Kategórie

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - mahagónovo červená Zväčšiť

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - mahagónovo červená

8586017851955

6,60 € s DPH

BYLINNÁ FARBIACA ZMES NA VLASY 

MAHAGÓNOVO ČERVENÁ

Farbiaca zmes, ktorá okrem zafarbenia posilní, rozjasní vlasy a navráti im lesk. Jej používanie je prospešné na ozdravenie mastnej pokožky hlavy so klonom k tvorbe lupín. V závislosti od pôvodnej farby vlasov ich farbí na medenú, bronzovú alebo až gaštanovo hnedú. Henna je tŕnistý ker, ktorého sušené listy sa používajú od nepamäti na farbenie pleti a pokožky, vlasov, nechtov ale i textilných vlákien a tkanín. Vlasom nielen vyčarí prírodzenú farbu, ale posilní, osvieži a rozjasní ich, sú odolnejšie a ľahko rozčesávateľné. Henna má fungicídne a baktericídne vlastnosti, tým prispieva k obmedzeniu tvorby lupín a reguluje tvorbu kožného mazu.

V zmesi s inými druhmi, neutrálnou či čiernou hennou sa môže získať široká škála farieb a odtieňov.

Výrobok vysokej kvality, neobsahuje chemické additíva (konzervačné prísady, syntetické farbivá), soli kovov ani olovo. Bez živočíšnych prísad.

APLIKÁCIA

Aplikačných metód  je neskutočne veľa, základné dve sú nasledovné:

 • Aplikácia vo forme oplachovacieho roztoku:

Macerát sa vyrobí riedením farbiacej zmesi riedením s vodou (teplou prevarenou) v pomere 1:10, ktorý necháme lúhovať po dobu 24 hodín. Následne sa použije ako oplachovací roztok alebo sa môže pridať do šampónu či kondicionéru na vlasy.

 • Aplikácia vo forme masky/zábalu:

Prevarenú vodu necháme trocha vychladnúť (približne na 600C). V miske teplú vodu s farbiacou zmesou vymiešame do homogénnej pasty (približne v pomere 70% vody k 30% zmesi). Pastu prikryjeme a necháme ju uležať na dobu cca 30 minút. K vzniknutej paste sa môžu pridať ďalšie additíva, ktoré sú uvedené v tabuľke nižšie. Následne opatrite ruky jednorazovými gumenými rukavicami a pomocou štetca alebo len rukou naneste ešte teplú zmes na čisté a suché vlasy. Pasta sa aplikuje od korienkov smerom ku končekom vlasov po pramienkoch. Zmes bohato naneste na celú dĺžku vlasov a pomocou prstov vmasírujte do vlasov a pokožky hlavy. Po nanesení pasty zabaľte vlasy fóliou alebo plastovou pokrývkou (čapicou), následne uterákom, aby sa v teple farbiaci účinok vyvinul lepšie. Zmes necháme minimálne pol hodinu, maximálne však 23 hodín pôsobiť (výborné výsledky sa dosiahnu už po 3-4 hodinách, ale najlepšie je zábal nechať pôsobiť cez noc). Po vyvinutí farbiaceho účinku zmesi vlasy umyjeme a upravíme bežným spôsobom.

ODPORÚČANÉ MNOŽSTVO PRI APLIKÁCII

 • krátke vlasy  - okolo 50 g farbiacej zmesi
 • rovné vlasy, (do 20 cm dĺžky) - 100 g farbiacej zmesi
 • rovné vlasy, (asi 30 cm dĺžky) - 150 g farbiacej zmesi
 • rovné vlasy (nad 40 cm dĺžky) - 250 g farbiacej zmesi
 • kučeravé vlasy  - počítajte s 50%-ným navýšením základného množstva

TIPY A TRIKY

Henna sa neabsorbuje do vlasov, ale husto pokryje ich povrch farbou. Čím dôkladnejšie a rovnomernejšie nanášate farbiacu zmes, tým lepšie sa postaráte o dlhotrvajúci farebný efekt.

Vyhnite sa použitia kovových nástrojov, prednosť dajte miskám a špachtle z keramiky, skla alebo plastu.

Zloženie: Lawsonia Inermis Leaf Powder (lavzónia farbiarska)*

*certifikovaná organická zložka 

Krajina pôvodu: India

Obsah: 150mlpalm_oil.png            zastav-vodu.gif

OBSAH 150ml

Zatiaľ nebola položená žiadna otázka.

Vaša otázka nám bola odoslaná. Na jej zodpovedaní pracujeme. Ďakujeme
Položte nám otázku
skryť formulár
Meno:
E-mail:
Otázka:
  Položte nám otázku

Napísať názor

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - mahagónovo červená

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - mahagónovo červená

3 produkty v kategórii:

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

 • RÝCHLA EXPEDÍCIA

  Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
 • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

  Poradíme ti na čísle 0907 131 757
 • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

  Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín