Ako sa starať o citlivú detskú pokožku? časť 1. - Najdôležitejší je správny výber

Ako sa starať o citlivú detskú pokožku?  časť 1. - Najdôležitejší je správny výber

Pri výbere produktov pre starostlivosť o pokožku našich najmenších sa často nechávame zlákať obalom či reklamným spotom s usmievajúcim sa bábätkom, ktoré v nás vzbudzuje dôveru. Rovnaký úsmev predsa chceme vidieť aj na tvárach vlastných detí. V tomto prípade je však jediné, na čom by nám malo záležať, zloženie produktov a ich vhodnosť či nevhodnosť pre použitie na citlivú detskú pokožku.

Vedeli ste, že…?

Všetky kozmetické produkty musia spĺňať veľmi prísne kritériá, ktoré sú preverované počas nezávislého testovania. Až potom, ako toto testovanie úspešne absolvujú, môžu byť uvedené na trh.

Spomínané kritériá sú omnoho prísnejšie, ak sa jedná o produkty pre starostlivosť o detskú pokožku. Tá je totiž úplne iná ako pokožka nás, dospelých. Okrem toho, že je menej odolná a náchylnejšia na dehydratáciu, je tiež mimoriadne citlivá na chemické, fyzikálne a mikrobiálne vplyvy. Látky, ktoré s ňou prichádzajú do styku sa omnoho ľahšie vstrebávajú aj do hlbších vrstiev, kde sa môžu ukladať a časom hromadiť. Práve z tohto dôvodu by sme mali skutočne dbať na zloženie prípravkov, s ktorými sa dostáva do kontaktu.

Ako sa teda rozhodnúť?

Ak premýšľate, aké produkty sú pre deti vhodné, sústreďte sa na tie, ktoré sú pre ne vyslovene určené. Nespoliehajte sa na to, že produkt, ktorý vyhovuje vám, či vašim blízkym, je vhodný aj pre najmladšieho člena vašej rodiny. Pri produktoch určených pre detskú pokožku budete mať zároveň istotu, že prešli špecifickým testovaním, spĺňajú najprísnejšie požiadavky a sú pre vaše deti absolútne bezpečné*. Pri štúdiu zloženia sa riaďte heslom “menej je viac” a vyhýbajte sa komplikovaným názvom zložiek ako sú sulfáty, silikóny, parabény, ropné deriváty, syntetické farbivá či parfumácia. Vsaďte na prísady prírodného pôvodu, na organické rastlinné oleje a maslá, výťažky z liečivých bylín či 100% prírodné esenciálne oleje. Prírodné zloženie sa o pokožku dokonale postará, dodá jej potrebnú dávku hydratácie, poskytne ochrannú bariéru pred vonkajšími vplyvmi a navyše napomáha predchádzať vzniku alergických reakcií a rôznych dermatitíd, či už v detstve alebo v neskoršom veku.

S láskou,
                         Zuzka

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Platí pre kozmetické prípravky od overených výrobcov, ktoré sú na trhu dostupné legálne a skutočne disponujú potrebnou dokumentáciou o bezpečnosti. Nevzťahuje sa na alergie či iné predispozície k zvýšenej citlivosť a možnej reakcii na obsiahnuté zložky.

Napíšte komentár

Meno: *
E-mailová adresa: *
(nebude uverejnená)
Web:
Váš komentár: *
Vpíšte kód z obrázku

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

 • RÝCHLA EXPEDÍCIA

  Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
 • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

  Poradíme ti na čísle 0907 131 757
 • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

  Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín