Citrónová tráva - silica

Citrónová tráva - silica

4,90 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

CYMBOPOGON CITRATUS

Imunitný systém – Nervový systém - Dýchací systém

Esenciálny olej sa získava parnou destiláciou čerstvých listov.

PROFIL VÔNE

 intenzívna, príjemne svieža, korenisto citrusová

HLAVNÉ ZLOŽKY

geraniol, camphene, limonene, methyl isoeugenol, geranyl acetate borneol, citrolellal, citronellol

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Éterický olej citrónovej trávy dispergovaný vo vzduchu spomaľuje a zabraňuje rastu a šíreniu škodlivých baktérií a výborne odpudzuje dotieravý lietajúci hmyz, ako sú napr. komáre a muchy. Po aromaterapeutickej stránke uvoľňuje telo a myseľ a podporuje pocit slobody, nespútanosti a zmierňuje negatívne pocity ako sú smútok, úzkosť a stres. Ďalej sa hojne aplikuje na zmierňovanie svalových, menštruačných kŕčov, ako aj kŕčov dýchacích ciest a nervového systému. Pomáha eliminovať nepohodlie i kašeľ. Je známe, že jeho intenzívna svieža a jasná vôňa podobná citrusom prirodzene osviežuje nepríjemný vzduch interiérov. Táto kvalitná čistiaca a osviežujúca vlastnosť z neho robí ideálnu ingredienciu v prírodných osviežovačoch a difúzérových zmesiach. Jeho podmanivá korenisto-citrusová vôňa sa pokladá aj za pomocníka v normalizácii nepravidelného srdcového rytmu a búšenia srdca, na zmiernenie bolesti hlavy, migrény, nevoľnosti, neuralgie a príznakov kolitídy a na zlepšenie úrovne energie a prekonanie únavy.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Citronelová silica používaná topicky pomáha deodorizovať a eliminovať nepríjemné pachy tela inhibíciou rastu baktérií spôsobujúcich zápach pri procesoch potenia. Vďaka vlastnostiam ako schopnosti zvyšovať absorpciu vlhkosti pokožkou a regulácie tvorby kožného mazu je prospešná pri podpore a udržiavaní mladej, znečistenej, zmiešanej až mastnej pleti ale okrem toho sa výborne hodí na starostlivosť o všetky typy pleti. Je tiež známa svojou rejuvenizačnou schopnosťou, podporuje hojenie nepríjemných kožných defektov ako sú akné, ekzém či dermatitída. Vyznačuje sa i ochrannou vlastnosťou tým, že znižuje šancu na poškodenie pokožky spôsobené vystavením nepriaznivému UV žiareniu. Antioxidačné vlastnosti sa prejavia v boji proti príznakom starnutia pleti. Vytvára účinnú bariéru proti oxidatívnemu a znečistenému ovzdušiu. Vďaka svojej schopnosti urýchliť hojenie a regeneráciu je ideálny na použitie na uštipnutia, vredy, opuchy, bradavice, pigmentové škvrny a plesňové infekcie. Mastné vlasy a pokožka hlavy sa jej poďakujú pre jej čistiace a regulačné vlastnosti, napomáha odstrániť odumretú pokožku, špinu, lupiny, zvyšky chemických produktov a ďalšie nechcené látky z vonkajšieho prostredia.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Neodporúča sa používať v prvých 4 mesiacoch tehotenstva.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov na odpudenie lietavého hmyzu. Dobre sa kombinuje s citrusovými, cédrovým, šalviovým, muškátovým, levanduľovým, eukalyptovým, rozmarínovým, čajovníkovým, santalovým, borovicovým ale dokonca i s mätovým esenciálnym olejom.

INCI: Cymbopogon Citratus Oil

Krajina pôvodu: Ázia, Malajzia

Balenie: 10ml            

8586017851290

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)