Marula olej, za studena lisovaný
  • Novinka

Marula olej, za studena lisovaný

7,90 €
s DPH
Množstvo

MARULOVÝ OLEJ


citlivá pleť
podpora elasticity
výživa a regenerácia

MARULA OLEJ

Vysoko cenený a veľmi vyhľadávaný skrášľujúci olej, ktorý predstavuje bohatý zdroj antioxidantov. Cielene sa využíva pri anti-ageing ošetreniach pre mladistvo vyzerajúcu, saténovo hebkú a žiarivú pleť.


> stredne viskózny, avšak rýchlo sa vstrebávajúci olej s charakteristickou vôňou, nezanechávajúci nemastný pocit
> prospešný pre všetky typy pleti, najmä však pre zrelú a suchšiu až zdevastovanú pleť
> bohatý na steroly a celý rad antioxidantov, ako sú: tokoferoly, prokyanidíny a katechíny
> aplikuje sa najmä pre elimináciu prejavov starnutia, zvyšuje prirodzenú schopnosť pokožky regenerovať sa
> pomáha obnoviť žiarivý tón pleti
> zapožičiava pleti mladistvý vzhľad a lesk
> pomáha udržiavať optimálnu úroveň hydratácie
> zvyšuje jej pevnosť a pružnosť
> pomáha zosvetliť chybičky krásy ako sú jazvy a kožné pruhy
> upokojuje pokožku a zmierňuje začervenanie
> môže pomôcť zmierniť vonkajšie príznaky ekzému a psoriázy
> predstavuje pomocnú ruku pre starostlivosť o poškodené a namáhané vlasy

OLEJ LISOVANÝ ZA STUDENA, RASTLINNÉ MASLO A OLEJOVÝ MACERÁT

Rastlinné oleje izolované z jadier, semien a plodov vybratých rastlín a olejnín pestovaných ekologickým hospodárstvom bez GMO, použitia chemických hnojív a postrekov sú vyrábané lisovaním za studena, t. j. pri tepelnom spracovaní teplota nepresiahne 45oC, čím sa zabezpečí zachovanie ich najvyššej kvality a jedinečných blahodarných účinkov. Biologicky najbohatšie sú oleje získané jednorazovým lisovaným, ktoré nazývame i panenskými olejmi. Podľa druhu, oleje obsahujú cca 98-95% triacylglycerolov (TAG) a 2-5% sprievodných látok, ako sú vosky, uhľovodíky (najmä skvalén), fytosteroly, fosfolipidy, beta-karotén, vitamín E, minerálne látky, chlorofyl a iné. 

Rastlinné tuky, akými sú kakaové, bambucké či kokosové maslo a iné, ktoré sú pri bežnej izbovej teplote pevné sa získavajú pri zvýšenej teplote do 70oC už pri prvom lisovaní.

Olejové maceráty sa vyrábajú macerovaním za studena, t. j. vylúhovaním rastliny, resp. jej časti vo vhodnom olejovom nosiči (olivový, jojobový, slnečnicový olej a iné).  

Certifikované, za studena lisované, nerafinované rastlinné oleje ako i maslá a olejové maceráty pestujú pokožku a dodávajú jej potrebnú výživu, posilňujú a podporujú jej prirodzenú ochranu. Zvlhčujú pokožku a zanechávajú ju hodvábne jemnú, pružnú a vláčnu. 

Bez sulfátov, glykolov, silikónov, ropných derivátov, živočíšnych tukov, parabénov a konzervačných látok, syntetických farbív a parfumácie.

APLIKÁCIA

  • Telo a tvár: Primerané množstvo prípravku naneste prstami na čelo, líca a bradu, ošetriť môžete krk, dekolt i pokožku celého tela. Jemne krúživými resp. klepavými pohybmi  vmasírujte do pokožky a nechajte vstrebať. 
  • Vlasy: Primerané množstvo prípravku naneste pred umytím na vlasy a pokožku hlavy pre dokonalú výživu vlasovej pokožky a suchých, rozštiepených končekov vlasov, resp. následne po ich umytí na uľahčenie rozčesávania.

Určené na každodenné použitie. Len na vonkajšie použitie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste pri teplote do +35oC a nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, zdroju vlhkosti a mrazu. Nepoužívať na otvorené rany. Vyhnite sa oblasti očí. Pri zasiahnutí očí vyplachujte vlažnou vodou po dobu minimálne 15 minút bez prerušenia smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu (v prípade nosenia kontaktných šošoviek ich odstrániť vopred). Ak dôjde k podráždeniu, vyhľadajte lekársku pomoc.

Pred prvým použitím sa odporúča previesť tzv. Patch test, t. j. aplikovať a otestovať kozmetický prípravok na jeho znášanlivosť na malej plôške pokožky, najlepšie na zápästí a počkať 24h. Touto metódou sa môže predísť nástupu alergických reakcií a precitlivenosti na daný výrobok. Ak po aplikácii sa prejaví alergická reakcia, povrch pokožky zmyte vlažnou vodou. Výrobok okamžite prestaňte používať. Ak alergická reakcia pretrvá po dlhšiu dobu vyhľadajte lekársku pomoc.

TIPY A TRIKY

Produkt sa výborne kombinuje s hydrolátom z nevädze, slamienky, muškátu či medovky.

Ingredients/Zloženie: Sclerocarya Bierra (marula) Seed Oil*

*certifikovaná organická zložka

100% organický produkt

Obsah: 50mlbez-silikonov.jpgbez-ropnych-derivatov.jpgbez-parabenov.jpgbez-gmo.jpgrucna-praca.jpgsme-proti-test.jpgdomaci-vyrobok.jpgbez-palmoveho.jpgbez-sulfatov.jpgbez-glutenovy.jpgvegan.jpgvrat-ma.jpg


 

8586017850613

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)