VITAMÍNY B – spoznajte skupinu prospešných látok

VITAMÍNY B –  spoznajte skupinu prospešných látok

Skupina vitamínov B sa skladá z ôsmich vitamínov B. Bežne ich rozpoznávame ako skupinu a často v tele spolupracujú. Každý z vitamínov B plní svoje jedinečné a dôležité funkcie. My sme si pre Vás pripravili šikovného poradcu, ktorý Vám pomôže tejto skupine vitamínov správne porozumieť.

Čo to je a prečo ho máme radi?

Vitamín B slúži ako efektívne činidlo na zjemnenie kože. Pri bežnom používaní môžete vidieť zníženie hyperpigmentácie. Taktiež napomáha pri liečbe akné, rosacei a iných kožných defektov. Tiež chráni pred škodlivým slnečným UV žiarením, ktoré dokáže spôsobiť rakovinu kože. Vitamín B má niekoľko prínosov aj pre vlasy. Zabraňuje ich vypadávaniu a podporuje nový rast vlasov. Zahrnutím vitamínu B do stravy, či kozmetickej starostlivosti na dennej báze môžete výrazne zlepšiť kvalitu, zdravie a lesk vlasov, či stav pokožky. Vitamín B je tiež dôležitý pomocník pri tvorbe melanínu. Tak pomáha udržiavať prirodzenú farbu vlasov. Biotín v vitamíne B zabraňuje vypadávaniu vlasov. Antioxidant vitamínu B pomáha pri vylučovaní mazu v pokožke hlavy. Reguluje tok mazu vo vlasových folikuloch, udržiava vlasovú pokožku hydratovanú a zabraňuje tvorbe lupín.

Skupiny Vitamínu B

Tiamín = vitamín B1

Pomáha produkovať bunkovú energiu z potravín, ktoré jeme, a tiež podporuje normálnu funkciu nervového systému. Tiamín pomáha zlepšovať krvný obeh pokožky hlavy. To urýchľuje proces rastu vlasov a dodávať kyslík vlasovým folikulom. Nachádza sa v širokej škále potravín, od šošovice po celé zrná a bravčové. Možno ho nájsť aj v kvasniciach, orechoch, slnečnicových semenách, hrášku, mlieku, karfiole, špenáte a strukovinách.

Riboflavín = vitamín B2

Vitamín B2 podporuje bunkovú výrobu energie. Udržuje pleť zdravú a pomáha predchádzať akné. Dostatočný príjem riboflavínu udržuje vaše nechty, vlasy a pokožku zdravé. Tiež posilňuje imunitný systém tým, že zvyšuje tvorbu rôznych protilátok. Nachádza sa v potravinách, ako sú obilniny, mlieko, vajcia, špenát a brokolica.

Niacín = vitamín B3

Niacín podporuje produkciu bunkovej energie. Niacín pomáha chrániť bunky pred poškodením slnečným žiarením a to bez ohľadu na to, či ho prijímate ústami ako doplnok stravy alebo spoločne s potravou alebo či ho aplikujete priamo na pokožku ako súčasť krémov. Dobré zdroje niacínu zahŕňajú ako aj celozrnný chlieb, arašidy a šošovicu.

Kyselina pantoténová = vitamín B5

Je široko dostupná v rastlinných a živočíšnych potravinových zdrojoch a podporuje produkciu bunkovej energie v tele. Preukázal schopnosť znižovať tvorbu oleja a tým znižuje tvorbu akné. Tiež sa stal veľmi populárnym v starostlivosti o pleť, pretože je schopný pomôcť udržiavať vlhkosť. Pomáha hydratovať a hydratovaná pokožka je vypnutejšia, zdravšia a vykazuje príznaky starnutia oveľa pomalšie. Je tiež potrebný pre zdravý rast a produkciu v boji proti ekzému. Bohaté zdroje zahŕňajú celé zrná, avokádo, orechy kešu, arašidy, šošovica, sója, hnedú ryža, brokolica a mlieko.

Pyridoxín = vitamín B6

Podieľa sa na niekoľkých celulárnych reakciách v celom tele a pomáha pri udržiavaní rôznych funkcií tela.  Je potrebný na metabolizáciu aminokyselín a glykogénu a je tiež potrebný pre funkciu normálneho nervového systému a tvorbu červených krviniek. Znižuje tvorbu dihydotestosterónu, čo je hormón, ktorý spôsobuje plešatosť u mužov a žien. Vitamín B6 je v strave pomerne bohatý a nachádza sa v potravinách ako vajcia, banány, obilné obilniny a varený špenát.

Biotín = vitamín B7

Podporuje metabolizmus uhľohydrátov, proteínov a tukov a je nevyhnutný na zdravie pokožky, vlasov a nechtov. Pomáha tiež pri liečbe špecifických kožných ochorení, ako je seborea, akné a ekzém. Biotín sa bežne vyskytuje v potravinách, ako sú pivovarské kvasnice, jahody, syry a sóje.

Kyselina listová = vitamín B9

Je najčastejšie známa svojou úlohou v zdraví a vývoji plodu, pretože zohráva rozhodujúcu úlohu pri správnom vývoji nervového systému dieťaťa. je tiež dôležitý pre zdravie a rast nechtov, pretože to pomáha pri vývoji nových buniek. Nájdeme ju v obohatených potravinách ako chlieb a obilniny. Ďalšími dobrými zdrojmi sú tmavozelená listová zelenina, ako napríklad špargľa a špenát, ako aj pivovarské kvasnice, fortifikovaný pomarančový džús, repa, avokádo.

Kobalamín = vitamín B12

Hrá dôležitú úlohu v cestách tela, ktoré produkujú bunkovú energiu. Je tiež potrebný pre syntézu DNA, pre správnu tvorbu červených krviniek a pre normálnu funkciu nervového systému. Vitamín B 12 pomáha telu absorbovať základné minerálne železa, ktoré je potrebné pre zdravé a silné nechty. Vitamín B12 je prevažne prítomný v potravinách živočíšneho pôvodu, ako sú kurčatá, hovädzie mäso, ryby, mlieko a vajcia.

V čom ukrýva Soaphoria vitamín B?

Pozdravuje,

                     Timi

Štítky: vitamin B

Napíšte komentár

Meno: *
E-mailová adresa: *
(nebude uverejnená)
Web:
Váš komentár: *
Vpíšte kód z obrázku

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

  • RÝCHLA EXPEDÍCIA

    Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
  • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

    Poradíme ti na čísle 0907 131 757
  • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

    Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín