Kategórie

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - mahagónovo červená Zväčšiť

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - mahagónovo červená

8586017851955

6,60 € s DPH

BYLINNÁ FARBIACA ZMES NA VLASY 

MAHAGÓNOVO ČERVENÁ

Farbiaca zmes, ktorá okrem zafarbenia posilní, rozjasní vlasy a navráti im lesk. Jej používanie je prospešné na elimináciu prejavov mastnej pokožky hlavy so klonom k tvorbe lupín. V závislosti od pôvodnej farby vlasov ich farbí na medenú, bronzovú alebo až gaštanovo hnedú. Henna je tŕnistý ker, ktorého sušené listy sa používajú od nepamäti na farbenie pleti a pokožky, vlasov, nechtov ale i textilných vlákien a tkanín. Vlasom nielen vyčarí prirodzenú farbu, ale vlasy sú po aplikácii odolnejšie a ľahko rozčesávateľné. Henna má antifungicídne a antibakteriálne vlastnosti, tým prispieva k obmedzeniu tvorby lupín a reguluje tvorbu kožného mazu.

V zmesi s inými druhmi, neutrálnou či čiernou hennou sa môže získať široká škála farieb a odtieňov.

Výrobok vysokej kvality, neobsahuje chemické aditíva (konzervačné prísady, syntetické farbivá), soli kovov ani olovo. Bez živočíšnych prísad.

APLIKÁCIA

Aplikačných metód  je neskutočne veľa, základné dve sú nasledovné:

 • Aplikácia vo forme oplachovacieho roztoku:

Vyrobte macerát riedením farbiacej zmesi s teplou, prevarenou vodou v pomere 1:10 a nechajte lúhovať po dobu 24 hodín. Macerát aplikujte ako oplachovací roztok alebo pridajte do šampónu či kondicionéru na vlasy.

 • Aplikácia vo forme masky/zábalu:

Masku/zábal vyrobte v miske zmiešaním prevarenej, vychladenej vody (približne na 600C) s farbiacou zmesou v približnom pomere 70% vody k 30% zmesi. Miešajte do doby, kým nevznikne homogénna pasta. Pastu prikryjeme a necháme uležať na dobu cca 30 minút. Následne opatrite ruky jednorazovými gumenými rukavicami a pomocou štetca alebo len rukou naneste ešte teplú zmes na čisté a suché vlasy. Pasta sa aplikuje od korienkov smerom ku končekom vlasov po pramienkoch. Zmes bohato naneste na celú dĺžku vlasov a pomocou prstov vmasírujte do vlasov a pokožky hlavy. Po nanesení pasty zabaľte vlasy fóliou alebo plastovou pokrývkou (čapicou), následne uterákom, aby sa v teple farbiaci účinok vyvinul lepšie. Zmes nechajte pôsobiť minimálne 30 minút, maximálne však 23 hodín (výborné výsledky sa dosiahnu už po 3-4 hodinách, ale najlepšie je zábal nechať pôsobiť cez noc). Po vyvinutí farbiaceho účinku zmesi vlasy umyte a upravte bežným spôsobom.

Určené na použitie podľa potreby. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste a nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu a mrazu. Nepoužívať na otvorené rany. Vyhnite sa oblasti očí. Pri zasiahnutí očí vyplachujte vlažnou vodou po dobu minimálne 15 minút bez prerušenia smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu (v prípade nosenia kontaktných šošoviek ich odstrániť vopred). Ak dôjde k podráždeniu, vyhľadajte lekársku pomoc.

Pred prvým použitím sa odporúča previesť tzv. Patch test, t. j. aplikovať a otestovať kozmetický prípravok na jeho znášanlivosť na malej plôške pokožky, najlepšie na zápästí a počkať 24h. Touto metódou sa môže predísť nástupu alergických reakcií a precitlivenosti na daný výrobok. Ak po aplikácii sa prejaví alergická reakcia, povrch pokožky zmyte vlažnou vodou. Výrobok okamžite prestaňte používať. Ak alergická reakcia pretrvá po dlhšiu dobu vyhľadajte lekársku pomoc.

ODPORÚČANÉ MNOŽSTVO PRI APLIKÁCII

 • krátke vlasy  - okolo 50 g farbiacej zmesi
 • rovné vlasy, (do 20 cm dĺžky) - 100 g farbiacej zmesi
 • rovné vlasy, (asi 30 cm dĺžky) - 150 g farbiacej zmesi
 • rovné vlasy (nad 40 cm dĺžky) - 250 g farbiacej zmesi
 • kučeravé vlasy  - počítajte s 50%-ným navýšením základného množstva

TIPY A TRIKY

Henna sa neabsorbuje do vlasov, ale husto pokryje ich povrch farbou. Čím dôkladnejšie a rovnomernejšie nanášate farbiacu zmes, tým lepšie sa postaráte o dlhotrvajúci farebný efekt. Vyhnite sa použitia kovových nástrojov, prednosť dajte miskám a špachtle z keramiky, skla alebo plastu. K vzniknutej paste sa môžu pridať ďalšie aditíva, ktoré sú uvedené v tabuľke nižšie.

PREHĽAD ODPORÚČANÝCH ADITÍV DO HENNA MASIEK/ZÁBALOV

Typ vlasov/problém Aditíva
suché vlasy koreň kostihoja, avokádo, kvet bazy čiernej
normálne vlasy púpava, praslička roľná, rebríček
mastné vlasy potočnica, žihľava, kostihoj, šalvia
pre lesk vlasov vajce, maliny, žihľava, jablčný ocot
pre uľahčenie rozčesávania jogurt, čerešňová kôra, pivo
mäkkosť čerešňová kôra, koreň lopúcha, olivový olej, majoránka
proti lupinám brezová kôra, kostihoj, žihľava, mäta, ocot
pre podporu rastu ľubovník, žihľava, šalvia, bazalka, rozmarín, šťava ci prášok z cibule
svetlé odtiene vlasov harmanček, nechtík, citrónová kôra alebo šťava, med, kvet divozelu
hnedé odtiene vlasov šalvia, levanduľa, škorica, klinček, rozmarín
červené a ryšavé odtiene vlasov nechtík, škorica, červena repa
tmavé odtiene vlasov slez, levanduľa, šalvia

Ingredients/Zloženie: Lawsonia Inermis Leaf Powder (lavzónia farbiarska)*

*certifikovaná organická zložka 

Krajina pôvodu: India

Obsah: 150mlOBSAH 150ml
Od Lucia | 2018-10-08 19:08:56

Kolko gramov je v baleni? Nie je to z vasej strany velmi korektne, davat davkovanie v gramoch no obsah balenia v mililitroch....

Tím Soaphoria

Dobry den prajem, vsetky praskove vyrobky su inej frakcie mletia a tym aj maju inu gramaz. Kvoli tomuto faktu my uvadzame jendotne obsah v ml. Za pochopenie dakujem a som s pozdravom.

Stránka: 1
Vaša otázka nám bola odoslaná. Na jej zodpovedaní pracujeme. Ďakujeme
Položte nám otázku
skryť formulár
Meno:
E-mail:
Otázka:
  Položte nám otázku

Napísať názor

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - mahagónovo červená

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - mahagónovo červená

3 produkty v kategórii:

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

 • RÝCHLA EXPEDÍCIA

  Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
 • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

  Poradíme ti na čísle 0907 131 757
 • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

  Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín