Super spirulina a jej miesto v kozmetickom priemysle

Super spirulina a jej miesto v kozmetickom priemysle

Spirulina Platensis

Čo to je?

Je praveká mikroskopická špirálovitá modrozelená riasa. Výborne sa jej darí v extrémne čistých a silne alkalických jazerách subtropických oblastí, najmä v Mexiku a Havaj (Amerika) a Čade (Afrika). Jej existencia je podmienená prostredím bez zaťaženia pesticídmi a insekticídmi. V súčasnosti sa už aj pestuje v Japonsku.

Prečo je vzácna?

Domorodci si ju veľmi cenia, dokonca v minulosti slúžila ako platidlo. Už celé stáročia ju využívajú hlavne pre výživu. Pena sa pozbiera, vysuší a extrahuje sa z nej biokomplex účinných látok. 50-71% vysušenej spiruliny tvorí plnohodnotná bielkovina, poskytujúca všetkých 8 esenciálnych aminokyselín, čo je veľmi vzácne a ojedinelé v rastlinnej ríši.

Bielkoviny spiruliny sú päťkrát stráviteľnejšie ako bielkovina mäsa alebo sójových bôbov. V 10 g sušenej spiruliny je toľko beta-karoténu ako v 100 g mrkvy či 14 vajíčkach a toľko železa ako v 450 g špenátu. Okrem toho je bohatá esenciálne mastné kyseliny, enzýmy, chlorofyl, vitamín E, B9 (kyselina listová), B12 (kobalamín) a K. Pre tieto mimoriadne vlastnosti sa pred časom začala spirulina na celom svete používať ako výživový doplnok a jej extrakt na kozmetické aplikácie.

Kozmetické benefity

Anti-aging efekt

Spirulina okrem iného obsahuje vitamín E, selén a tyrozín, ktoré sú známe svojimi silnými účinkami proti starnutiu. Antioxidanty prítomné v tyrozíne blokujú voľné radikály a spomaľujú starnutie kožných buniek. Spirulina je tiež vynikajúcim zdrojom chlorofylu, ktorý má čistiace vlastnosti, a tiež pomáha pleti udržať si vlhkosť, čo je hlavný kľúč k udržaniu vzhľadu hladšej, hydratovanej pokožky.

Revitalizačný efekt

Ak vaša pokožka vyzerala unavene a nudne, spirulina užívaná ústne alebo aplikovaná topicky môže urobiť zázraky. S vysokým obsahom vápnika, železa, fosforu a vitamínov A, B-12 a E, čistí a obnovuje vitalitu a tón pokožky.

Detoxikačný efekt

Spirulina podporuje rýchlejšiu obnovu buniek a tým pomáha pokožke hojiť sa rýchlejšie. Zvyšuje metabolizmus buniek pokožky, preto je kľúčom k udržaniu permanentného zdravého vzhľadu. Prirodzene podporuje vylučovanie odumretých, suchých kožných buniek, ktoré spôsobujú, že sa vaša pokožka javí ako hrubá, mdlá a bez jasu.

Spirulina a Soaphroia

Soaphoria zapracovala túto vzácnu surovinu do výrobku na ošetrenie pleti. Jej účinok môžete otestovať na sebe aplikáciou pleťovej masky Herbaphoria.

Masku a ďalšie informácie nájdete kliknutím sem:

https://www.soaphoria.sk/sk/tekute-masky-cistice/herbaphoria-pletova-maska-a-cistic-198.html

XOXO,

           Rita

Štítky: spirulina

Napíšte komentár

Meno: *
E-mailová adresa: *
(nebude uverejnená)
Web:
Váš komentár: *
Vpíšte kód z obrázku

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

  • RÝCHLA EXPEDÍCIA

    Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
  • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

    Poradíme ti na čísle 0907 131 757
  • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

    Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín