Borievka obyčajná - silica

Borievka obyčajná - silica

5,90 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

JUNIPERUS COMMUNIS L.

Antiseptikum - Respiračný systém – Antioxidant

Esenciálny olej sa získava parnou destiláciou plodov.

PROFIL VÔNE

 svieža, bohatá a zemitá, balzamová, ihličnato – gáfrová s ovocnými podtónmi

HLAVNÉ ZLOŽKY

α-pinene, myrcene, sabinene, limonene, β-pinene

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Olej predstavuje prírodné antiseptikum. Aplikovaný do difuzéru účinne zabíja bakteriálne zárodky vo vzduchu, tým ho čistí a eliminuje pachy. Emocionálne upokojujúci, pomáha zmierňovať stres bez toho, aby prepožičiaval sedatívne účinky, ktoré sú známe pre šalviu či rumanček. Pomáha pri zvýšení koncentrácie a eliminuje mentálnu únavu. Je dobrou voľbou pri prechladnutí a respiračných problémoch či prejavoch reumy. Tiež výborne pomáha pri podpore správnej funkčnosti močových ciest a obličiek. Využíva sa na zmiernenie pálenia záhy a refluxu.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Esenciálny olej sa vyznačuje detoxikačnými, antibakteriálnymi a antifungicídnymi vlastnosťami, preto aplikovaný topicky účinne pomáha v boji proti ťažkým formám akné a je jedným z najobľúbenejších prírodných prostriedkov na ošetrenie extrémne podráždenej pokožky postihnutej ekzémami, infekciami či dermatitídami. Na pokožku pôsobí ako prírodný toner, detoxikuje, urýchľuje jej regeneráciu, znižuje výskyt kožných škvŕn a udržiava ju mladú. Stimuluje mikrocirkuláciu, odbúrava toxíny, hĺbkovo čistí, rejuvenizuje a obnovuje štruktúru. Okrem iného pomáha pri celulitíde. Vzhľadom na svoje antiseptické schopnosti môže slúžiť ako domáci liek na vlasy a pokožku hlavy s lupinami.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Neodporúča sa používať v prvých 4 mesiacoch tehotenstva.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov. Dobre sa kombinuje s cédrovým, santalovým, cyprusovým,  jedlovým, borovicovým, vetiverovým, pomarančovým, bergamotovým, či grapefruitovým esenciálnym olejom. 

INCI: Juniperus Communis  Fruit Oil

Krajina pôvodu: Európa, Slovinsko

Balenie: 10ml            

8586017850743

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)