Šalvia lekárska - silica

Šalvia lekárska - silica

6,30 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

SALVIA OFFICINALIS

Gastrointestinálny systém – Antiseptikum - Nervový systém

Esenciálny olej sa získava parnou destiláciou listov a stoniek. 

PROFIL VÔNE

 veľmi intenzívna, nasladlo bylinková s jemne kvetinovým podtónom

HLAVNÉ ZLOŽKY

camphor, α-thujone, β-thujone, 1,8-cineole, α-pinene

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Pri aromaterapeutických aplikáciách je známe, že vôňa šalviového oleja pôsobí cerebrálne, emocionálne a duchovne stimuluje a objasňuje myseľ, pričom prejavuje harmonizačný, povznášajúci, upokojujúci a posilňujúci účinok na zmysly, aby zmiernil negatívne nálady a únavu. Upokojuje nepohodlie tráviaceho, dýchacieho a ženského reprodukčného systému.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Šalviový esenciálny olej používaný kozmeticky alebo topicky vo všeobecnosti, predstavuje ideálnu zložku v prípravkoch na starostlivosť o zmiešanú až mastnú, znečistenú ale i rýchlo starnúcu pleť bez života. Spomaľuje a efektívne potláča príznaky starnutia, pretože jeho antioxidačná vlastnosť sa zameriava na vrásky, jemné línie, ochabnutú pokožku a svaly a dezintegráciu tkaniva. Pozitívne pôsobí na elimináciu pigmentových škvŕn, stareckých škvŕn a jaziev, tiež na strie, vredy a opuchy, ako aj na zníženie výskytu zväčšených pórov. Hydratačné a regeneračné vlastnosti korunujú olej na jedno z popredných miest v starostlivosti o vlasy. Upokojuje podráždenie, zabraňuje tvorbe lupín a zároveň čistí pokožku hlavy a odstraňuje vzhľad a pocit mastnoty spôsobenej nadmerným mastením.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Neodporúča sa používať v prvých 4 mesiacoch tehotenstva.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov. Dobre sa kombinuje s bergamotovým, cédrovým, rumančekovým, muškátovým, jazmínovým,  levanduľovým, ružovo drevovým, santalovým, rozmarínovým či ylang - ylangovým esenciálnym olejom. 

INCI: Salvia Officinalis Leaf  Oil

Krajina pôvodu: EÚ, Francúzsko

Balenie: 10ml            

8586017851016

Tabuľka vlastností

OBSAH
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)