Ach, tie názvy!

Ach, tie názvy!
Hliníkové soli bežne používané pri výrobe antiperspirantov a deodorantov nájdeme v zložení pod názvami aluminium zirconium, aluminium chlorohydrate, aluminium chloride alebo jednoducho chlorid hlinitý, ktorý sa okrem iného bežne používa pri výrobe polystyrénu či saponátov. Tieto látky majú zabrániť nepríjemnému poteniu tým, že vo vývodoch potných žliaz vytvoria bariéru, ktorá znemožní produkovanému potu dostať sa na povrch pokožky. V minulosti sa tieto zlúčeniny dokonca pridávali aj do mejkapov, aby sa najmä slávne osobnosti počas vystúpení menej potili a aby ich líčenie vydržalo čo najdlhšie.

Ako fungujú?

Naša pokožka teda vďaka "upchatiu" potných žliaz ostáva suchá, určite sa však zhodneme, že takéto riešenie nie je pre naše telo prirodzené. Deodoranty a antiperspiranty sú zároveň produktmi, ktoré, na rozdiel od mydla či sprchovacieho gélu, z pokožky nezmyjeme, práve naopak, vstrebávajú sa do jej hlbších vrstiev. Vďaka tomu sa obsiahnuté látky, vrátane hliníkových solí, v našom tele hromadia a časom môžu prispievať k rozvoju vážnych ochorení ako sú Alzheimerova choroba či dokonca rakovina, o ktorých sme písali v predošlom príspevku.


Existuje teda zlúčenina hliníka, ktorá je pre nás bezpečná?

Odpoveď vás možno prekvapí, no v prírode nájdeme aj minerálne soli s obsahom hliníka, ktoré naše zdravie ani v prípade ich využitia v kozmetickom priemysle nepoškodzujú. Takouto soľou je aj Potassium Alum. O nej si však povieme opäť nabudúce.

S láskou,

               Zuzka

             

Zdroje:
https://onlynaturalhomehealth.com/why-is-aluminum-harmful/?fbclid=IwAR1C6QyDoARX9VFdkKQY4QWnkkkU7fA4XUciSzH5OehfRNkII-cUU4WjGK8


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2782734/?fbclid=IwAR33YE70zoE0R76uQppn_c08T
AvInDCe0hGeRkz9WbAQjLoVprfg7unUbUo

Napíšte komentár

Meno: *
E-mailová adresa: *
(nebude uverejnená)
Web:
Váš komentár: *
Vpíšte kód z obrázku

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

  • RÝCHLA EXPEDÍCIA

    Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
  • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

    Poradíme ti na čísle 0907 131 757
  • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

    Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín