Litsea cubeba - silica

Litsea cubeba - silica

5,30 €
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

LITSEA CUBEBA

Gastrointestinálny systém – Nervový systém – Kardiovaskulárny systém

Esenciálny olej sa získava parnou destiláciou plodov.

PROFIL VÔNE

 svieža, citrusová mierne nasladlá, mierne korenistá

HLAVNÉ ZLOŽKY

citral, neral, geranial, d – limonene, o-cymene

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Esenciálny olej má silné antibakteriálne vlastnosti. Je vysoko účinný pri inhibícii a prevencii infekcie, dokonca aj proti E. Coli. Pomáha pri relaxácii a reguluje nervové stavy. Nastavuje pocit pozitivity a dobrej nálady, a to fyzicky aj psychicky. Znižuje pocity stresu, úzkosti, smútku, únavy a napätia, zvyšuje celkový pocit pohody a relaxácie a zároveň poskytuje úľavu tým, ktorí trpia nespavosťou. Povznáša, povzbudzuje a zvyšuje koncentráciu. V starej čínskej a indickej medicíne sa využíva na liečenie problémov súvisiacich s trávením. Silne kyslé vlastnosti oleja pomáhajú stimulovať tráviaci systém a zlepšovať jeho fungovanie. Tiež sa vyznačuje silnými protizápalovými prvkami. Môže pomôcť zmierniť bolesti kĺbov a svalov, dokonca je účinný pri regulácii a normalizácii srdcovej arytmie.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Kubebový olej prekypuje účinnými antioxidantmi a na pokožku má silný regeneračný účinok. Aktívne látky v ňom pôsobia hĺbkovo, pomáhajú pri obnove kožných buniek a reštrukturalizácii, čím udržiavajú pleť dlhodobo mladú, vitálnu a žiarivú. Chráni pred škodlivými účinkami voľných radikálov, posilňuje a zabraňuje predčasnému starnutiu. Vďaka svojmu zloženiu má vynikajúci čistiaci účinok na pleť a póry, zbavuje ju toxínov a nečistôt. Zatočí s akné a mastnotou a reguluje jej tvorbu, výsledkom čoho je vyhladená pleť s užšími pórmi.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Neodporúča sa používať v prvých 4 mesiacoch tehotenstva.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov. Dobre sa kombinuje s čajovníkovým, levanduľovým, ružovým, santalovým, cédrovým, neroli či rozmarínovým esenciálnym olejom.   

INCI: Litsea Cubeba Fruit Oil

Krajina pôvodu: Ázia, Vietnam

Balenie: 10ml            

Hodnotenie 

Povzbudenie

Najobľúbenejšia vôňa od soaphorie. Dávam do aromadifuzéra pravidelne, keďže povzbudzujúca citrusovo orientálna vôňa hneď nabudí a privodí dobrú náladu:)

8586017856509

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)