Ruman rímsky - organická kvetová voda 100ml - ekzém, zápal

Ruman rímsky - organická kvetová voda 100ml - ekzém, zápal

8,90 €
s DPH

Organický hydrolát z rumanu rímskeho predstavuje čisto prírodné pleťové tonikum a zároveň výnimočný prostriedok pre starostlivosť o pokožku tela a vlasy. Výnimočne jemná pleťová harmančeková voda je ideálnym doplnkom k starostlivosti o každý typ pleti, najmä však o pleť suchú, citlivú, podráždenú, poškodenú či poranenú. Harmanček sa vyznačuje upokojujúcimi vlastnosťami, vyniká tiež schopnosťou upokojovať svrbenie a podráždenú pokožku či začervenanie. Je vhodný aj pre starostlivosť o citlivú detskú pokožku. Hodí sa na odličovanie, čistenie a tonizáciu, ale tiež ako podporný prostriedok pri boji proti akné či nepríjemným ekzémom. Zmierňuje zápaly a opuchy a pomôže tiež so stiahnutím rozšírených pórov. Výborne sa hodí tiež o starostlivosť o citlivú vlasovú pokožku, ktorú upokojí, zmierni podráždenie a svrbenie. 100% organický hydrolát z harmančeka  neobsahuje žiadne prídavné látky, alkohol, konzervanty ani farbivá a vône.

Organická harmančeková voda je ideálna pre všetky typy pleti, najmä však suchú, citlivú, podráždenú a detskú.

> na upokojenie podráždenej pokožky
> pre čistenie a tonizáciu pleti
> pre všetky typy pokožky, najmä však suchú, citlivú a detskú
> pre podporu regenerácie
> pre prečistenie a upokojenie vlasovej pokožky
> na zmiernenie vonkajších prejavov akné, ekzémov a opuchov
> pre upokojenie svrbenia a začervenanie
> na stiahnutie rozšírených pórov
> pre poškodenú, popálenú či poranenú pokožku

> 100% čistý prírodný produkt bez alkoholu, konzervantov, farbív a parfumácie

 > VEGAN PLEŤOVÁ VODA   
 > BEZ PRÍDAVNÝCH LÁTOK   

 > UPOKOJUJE A REGENERUJE 
 >
POŠKODENÁ, SUCHÁ, PODRÁŽDENÁ PLEŤ  

Pridať medzi obľúbené (1)

Organický hydrolát, inak nazývaný aj kvetová či kvetinová voda, vzniká parnou destiláciou, vďaka čomu si zachováva úžasné množstvo účinných a prospešných vzácnych prírodných aktívnych látok, ktoré počas aplikácie prenikajú priamo do hlbších vrstiev pokožky či vlasovej štruktúry. Využíva sa v prvom rade ako 100% prírodná pleťová voda či pleťové tonikum, ale aj ako vlasové tonikum pre ozdravenie pokožky hlavy či ako cenná a účinná prísada pre tvorbu domácich pleťových a vlasových masiek. Pokožku ako aj vlasy zjemňujú, napomáhajú udržiavať ich v dobrej kondícii a starajú sa o hĺbkovú hydratáciu.

HLAVNÉ ZLOŽKY
> harmanček - ruman rímsky - jedna z najznámejších byliniek vďačí za svoju popularitu výnimočným upokojujúcim, regeneračným a sťahujúcim vlastnostiam ideálnym pre použitie na všetky typy pleti; postará sa o pokožku suchú, dehydratovanú, ale aj citlivú a podráždenú alebo detskú, zmierni prejavy akné a ekzémov a podporí obnovu kožných buniek

OBSAH
100ml

NÁŠ TIP
Hydrolát používajte ráno a večer na vopred vyčistenú pleť. Osvedčí sa aj ako podklad pre nanášanie olejových pleťových prípravkov a sér, ktoré sa vďaka nemu lepšie vstrebávajú. Rovnako urýchli vstrebanie bezvodných výrobkov ako napríklad krémových deodorantov, univerzálnych balzamov či telových olejov a masiel.
Naneste na pokožku podráždenú slniečkom či uštipnutú hmyzom, upokojuje a zmierňuje svrbenie.
Aplikujte počas dňa pre osvieženie pleti.
Použite ako tekutú zložku pri miešaní práškových pleťových masiek či kozmetických ílov pre ešte lepší výsledný účinok.

ODPORÚČAME KOMBINOVAŤ
100% prírodná pleťová voda vo forme hydrolátu sa odporúča kombinovať s výrobkami pleťovej starostlivosti určenými pre váš typ pleti.

SOAPHORISTICKÝ SPRIEVODCA
Prehľadný sprievodca pomôže so správnym výberom podľa konkrétneho problému či typu pleti.

VÔŇA VÝROBKU
Vzhľadom na to, že sa jedná o čisto prírodný produkt bez pridaných látok, alkoholu, konzervantov a farbív, vôňa môže byť vďaka špecifickému spôsobu spracovania viac či menej výrazná. Jej intenzita závisí ako od konkrétnej použitej byliny, tak aj od citlivosti na rôzne kategórie vôní daného jednotlivca, preto hoci jednému hydrolát prekrásne vonia po bylinkách, iný môžu cítiť veľmi slabunkú, až takmer žiadnu vôňu.

FARBA VÝROBKU
Farba výrobku je ovplyvnená konkrétnou bylinkou, spravidla je výrobok bezfarebný, môže sa však objaviť i žltkastý nádych či mierne zakalenie. V prípade organického hydrolátu je toto zafarbenie ako aj prípadný kal absolútne prirodzené a predstavuje vadu výrobku.

KONZISTENCIA VÝROBKU
Výrobok je tekutej konzistencie o hustote vody.

KONZERVAČNÝ SYSTÉM VÝROBKU A DOBA POUŽITIA
Organická kvetová voda neobsahuje pridané konzervačné látky. Výrobok skladujte na suchom mieste mimo priameho slnečného žiarenia a spotrebujte do 6 mesiacov od otvorenia.

OBAL VÝROBKU A NÁVRH NA RECYKLÁCIU
Výrobok je balený v sklenenej fľaštičke s praktickým rozprašovačom. Obal je vratný v rámci nášho recyklačného programu.

APLIKÁCIA
Primerané množstvo prípravku naneste na čisté prsty alebo kozmetický tampón a krúživými pohybmi prečistite pokožku tváre, krk a dekolt, resp. po pridaní k práškovej maske vytvorte jemnú pastu na ošetrenie tváre. Tiež sa hodí na ošetrenie pokožky hlavy a vlasovej koruny. Po pridaní primeraného množstva prípravku (cca dve polievkové lyžice) do vody teplej 35-39°C pripravíte blahodarný kúpeľ. Hydrolát sa môže aplikovať aj ako obklad, formou disperzie prevonia prádlo i ovzdušie interiéru.

UPOZORNENIA
Určené na každodenné použitie. Len na vonkajšie použitie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste pri teplote do +25 oC a nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu a mrazu. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov. Nepoužívať na otvorené rany. Vyhnite sa oblasti očí. Pri zasiahnutí očí vyplachujte vlažnou vodou po dobu minimálne 15 minút bez prerušenia smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu (v prípade nosenia kontaktných šošoviek ich odstrániť vopred). Ak dôjde k podráždeniu, vyhľadajte lekársku pomoc.
Pred prvým použitím sa odporúča previesť tzv. Patch test, t. j. aplikovať a otestovať kozmetický prípravok na jeho znášanlivosť na malej plôške pokožky, najlepšie na zápästí a počkať 24h. Touto metódou sa môže predísť nástupu alergických reakcií a precitlivenosti na daný výrobok. Ak po aplikácii sa prejaví alergická reakcia, povrch pokožky zmyte vlažnou vodou. Výrobok okamžite prestaňte používať. Ak alergická reakcia pretrvá po dlhšiu dobu vyhľadajte lekársku pomoc.

ZLOŽENIE
Anthemis Nobilis Flower Water (ruman rímsky)*
*certifikovaná organická zložka

KRAJINA PÔVODU
Francúzsko

Môžem kvetovú vodu použiť aj na nevyčistenú pleť?
Samozrejme, kvetová voda pleť jemne prečistí a tonizuje aj samotná. V prípade väčšieho znečistenia či predošlého ošetrenia napr. olejovým odličovacím prípravkom odporúčame ako medzikrok použiť napríklad micelárnu penu alebo čistiaci mousse z pleťovej rady Majestic.

Je vhodné kombinovať používanie kvetovej vody a organického oleja?
Správne zvolená kombinácia kvetinovej vody a organického olejčeka je výbornou voľbou pre starostlivosť o pleť. Navzájom sa doplnia účinkami a kvetová voda navyše uľahčí vstrebanie olejčeku do vrstiev pokožky. Nezabúdajme však na správne poradie pri aplikácii, teda najskôr použime kvetinovú vodu a až následne aplikujme olejček.

Je kvetová voda vhodná aj na odlíčenie mejkapu?
Organická kvetová voda je vhodná na odlíčenie jemného mejkapu či BB krému a tiež jemné dočistenie pleti po odlíčení, s výraznejším a vodeodolným mejkapom si však vzhľadom na svoje jemné zloženie bez obsahu prídavných látok sama neporadí, preto odporúčame v tomto prípade siahnuť napríklad po čistiacom mliečku z pleťovej rady Majestic.

Môžem kvetovú vodu používať na vlasy?
Kvetinové vody sú vhodným tonizujúcim prostriedkom aj pre vlasy a vlasovú pokožku. V závislosti od konkrétneho druhu dokážu vlasovú pokožku jemne prečistiť, podporiť mikrocirkuláciu, upokojiť podráždenie či uľahčiť rozčesávanie vlasov, dodať im jemnosť a ozdraviť ich.

Je vhodné používať kvetovú vodu aj na osvieženie pleti počas dňa?
Áno, kvetovú vodu môžete používať prakticky kedykoľvek. V lete je ideálnym prostriedkom na osvieženie pleti počas horúceho dňa, aplikovať ju môžete pomocou rozprašovača aj opakovane :)

Neštípe kvetová voda v očiach?
Nie. Kvetová voda Soaphoria je čisto prírodný produkt bez pridaných syntetických látok či alkoholu, preto nedráždi ani oči a očné okolie.

Môžem kvetovú vodu požiť i na upokojenie pokožky po pobyte na slniečku?
Samozrejme! V závislosti od konkrétneho druhu majú kvetové vody výborné hydratačné, upokojujúce a regeneračné vlastnosti, vďaka ktorým pokožku po opaľovaní krásne ošetria.

0

Hodnotilo 4 zákazníků

Hodnotenie 

Pekna pani

Tato voda mi vyhovuje, mam velmi citlivu plet.

Hodnotenie 

Ekzem na lickach

Synovy som potierala ekzem zo zimy na lickach tamponom s touto vodou a pekne mu zmizol.

Hodnotenie 

Perfektná vec

Organická voda s harmančekom je perfektná aj na mastnú pleť. Krásne hydratuje, odstraňuje maz a pre mňa je hlavné, že nedráždi pokožku. Môžem len odporučiť :D už mám 4 flaštičku :D

Hodnotenie 

Jane

Produkt je vhodný na citlivú a podráždenú pokožku ktorú mi upokojil :) Až na vôňu, neviem či mi nesadla alebo som dostala závadný produkt nakoľko po určitej dobe začal mať vôňu alkoholu.

8586017852228

Tabuľka vlastností

TYP PLETI
CITLIVÁ
TYP PLETI
AKNÓZNA / PROBLEMATICKÁ
TYP PLETI
DEHYDRATOVANÁ
ČO MA TRÁPI
REGENERÁCIA PLETI
ČO MA TRÁPI
AKNÉ
ČO MA TRÁPI
VYRÁŽKY
VEGÁNSKY VÝROBOK
áno
BEZLAKTÓZOVÝ VÝROBOK
áno
BEZGLUTÉNOVÝ VÝROBOK
áno
VÝROBOK BEZ PALMOVÉHO OLEJA
áno
FAIR TRADE VÝROBOK
áno
VRATNÝ OBAL VÝROBKU
áno

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (15)