Pomaranč - silica
  • Znížená cena

Pomaranč - silica

4,80 €
4,46 € - 7%
s DPH
Množstvo

LEN ONLINE
Objednaj s voľbou osobného odberu a vyzdvihni si tento produkt aj v kamennej predajni!

CITRUS SINENSIS

Imunitný systém – Nervový systém– Gastrointestinálny  systém

Esenciálny olej sa získava lisovaním šupiek oplodia a následnou extrakciou. 

PROFIL VÔNE

 intenzívna, príjemne svieža, nasladlo citrusová

HLAVNÉ ZLOŽKY

limonene, β- myrcene, α-pinene,  citronellol, geraniol, linalool, neral

AROMATERAPEUTICKÉ ÚČINKY

Pomarančový éterický olej sa používa v aromaterapeutických aplikáciách kvôli jeho príjemnej vôni, ktorá má povznášajúci, povzbudzujúci a zároveň relaxačný a upokojujúci účinok. Pomáha znižovať pulz. Jeho používanie je prospešné najmä pri prežívaní úzkosti, smútku, hnevu, hypertenzie, frustrácie a iných negatívnych prejavov nálady. Difuzérom rozptýlený prečisťuje ovzdušie a účinne eliminuje a pohlcuje nepríjemné vône, ako sú pachy od varenia či domácich miláčikov.

Stimuluje silu a odolnosť imunitného systému, pôsobí proti vzdušným baktériám a patogénom. Jeho sedatívne vlastnosti ho korunujú za prírodné afrodiziakum, ktoré je ideálne na zmiernenie príznakov nízkeho libida u mužov aj žien. Zlepšuje kognitívne funkcie a uľahčuje spomínanie najmä u pacientov s Alzheimerovou chorobou. Rozptýlený alebo nariedený a rozprášený do vzduchu pred spaním privoláva spánok, zvyšuje jeho kvalitu, zároveň uľahčuje detoxikačný proces tela a vyrovnáva hormonálne zmeny. Kvôli jeho protizápalovým vlastnostiam uvoľňuje nádchu a kašeľ, prospieva reakcii tela na fyzické podráždenie.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Je prospešný pre udržanie zdravého, rozžiareného vzhľadu a textúry pokožky tým, že podporuje jej prečistenie, žiarivosť a pocit hladkosti. Znižuje a eliminuje príznaky akné a ďalších nepríjemných dermálnych defektov. Pri použití v masážnych prípravkoch zvyšuje prietok krvi, výborne pôsobí na nepekné prejavy celulitídy, eliminuje opuchy a začervenanie. Vyznačuje sa adstringentnou vlastnosťou, tým prináša výhody proti starnutiu. Funguje tonizačne, čistí a detoxikuje pokožku a zároveň zužuje póry. Pokožku upokojuje, bojuje proti jej suchosti a podráždeniu, odstraňuje škodlivé baktérie, zvyšuje produkciu kolagénu, podporuje vyhladenie a napnutie a rozjasňuje.

UPOZORNENIE

Len na vonkajšie použitie. Po aplikácii topicky sa nevystavujte dlhodobo slnku (doba viac ako 120 minút bez prerušenia) kvôli jeho fotosenzibilizujúcemu účinku, resp. nepoužívať na pokožku vystavenú slnku. Neodporúča sa používať v prvých 4 mesiacoch tehotenstva.

TIPY

Vhodný ako súčasť masážnych a kúpeľných olejov ale tiež do difuzérov či ako aditívum k praniu. Dobre sa kombinuje s citrónovým, škoricovým alebo dokonca s mätovým esenciálnym olejom.  

INCI: Citrus Sinensis Peel Oil

Krajina pôvodu: Francúzsko, Korzika

Balenie: 10ml            

8586017856493

Tabuľka vlastností

Obsah
10 ml

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (16)