Užitočné esenciálne oleje - Mäta pieporná

Užitočné esenciálne oleje - Mäta pieporná

MENTHA PIPERITA

Antibakterikum - Nervový systém - Antiseptikum

Esenciálny olej sa získava destiláciou celej rastliny. 

PROFIL VÔNE

 výrazne svieža, ostro chladivá s mentolovou arómou 

HLAVNÉ ZLOŽKY

mentol, limonén, neomentol, menton, men­tylacetát, piperiton, cineol

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Má antibakteriálne, antisep­tické, protikŕčové a bolesť tlmiace účinky. Účinne odstraňuje mentálnu únavu a stres, zvyšuje pozornosť a schopnosť sústrediť sa. Podporuje pamäť a učenie. Dodáva pozitívny nadhľad a znižuje pocity depresie. Rovnako uľavuje od bolesti hlavy a migrény. Zlepšuje prekrvenie orgánov a tým aj ich funkciu. Pôsobí pri zažívacích ťažkostiach, pri pálení záhy, podporuje trávenie a chuť k jedlu. Znižuje tiež nevoľnosť a nadmernú plynatosť. Uľavuje od kŕčov tráviaceho traktu, ktoré spôsobujú bolesti brucha. Posilňuje dýchací systém. Popritom je veľmi vhodný pri liečbe zápalov a to najmä pri zápaloch pľúc, priedušiek a prínosových dutín. Pomáha vykašľať nahromadené hlieny a rovnako účinne odstraňuje suchý kašeľ. Pozitívne účinky má i pri liečbe astmy. Odporúča sa každému, kto trpí bolesťou kĺbov a svalov, keďže olej dokáže tieto bolesti potlačiť. Zmierňuje bolesti pri menštruácii. Má repelentný účinok.

KOZMETICKÉ ÚČINKY

Má chladivé a upokojujúce účinky, osviežuje, tonizuje a dezodoruje. Vhodný je pri popáleninách a pri slnkom spálenej pokožke. Rovnako zmierňuje začervenanie a svrbenie pri rôznych zápaloch a infekciách kože. Používa sa na unavenú pleť,  čistí a zbavuje pokožku nečistôt a akné,  je vhodný k výrobe osviežujúceho pleťového tonika a osviežujúcich masážnych olejov, na saunové nálevy. Masážne oleje s obsahom esenciálneho oleja uvoľňujú hladké svalstvo a utlmujú bolesti kĺbov. 

UPOZORNENIE

Nepoužívať v prvom trimestri tehotenstva, u malých detí a pri dojčení. Znižuje tvorbu materského mlieka. Môže znižovať účinnosť homeopatík. Pri vysokých dávkach môže vyvolať nespavosť. K liečbe kožných problémov používajte malú koncentráciu, môže dôjsť k podráždeniu pokožky, neaplikujte na poškodenú alebo popraskanú pokožku.

TIPY

Výborne sa hodí ako súčasť inhalačných zmesí pri nachladnutí a v sau­nách. Dobre sa kombinuje s rozmarínovým, gáfrovým, citrónovým a ďumbierovým esenciálnym olejom.

KDE KÚPIŤ?

https://www.soaphoria.sk/sk/etericke-oleje/maeta-pieporna-silica-209.html

Štítky: mata pieporna

Napíšte komentár

Meno: *
E-mailová adresa: *
(nebude uverejnená)
Web:
Váš komentár: *
Vpíšte kód z obrázku

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

  • RÝCHLA EXPEDÍCIA

    Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
  • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

    Poradíme ti na čísle 0907 131 757
  • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

    Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín