Bergamot citrónový - silica

Bergamot citrónový - silica

5,90 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

CITRUS BERGAMIA

Imunitný systém – Detoxikácia - Nervový systém

Esenciálny olej sa získava lisovaním šupiek oplodia za studena.

PROFIL VÔNE

 silná, príjemne svieža a nahorklá citrusová

HLAVNÉ ZLOŽKY

limonene, linalyl acetate, linalool, pinene, bergaptene, terpineol, nerol, neryl acetate, β-bisabolene, geraniol, geraniol acetate, myrcene

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Silica pôsobí ako prírodný a netoxický osviežovač vzduchu, ktorý vytvára relaxačnú atmosféru a dezodoruje, t. j. eliminuje a pohlcuje nepríjemné pachy. Pomáha zmierňovať úzkosť, stres a príznaky depresie. Prináša povznášajúci, osviežujúci a stimulujúci pocit. Jej aplikáciou dochádza k úľave pre tráviaci systém, udržiava kvalitu metabolizmu a napomáha zvyšovať hladinu hormónov, tráviacich enzýmov a tekutín a následne efektívnejšie vstrebávanie živín. Pomáha tiež znižovať početnosť zápchy. Relaxačná, upokojujúca aróma éterického oleja bergamotu je sedatívna a výborne pomáha pri poruchách spánku a nespavosti, privádza používateľa do pokojného stavu. Antispastická povaha oleja prináša úľavu na chronický kašeľ a kŕče hladkého svalstva. Vďaka jeho antikongestívnym a vykašliavacím vlastnostiam čistí nosové kanáliky, uľahčuje dýchanie uvoľňovaním hlienu, čím napomáha k rýchlejšiemu vylučovaniu viac choroboplodných zárodkov a toxínov.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Silica všeobecne dezinfikuje pokožku tým, že bráni rastu škodlivých baktérií. Hojne sa pridáva do vodného kúpeľa či zmývacích produktov určených na ošetrenie pokožky nôh, lebo zmäkčuje zatvrdnutú pokožku na pätách a zároveň chráni pokožku pred infekciami a opätovným vysušením. Tiež sa používa vo výrobkoch určených na vlasy, kvôli čistiacej schopnosti. Zvyšuje lesk a zabraňuje vypadávaniu vlasov. Stimuláciou hormónov, ktoré znižujú pocit bolesti, môže zmierniť bolesti hlavy, svalov a výrony. Ako cicatrizant výborne reguluje tvorbu kožného mazu a pomáha regenerovať a redukovať nežiaduce estetické známky a jazvy. Jeho použitím v prírodnom dezodorante dokáže bergamotový olej eliminovať rast baktérií, ktoré spôsobujú telesný zápach.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Po aplikácii topicky sa nevystavujte dlhodobo slnku 72h kvôli jeho fotosenzibilizujúcemu účinku, resp. nepoužívať na pokožku vystavenú slnku. Neodporúča sa používať v prvých 4 mesiacoch tehotenstva a osobám s nedostatkom draslíka v tele.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov či ako aditívum k praniu. Dobre sa kombinuje s citrónovým, škoricovým ale dokonca s mätovým esenciálnym olejom. 

INCI: Citrus Bergamia Oil

Krajina pôvodu: Taliansko

Balenie: 10ml            

8586017850927

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)