Kategórie

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - čierna Zväčšiť

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - čierna

8586017851948

6,60 € s DPH

BYLINNÁ FARBIACA ZMES NA VLASY 

ČIERNA

Bylinná farba na vlasy vyrobená z listov indigovníka farbiarskeho, ktorá farbí na čierno až na havraniu čiernu s modrým odleskom. Vhodná je na svetlohnedé až čierne vlasy, na vlasy šedivé a prešedivelé. Miešaním s mahagónovo červenou hennou sa docieli vytvorenie odtieňov tmavo hnedej až gaštanovo hnedej.

Prášok sa získava sušením listov polokeru indigovníka farbiarskeho, ktorý sa používal už od staroveku k vytvoreniu démonovo čiernej farby vlasov s modrým odleskom. Vysoko regeneračná zmes vlasy zosilní, uhladí, dodá im lesk a šmrnc.

Výrobok vysokej kvality, neobsahuje chemické additíva (konzervačné prísady, syntetické farbivá), soli kovov ani olovo. Bez živočíšnych prísad.

APLIKÁCIA

Aplikačných metód  je neskutočne veľa, základné dve sú nasledovné:

 • Aplikácia vo forme oplachovacieho roztoku:

Macerát sa vyrobí riedením farbiacej zmesi riedením s vodou (teplou prevarenou) v pomere 1:10, ktorý necháme lúhovať po dobu 24 hodín. Následne sa použije ako oplachovací roztok alebo sa môže pridať do šampónu či kondicionéru na vlasy.

 • Aplikácia vo forme masky/zábalu:

Prevarenú vodu necháme trocha vychladnúť (približne na 600C). V miske teplú vodu s farbiacou zmesou vymiešame do homogénnej pasty (približne v pomere 70% vody k 30% zmesi). Pastu prikryjeme a necháme ju uležať na dobu cca 30 minút. K vzniknutej paste sa môžu pridať ďalšie additíva, ktoré sú uvedené v tabuľke nižšie. Následne opatrite ruky jednorazovými gumenými rukavicami a pomocou štetca alebo len rukou naneste ešte teplú zmes na čisté a suché vlasy. Pasta sa aplikuje od korienkov smerom ku končekom vlasov po pramienkoch. Zmes bohato naneste na celú dĺžku vlasov a pomocou prstov vmasírujte do vlasov a pokožky hlavy. Po nanesení pasty zabaľte vlasy fóliou alebo plastovou pokrývkou (čapicou), následne uterákom, aby sa v teple farbiaci účinok vyvinul lepšie. Zmes necháme minimálne pol hodinu, maximálne však 23 hodín pôsobiť (výborné výsledky sa dosiahnu už po 3-4 hodinách, ale najlepšie je zábal nechať pôsobiť cez noc). Po vyvinutí farbiaceho účinku zmesi vlasy umyjeme a upravíme bežným spôsobom.

ODPORÚČANÉ MNOŽSTVO PRI APLIKÁCII

 • krátke vlasy  - okolo 50 g farbiacej zmesi
 • rovné vlasy, (do 20 cm dĺžky) - 100 g farbiacej zmesi
 • rovné vlasy, (asi 30 cm dĺžky) - 150 g farbiacej zmesi
 • rovné vlasy (nad 40 cm dĺžky) - 250 g farbiacej zmesi
 • kučeravé vlasy  - počítajte s 50%-ným navýšením základného množstva

TIPY A TRIKY

Henna sa neabsorbuje do vlasov, ale husto pokryje ich povrch farbou. Čím dôkladnejšie a rovnomernejšie nanášate farbiacu zmes, tým lepšie sa postaráte o dlhotrvajúci farebný efekt.

Vyhnite sa použitia kovových nástrojov, prednosť dajte miskám a špachtle z keramiky, skla alebo plastu.

TIPY A TRIKY

Henna sa neabsorbuje do vlasov, ale husto pokryje ich povrch farbou. Čím dôkladnejšie a rovnomernejšie nanášate farbiacu zmes, tým lepšie sa postaráte o dlhotrvajúci farebný efekt.

Vyhnite sa použitia kovových nástrojov, prednosť dajte miskám a špachtle z keramiky, skla alebo plastu.

Zloženie: Indigofera Tinctoria Leaf Powder (indigovník farbiarsky)*, Cassia Italica (neutrálna henna)*

*certifikovaná organická zložka 

Krajina pôvodu: India

Obsah: 150mlpalm_oil.png           zastav-vodu.gif

OBSAH 150ml

Zatiaľ nebola položená žiadna otázka.

Vaša otázka nám bola odoslaná. Na jej zodpovedaní pracujeme. Ďakujeme
Položte nám otázku
skryť formulár
Meno:
E-mail:
Otázka:
  Položte nám otázku

Napísať názor

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - čierna

Bylinná farbiaca zmes na vlasy z henny - čierna

3 produkty v kategórii:

NÁŠ SVET

Inšpirované prírodou...vyrobené s láskou! Naše produkty sú výsledkom každodennej poctivej ručnej práce, ktorú s radosťou vykonávajú členovia tímu Soaphoria. V každom kuse výrobku je zapracované naše odhodlanie a nadšenie, tiež ako aj v dizajne interiéru v značkových predajniach máte možnosť pocítiť snahu, oddanosť a lásku, s ktorou boli vytvorené pre milovníkov prírody a darov, ktoré nám ponúka.

Facebook Novinky

PREČO MYSLIEŤ SOAPHORISTICKY

 • RÝCHLA EXPEDÍCIA

  Doprava zadarmo už od 39 € vrátane DPH
 • EXPRESNÁ KOMUNIKÁCIA

  Poradíme ti na čísle 0907 131 757
 • EXTRA ČERSTVÁ KOZMETIKA

  Vyrábame pre teba z najčerstvejších surovín