Lipa obyčajná - organická kvetová voda
 • Znížená cena
 • Lipa obyčajná- organická kvetová voda

Lipa obyčajná - organická kvetová voda

4,90 €
4,17 € - 15%
s DPH
BALENIE
 • sklenená flaštička s mašličkou
 • pet flaštička s rozprašovačom
Množstvo
 • zapoj sa do recyklačného programu a konaj uvedomelo zapoj sa do recyklačného programu a konaj uvedomelo
 • sleduj nás na sociálnych sieťach #soaphoria sleduj nás na sociálnych sieťach #soaphoria
 • zisti viac o eko-myslení na našom edukatívnom blogu zisti viac o eko-myslení na našom edukatívnom blogu

LIPA OBYČAJNÁ

Hydrolát z lipy obyčajnej je skutočným skvostom medzi produktmi na ukľudnenie pleti. Je prospešný na citlivú, podráždenú a suchú pokožku. Prekypuje blahodarnými látkami s množstvom vitamínov B, C a E. Regeneruje a vyrovnáva rovnováhu pleti, vytvára ochrannú vrstvu a dodáva jej jemný zlatistý nádych. Okamžite upokojuje, účinne rehydratuje a redukuje jemné vrásky. Hydrolát pleť krásne a jemne ošetrí, odstráni svrbenie, napnutie, zosvetlí a napomôže jej k uzdraveniu.

 

Hydrolát je vhodný:

 • na všetky typy pleti, vrátane jemnej a citlivej (detskej)
 • na podporu upokojenia a hojenia podráždenej pokožky
 • po holení či depilácii
 • na ošetrenie kojeneckej pokožky
 • k hojeniu odrenín a pomliaždenín
 • regeneruje, posilňuje a vyrovnáva farebný tón pleti
 • rehydratuje a fixuje vodu do buniek pokožky

Hodnota pH: 5 - 6,5

ORGANICKÁ KVETOVÁ VODA

(HYDROLÁT, AROMATICKÁ VODA)

Vzniká ako vedľajší, avšak veľmi kvalitný produkt v procese parnej destilácie rastlinného materiálu pri destilácii silíc. Vyznačuje sa excelentnou kvalitou bohatou na bioaktívne látky druhu tej ktorej rastliny. Má omnoho jemnejší účinok ako éterický olej, preto nie je potrebné ju ďalej riediť. Po povrchu pokožky vytvára aktívnu hydratačnú a ochrannú vrstvu so zjemňujúcim a ukľudňujúcim účinkom. Hydroláty sú vhodné pre všetky typy pleti vrátane poškodenej, podráždenej a citlivej, počínajúc spáleninami od slnka, vysušenej pokožky vplyvom prostredia až po starostlivosť o kojencov.

Predstavuje čistý produkt prírody, neobsahuje žiadne pridané látky (alkohol, konzervanty, syntetické vône a farbivá).

Vlastnosti:

 •          podporuje udržanie prirodzenej hodnoty pH pokožky
 •          udržiava pokožku odolnú proti vonkajším vplyvom
 •          má terapeutické účinky
 •          upokojuje a osviežuje, hydratuje a zjemňuje
 •          pôsobí antisepticky

APLIKÁCIA

Primerané množstvo prípravku naneste na kozmetický tampón a krúživými pohybmi prečistite pokožku tváre, krk a dekolt, resp. po pridaní k práškovej maske vytvorte jemnú pastu na ošetrenie tváre. Tiež sa hodí na ošetrenie pokožky hlavy a vlasovej koruny. Po pridaní primeraného množstva prípravku (cca dve polievkové lyžice) do vody teplej 35-39°C pripravíte blahodarný kúpeľ. Hydrolát sa môže aplikovať aj ako obklad, formou disperzie prevonia prádlo i ovzdušie interiéru.

Určené na každodenné použitie. Len na vonkajšie použitie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste pri teplote do +25 oC a nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu a mrazu. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov. Nepoužívať na otvorené rany. Vyhnite sa oblasti očí. Pri zasiahnutí očí vyplachujte vlažnou vodou po dobu minimálne 15 minút bez prerušenia smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu (v prípade nosenia kontaktných šošoviek ich odstrániť vopred). Ak dôjde k podráždeniu, vyhľadajte lekársku pomoc.

Pred prvým použitím sa odporúča previesť tzv. Patch test, t. j. aplikovať a otestovať kozmetický prípravok na jeho znášanlivosť na malej plôške pokožky, najlepšie na zápästí a počkať 24h. Touto metódou sa môže predísť nástupu alergických reakcií a precitlivenosti na daný výrobok. Ak po aplikácii sa prejaví alergická reakcia, povrch pokožky zmyte vlažnou vodou. Výrobok okamžite prestaňte používať. Ak alergická reakcia pretrvá po dlhšiu dobu vyhľadajte lekársku pomoc.

TIPY A TRIKY

Po očistení tváre hydrolátom na ešte vlhkú pleť naneste svoj obľúbený pleťový olej alebo kráľovské sérum jemnou masážou, resp. klepavými pohybmi prstov. Týmto spôsobom rehydratujete pleť a napomôžete jej mikrocirkulácii.

Ingredients/Zloženie: Tilia Vulgaris Flower Water (lipa obyčajná)*

*certifikovaná organická zložka 

Krajina pôvodu: Francúzsko

Kontraindikácie: Nie sú známe. Len na vonkajšie použitie.


100% organický produkt

Obsah: 50mlpalm_oil.png       vegan.png

8586017852297

Tabuľka vlastností

Obsah
50 ml

Špecifické referencie

EAN13
8586017852297
Hodnotenie 

lipová voda

Nádherná vôňa lipy! Pleť/pokožku upokojuje po holení,depilácii a pri podráždení.Hydratuje.V rankách neštípe.Pleť je prečistená, osviežená, pri tom je k nej voda stále veľmi citlivá.Teda vhodná aj na citlivú pleť.Pre extra osviežujúci efekt ju skladujem v chladničke, vtedy je veľmi účinný aj na rozjasnenie okolia očí. Jednoznačne áno, kúpim znova a skúsim aj iné vody.Mohlo by byť aj väčšie balenie :-)

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (15)