Užitočné esenciálne oleje - Borovica lesná

Užitočné esenciálne oleje - Borovica lesná

BOROVICA LESNÁ - PINUS SYLVESTRIS

Dýchací systém – Nervový systém– Pohybový systém

Esenciálny olej sa získava parovodnou destiláciou mladých vetvičiek, pupeňov, šišiek a z ihličia.  

PROFIL VÔNE

 silná, drevitá, svieža a ostrá, balzamovo ihličnatá

HLAVNÉ ZLOŽKY

terpény pinen, limonen, caren, ester borny­lacetát, alkoholy borneol, terpinen 

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Má hojivé, dezinfekčné a utlmujúce účinky, celkovo harmonizuje a stimuluje nervový systém. Znižuje dlhodobú únavu a vyčerpanie. Rovnako bojuje proti stresu a úzkosti. Pozdvihuje náladu, čím dodáva človeku optimizmus a chuť do života. Účinný je pri zápaloch hrtana, priedušiek, prínosových dutín či hrdla. Uľaví aj od príznakov nádchy a chrípky. Uľahčuje vykašliavanie a zároveň bojuje proti kašľu a to nielen pri chorobe, ale aj v prípade kašľu fajčiarov. Zmierňuje tiež prejavy astmy. Čistí krv a stimuluje obeh krvi v tele. Je veľmi účinný pri zápaloch močového mechúra a močových ciest. Zlepšuje ochorenia prostaty a rovnako čistí obličky. Zvyšuje tiež tvorbu moču, čím očisťuje organizmus od toxických látok. Z ťažkostí pohybového systému dokáže pomôcť najmä pri bolestiach kĺbov a svalov. Ničí baktérie, ktoré sú príčinou mnohých infekcií. Rovnako podporuje hojenie po zraneniach, operáciách a chorobách.

KOZMETICKÉ ÚČINKY

Výťažok z borovice pomáha pri rôznych ochoreniach pokožky. Je vhodný na zmiešanú až mastnú pleť so sklonom k tvorbe vyrážok, ekzémov alebo pri suchej pokožke. Jeho silu ocenia i ľudia so psoriázou (lupienkou), ale i tí, ktorí sa nadmerne potia. Esenciálny olej z borovice urýchľuje tiež hojenie kožných poranení. Pokožku povzbudzuje, prekrvuje. Má vynikajúce dezodoračné účinky.

TIPY

Vhodný pre alergikov. Tradičný olej do sauny. Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov. Dobre sa kombinuje s eukalyptovým, rozmarínovým, gáfrovým, myrhovým či kajeputovým esenciálnym olejom. 

Napíšte komentár

Meno: *
E-mailová adresa: *
(nebude uverejnená)
Web:
Váš komentár: *
Vpíšte kód z obrázku

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

  • RÝCHLA EXPEDÍCIA

    Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
  • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

    Poradíme ti na čísle 0907 131 757
  • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

    Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín